Na czym polega efektywne chłodzenie i zamrażanie w tunelach spiralnych? Jakie innowacje w tym zakresie stają się korzyścią dla przemysłu spożywczego?

Jedną z kluczowych cech dla całej branży chłodniczej jest efektywność. To właśnie efektywności oczekują użytkownicy urządzeń chłodniczych marki Unidex i to właśnie pogoń za coraz to lepszą efektywnością stoi za ciągłym poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych dla przemysłu spożywczego. Czym jednak jest ta efektywność w przypadku chłodzenia? Jakie rozwiązania pozwalają nam ją nieustannie poprawiać?

 • Redakcja politykabezpieczenstwa.pl
 • /
 • 1 grudnia 2023

Efektywność chłodzenia i zamrażania w tunelach spiralnych. Czym się przejawia?

Mówiąc o efektywnym chłodzeniu i zamrażaniu żywności, mamy na myśli proces, który spełnia jednocześnie pewne określone kryteria wydajności, jakości i ekonomiczności całego procesu. Czyniąc rzecz skomplikowaną banalnie prostą, za efektywność chłodzenia powinniśmy uważać maksimum wydajności przy minimalnych nakładach czasu, pracy i energii. I zgodnie z tą definicją, na efektywność chłodzenia i zamrażania żywności wpływają:

 • szybkość przeprowadzania procesu – szybkie chłodzenie i zamrażanie żywności w tunelach mroźniczych zapobiega rozwojowi mikroorganizmów i zatrzymuje enzymatyczną degradację żywności, co przekłada się na lepszą jakość i dłuższą świeżość produktów;

 • oszczędność energii – efektywność energetyczna jest kluczową cechą tuneli chłodniczych, ponieważ chłodzenie i zamrażanie są z zasady procesami bardzo energochłonnymi. Nowoczesne systemy marki Unidex zaprojektowane są jednak w ten sposób, aby zużywać mniej energii, co pozwala obniżać koszty operacyjne i wpływa pozytywnie na środowisko;

 • automatyzacja i kontrola procesu – zaawansowane tunele zamrażalnicze Unidex wyposażone są w automatyczne systemy sterowania, które pozwalają na precyzyjne ustawienie i utrzymanie odpowiednich parametrów, co zwiększa powtarzalność oraz niezawodność całego procesu.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że tunele spiralne Unidex to również sposób na optymalizację przestrzeni, która w przemyśle, gdzie przestrzeń jest na wagę złota, pozwala na więcej za mniej – zgodnie z zasadą efektywności.

Innowacyjne rozwiązania dla przemysły spożywczego. Jak branża chłodnicza dba o swoich klientów?

W branży chłodniczej funkcjonuje kilka marek, które inwestują w coraz to lepsze, innowacyjne rozwiązania, mające na celu zwiększenie efektywności chłodzenia i zamrażania żywności. Przykładami takich inwestycji i ich efektów są wykorzystywane m.in. przez Unidex:

 • systemy chłodzenia oparte na amoniaku i CO2,

 • zaawansowane systemy sterowania,

 • rozwiązania umożliwiające odzysk ciepła,

 • nowoczesne materiały izolacyjne,

 • wysoko wydajne kompresory,

 • projekty powstające z myślą o elastycznych, łatwych do modyfikacji linii produkcyjnych,

 • algorytmy sztucznej inteligencji służące do zaawansowanej analizy danych.

Tunele spiralne marki Unidex, dzięki zaawansowaniu technologicznemu, już teraz umożliwiają bardzo szybkie zamrażanie pojedynczych kawałków żywności, co jest kluczowe dla zachowania jakości, struktury i wartości odżywczych produktów. Te innowacje urządzania są stosowane przez wielu przedsiębiorców z branży spożywczej w celu poprawy efektywności, obniżenia kosztów operacyjnych i zminimalizowania wpływu na środowisko. Sprawdź, czy i Ty nie potrzebujesz podobnej innowacji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!