OPPO Find X5 Pro z aktualizacją na Androida 13 Beta 1

OPPO Find X5 Pro, jako jeden z pierwszych smartfonów otrzyma aktualizację do systemu Android 13 Beta 1.

  • Michał Górecki
  • /
  • 18 maja 2022

Android 13 Beta 1 w OPPO Find X5 Pro

OPPO Find X5 Pro będzie jednym z pierwszych urządzeń, które otrzymają najnowszą aktualizację Google Android 13 Beta 1. Jednocześnie producent udostępnił wczesną wersję ColorOS opartą na systemie Android 13 Beta 1, aby deweloperzy mogli opracować nowe funkcje i zmiany.

Android 13 Beta 1- co wprowadza?

Projektując system Android 13 skoncentrowano się na prywatności i bezpieczeństwie, jednocześnie udostępniając nowe interfejsy API, które pomagają programistom tworzyć lepsze aplikacje. Oprogramowanie oferuje szereg aktualizacji, w tym funkcje prywatności, takie jak nowe narzędzie do wyboru zdjęć z uprawnieniami do powiadomień. Do tego interfejsy API, takie jak ikony aplikacji z motywami, szybki wybór kafelków ustawień i obsługa języków aplikacji, a także funkcje, takie jak dźwięk Bluetooth LE i MIDI 2.0 przez USB. System Android 13 w wersji dla deweloperów jest dostępny tutaj.

System Android 13 Beta 1 będzie dostępny w pierwszej kolejności dla OPPO Find X5 Pro, Smartfon zadebiutował w Polsce w kwietniu tego roku.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Deweloperzy mogą pobrać i wypróbować wersję deweloperską ColorOS opartą na systemie Android 13 Beta 1: tutaj. W najbliższej przyszłości, z nowej wersji autorskiego systemu ColorOS skorzystają posiadacze smartfonów Find X5 Pro.

OPPO Find X5 Pro – co wiemy o telefonie?

Portfolio produktów OPPO zwiększyło się niedawno się o segment premium, dzięki smartfonowi Find X5 Pro. OPPO poszerza portfolio produktowe w Polsce o segment premium. Debiutuje flagowiec ze sztandarowej serii Find X – Find X5 Pro, który charakteryzuje się zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi i wideo, futurystycznym designem oraz jakością klasy premium.

Jak zapobiec włamaniu się do kamery internetowej?Jak zapobiec włamaniu się do kamery internetowej?Mikołaj Frączak

Find X5 Pro – Smartfon klasy premium już w Polsce

Smartfon jest nie tylko wypełniony pionierskimi technologiami, ale również wyróżnia się futurystycznym designem i wyjątkowymi funkcjami foto i wideo. Tylna obudowa została wykonana z jednej tafli szkła „oblewającej” zaplecze fotograficzne. Charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem trwałości – ten ceramiczny panel tylny jest dwa razy trwalszy, niż jakikolwiek konwencjonalny panel szklany i dwukrotnie skuteczniej rozprasza ciepło.

Find X5 Pro — Nocne nagrywanie wideo w 4K

Dzięki autorskiemu układowi NPU – MariSilicon X oraz matrycom IMX766, nocne nagrywanie filmów zyska zupełnie nową jakość. Specjalny algorytm wykryje i zredukuje szumy w każdej klatce, zachowując przy tym wszystkie szczegóły i naturalne odzwierciedlenie kolorów. W rezultacie otrzymamy czterokrotną poprawę rozdzielczości nocnego wideo oraz zmniejszenie szumów. Po raz pierwszy funkcja wideo 4K Ultra Night jest dostępna na telefonie z Androidem.

Find X5 Pro – możliwości fotograficzne serii Find wraz z Hasselblad

OPPO, przy tworzeniu serii Find X5, korzystało z doświadczenia legendarnej marki Hasselblad. Trzyletnia współpraca z producentem aparatów fotograficznych ma na celu rozwój zdolności fotograficznych sztandarowej serii smartfonów Find X. Obie firmy chcą ulepszyć możliwości mobilnej fotografii, rozpoczynając projekt Hasselblad Camera for Mobile. W Find X5 Pro marka wprowadziła system odwzorowania barw Hasselblad, który można uruchomić w trybie Pro. Ponadto smartfon został wyposażony w kreatywne filtry, dzięki czemu zrobione zdjęcia smartfonem będą naturalne i profesjonalne.

Źródło: OPPO

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!