Jeszcze w październiku ważna aktualizacja na część telefonów Samsunga

Jeszcze w październiku użytkownicy flagowych telefonów Samsung mogą dostać ważną aktualizację finalną wersją Androida 13 wraz z interfejsem One UI 5. Posiadacze nieco starszych lub tańszych modeli na upgrade poczekają jednak dłużej.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 14 października 2022

One UI 5 – co nowego od Samsunga?

Jak informuje południowokoreański producent, „wprowadzając nowy interfejs One UI 5, Samsung umożliwia użytkownikom bezproblemowe dostosowanie wyglądu urządzenia i sposobu korzystania z niego, poprawiając jednocześnie wydajność i gwarantując wyjątkowe wrażenia na wielu rodzajach urządzeń i platform”.

Wiadomo już, że Interfejs One UI 5 daje możliwość konfiguracji, stosownie do własnych potrzeb, a także tryby pracy i rutynowe czynności.

iOS 16 – od dzisiaj można ściągać nowy system na iPhone’y!iOS 16 – od dzisiaj można ściągać nowy system na iPhone’y!Anna Malinowska

Dynamiczny ekran blokady i współpraca z zegarkami

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Samsung zachwala także dynamiczny ekran blokady i jeszcze lepszą współpracę z zegarkami z serii Galaxy Watch oraz innych urządzeniach, które są zgodne ze standardem One UI 5.

Automatyczna sekretarka i monitor zdrowia

Ciekawie prezentuje się zapowiedź nowej funkcji Bixby Text Call, dzięki której asystent Bixby Voice, będzie… odbierał połączenia w imieniu użytkownika oraz odczytywał wiadomości wpisane wcześniej.

Nowe rozwiązania znajdą także sportowcy, oraz osoby, które lubią monitorować stan swojego zdrowia i samopoczucia. „Jednym z nich jest Samsung Privileged Health SDK pozwalający deweloperom opracowywać aplikacje korzystające z danych dostarczanych przez zintegrowany z zegarkiem Galaxy Watch czujnik BioActive Sensor" – poinformowano w komunikacie firmy Samsunga

Kiedy nowy interfejs Samsunga?

Nowy interfejs jako pierwsi otrzymają na swoje urządzenia właściciele najnowszych flagowców, czyli urządzeń z serii S22. Nieco później, ale na pewno w tym roku cenna aktualizacja pojawi się na ubiegłorocznych flagowcach (seria S21), a także rozkładanych Z Flipach (3 i 4) oraz Z Foldach (3 i 4). W 2022 r. aktualizacja powinna pojawić się także na pokładzie średniopółkowca A53 5G.

Nieco starsze modele otrzymają aktualizację później. Większość telefonów, m.in. seria S20 oraz roczne, czy dwuletnie średniopółkowce otrzymają One UI 5 w przyszłym roku. Na 2023 rok zaplanowana jest także aktualizacja tabletów. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!