Masz iPhone'a? Zaktualizuj iOS do 16.1.1

Masz iPhone’a, koniecznie zaktualizuj go do iOS 16.1.1. Tu nie chodzi o zmiany widoczne gołym okiem, ale o to, co w urządzeniach mobilnych jest znacznie ważniejsze — bezpieczeństwo. Przy okazji firma z Kalifornii naprawiła kilka błędów, które dla części użytkowników mogły być dość irytujące. Wyjaśniamy, co się zmienia. 

  • Michał Górecki
  • /
  • 10 listopada 2022

iOS 16.1.1 – co się zmienia

Największa wartość listopadowej aktualizacji systemów operacyjnych iOS 16.1.1 (iPhone) oraz iPadOS 16.1.1 (iPad) to poprawki błędów i udoskonalenie zabezpieczeń. Inżynierowie dwoją się i troją, by zapewnić komfortowe korzystanie ze sprzętu, dlatego Apple zaleca aktualizację wszystkim użytkownikom. 

Co się zmienia?

Wśród zmian, które z pewnością ucieszą cześć użytkowników, jest usunięcie błędu, który sprawiał, że niektóre iPhone’y miały problem z utrzymaniem łączności z siecią WiFi. Ten, na kogo trafiła ta niedogodność, z pewnością przyzna, że w wielu sytuacjach takie rozłączenie z siecią domową czy firmową, może być irytujące. Szczególnie w sprzęcie za kilka tysięcy złotych. Tak, czy inaczej problem jest już rozwiązany.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

iOS 16 – od dzisiaj można ściągać nowy system na iPhone’y!iOS 16 – od dzisiaj można ściągać nowy system na iPhone’y!Anna Malinowska

Poprawki dla interfejsu API SKAdNetwork

To już mocno techniczna poprawka istotna dla interfejsu odpowiedzialnego za mierzenie skuteczności płatnych kampanii reklamowych. Oczywiście gwarantując anonimowość i prywatność konsumentów. Nie wdając się w szczegóły, na poprawność działania tego mechanizmu negatywny wpływ miał jeden z błędów, który również, właśnie teraz został usunięty. 

Łączność satelitarna? Jeszcze nie teraz

Jak trafnie zauważa portal Telepolis.pl najnowsza poprawka, nie umożliwi użytkownikom telefonów z jabłuszkiem łączności satelitarnej, istotnej szczególnie w sytuacjach awaryjnych. Pamiętacie, zapewne jak hucznie nowinka ta, była ogłaszana w czasie premiery iPhone’a 14. Stosowne oprogramowanie miało być dostarczone jeszcze w listopadzie. Nie stało się to jednak przy okazji opisywanej aktualizacji iOS 16.1.1

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!