Nowa opcja na LinkedIn dla szukających pracy

Dziś szukanie idealnego kandydata do pracy jest złożonym procesem, w którym bierze się pod uwagę bardzo wiele czynników. To oznacza, że jeśli się szuka pracy, to samo opisanie od pauzy doświadczenia zawodowego oraz wykształcenia to za mało. Dlatego LinkedIn postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy szukają prace, wprowadzając udogodnienia.

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 5 grudnia 2023

Nowa sekcja „Informacje”

Po pierwsze, LinkedIn dodał nowy element do sekcji „Informacje” w profilach członków, który umożliwi Ci teraz oznaczenie maksymalnie pięciu Twoich najważniejszych umiejętności. W stopce sekcji „Informacje” możesz wyróżnić swoje najważniejsze umiejętności, aby ułatwić odwiedzającym szybkie zorientowanie się w Twoich kompetencjach.

Może to być dobry sposób na udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące Twojej przydatności na dane stanowisko, a członkowie będą mogli także aktualizować swoje umiejętności w zależności od stanowiska, o które się ubiegali. LinkedIn dodał także możliwość umieszczania treści multimedialnych w sekcji „Projekty”, a teraz możesz także oznaczać projekty umiejętnościami, co stanowi kolejny sposób na zaprezentowanie swojego doświadczenia.

11(20) 2023 SECURITY MAGAZINE11(20) 2023 SECURITY MAGAZINE Monika Świetlińska

Na przykład, jeśli jesteś fotografem, możesz zamieścić link do strony internetowej zawierającej Twoje portfolio online i oznaczyć umiejętności twarde, takie jak Adobe Photoshop, oraz umiejętności miękkie, takie jak komunikacja lub współpraca. To z kolei umożliwi Ci lepsze określenie Twoich konkretnych umiejętności i wiedzy, co może pomóc zwiększyć Twoją atrakcyjność w oczach potencjalnych pracodawców.

Aktualizacja „Poświadczeń”

LinkedIn aktualizuje także swój element „Poświadczenia”, umożliwiając członkom oznaczanie umiejętności przy użyciu konkretnych poświadczeń, a także aktualizuje wyświetlanie umiejętności na platformie Recruiter, aby wyróżnić projekty, nad którymi ludzie pracowali i które wykorzystują określone umiejętności. Na przykład, jeśli oznaczysz umiejętności w treści, którą prezentujesz w sekcji Projekty, rekruterzy będą mogli zobaczyć te projekty tak samo, jak Twoje umiejętności.  

Aktualizacje mogą pomóc osobom poszukującym pracy lepiej zaprezentować swoje możliwości i dopasowanie do określonych ról, a jednocześnie zapewnić więcej znaczników kontekstowych na LinkedIn, pomagając zmaksymalizować użyteczność.

Meta Verified dostępna dla firm?Meta Verified dostępna dla firm?Joanna Gościńska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Mogą też po prostu pomóc przyciągnąć uwagę zapracowanych rekruterów, zawężających listę kandydatów. Kiedy recenzujesz setki kandydatów, przeczytanie całej sekcji „O nas” dla każdego z nich może być zadaniem trudnym, dlatego dodanie odpowiednich umiejętności może być dobrym sposobem na zapewnienie, że wyróżnisz się na podstawie wymagań  stanowiska.

Czym jest LinkedIn?

LinkedIn to platforma społecznościowa skupiona na biznesie i zatrudnieniu, działająca poprzez strony internetowe oraz aplikacje mobilne. Powstała 5 maja 2003 roku i od grudnia 2016 roku jest w pełni własnością Microsoftu. LinkedIn umożliwia użytkownikom budowanie profesjonalnych sieci kontaktów, zarządzanie swoją tożsamością zawodową oraz dostęp do wiedzy, informacji i możliwości zawodowych.

Nie posiadam dokładnej liczby użytkowników LinkedIn na dzień dzisiejszy. Jednakże, według informacji zrealizowanych w maju 2021 roku, LinkedIn miało ponad 930 milionów członków. Jest to jedna z największych platform społecznościowych skoncentrowanych na biznesie i zatrudnieniu.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!