Rusza 30. jubileuszowy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

6 września 2022 r. oficjalnie rozpocznie się XXX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Targi potrwają do 9 września. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie kilkaset firm produkujących najnowocześniejsze uzbrojenie na świecie. 

  • Anna Malinowska
  • /
  • 5 września 2022

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach 2022

Jak zauważają w komunikacie prasowym Targi Kielce, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to nie tylko okazja do zapoznania się z nowinkami w przemyśle obronnym. W trakcie wystawy odbywają się także biznesowe spotkania, a także zawierane są poważne umowy przez przedstawicieli sektora z różnych kontynentów

W ciągu trzydziestu edycji MSPO wyrósł na trzecią taką wystawę w Europie zaraz po podobnych wydarzeniach organizowanych w Paryżu oraz Londynie. Tegoroczna wystawa w zasadniczej części odbędzie się od 6 do 9 września 2022 roku. Ostatniego dnia zorganizowana zostanie część otwarta dla zwiedzających. Partnerem strategicznym MSPO 2022 jest Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ). 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

W UE powstaje Fundusz Reagowania Kryzysowego na rzecz CyberbezpieczeństwaW UE powstaje Fundusz Reagowania Kryzysowego na rzecz CyberbezpieczeństwaMichał Górecki

MSPO – ranga wydarzenia wzrasta

Podczas ubiegłorocznej edycji MSPO 2021 w halach przy kieleckiej ulicy Zakładowej zameldowało się około 400 firm z 27 krajów świata. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechało kilkanaście oficjalnych delegacji zagranicznych. Łącznie, w ciągu czterech dni wystawy, między stoiskami przewinęło się prawie 11 tysięcy zwiedzających. 

Co będzie można zobaczyć podczas 30. edycji MSPO?

Jak informują Targi Kielce na stoiskach liderów sektora nie zabraknie nowoczesnego sprzętu oraz technologicznych nowinek. W halach pojawią się m.in. czołgi, modułowe pojazdy opancerzone, wozy bojowe, zestawy rakietowe i artyleryjskie. Będzie można zobaczyć także wojskowe drony, śmigłowce bojowe, a także sprzęt i uzbrojenie używane w siłach powietrznych i marynarce. 

Producent Bayraktarów w Kielcach

Tegorocznemu MSPO, po raz kolejny w historii będzie towarzyszyła Wystawa Narodowa Turcji. Wśród licznych producentów z tego kraju, na stoisku F-14 zaprezentuje się m.in. firma Baykar produkująca słynne drony Bayraktar, które sławę zdobyły w czasie trwającej wojny na Ukrainie. 

FOT: MATERIAŁY PRASOWE | TARGI KIELCE

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!