Konkurs MON na najlepsze prace dyplomowe o cyberbezpieczeństwie i kryptologii

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło V. edycję Konkursu im. Mariana Rejewskiego. Studenci i absolwenci uczelni mogą zgłaszać do konkursu swoje prace dyplomowe, jeśli traktują one o tematyce cyberbezpieczeństwa i kryptologii. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31 lipca br. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe o wartości od 5 do 15 tys. złotych!

 • Anna Petynia-Kawa
 • /
 • 31 maja 2023

Zasady konkursu 

Po raz piąty Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej przeprowadza konkurs na nagrodę im. Mariana Rejewskiego, który nagradza najlepszą pracę naukową z dziedziny cyberbezpieczeństwa i kryptologii. Departament jest odpowiedzialny za organizację i prowadzenie konkursu, który ma charakter merytoryczny.

Wojsko Ochrony Cyberprzestrzeni — odznakiWojsko Ochrony Cyberprzestrzeni — odznakiAnna Petynia-Kawa

Są dwie kategorie konkursowe, pierwsza to najlepsza praca inżynierska, licencjacka i magisterska, zaś druga to najlepsza rozprawa doktorska. Jego uczestnikami mogą być osoby, które w przypadku pierwszej kategorii obroniły jedną z wyżej wymienionych pracy w terminie nie wcześniejszym, niż 1 października 2019 roku. W wypadku drugiej kategorii cezura czasowa to obrona nie wcześniej, niż 1 października 2018 r. 

Istotne jest, że do konkursu można zgłaszać prace obronione na uczelniach, które mają siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Mogą być napisane w języku polskim lub języku angielskim. Co ważne zgłoszenia do konkursu może dokonać tylko autor pracy dyplomowej.

Co powinno zawierać zgłoszenie konkursowe? 

Zgłoszenie do konkursu autor pracy dyplomowej może przesłać drogą e-mailową lub przez Pocztę Polską w terminie do 31 lipca 2023 roku. Powinno ono zawierać: 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

 • wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy,
 • wypełniony formularz zgłoszeniowy w formacie *.doc/*.docx,
 • jeden egzemplarz pracy w wersji elektronicznej w formacie *.pdf,
 • jeden egzemplarz streszczenia pracy (do 7200 znaków) w wersji elektronicznej w formacie *pdf,
 • zaświadczenie z uczelni lub podmiotu nadającego stopień naukowy, potwierdzające złożenie i obronę przesłanej pracy (zaświadczenie powinno zawierać informację o temacie pracy   oraz nazwę jednostki wydającej zaświadczenie). Uczestnik Konkursu może wykorzystać wzór zaświadczenia.
 • w zamkniętej kopercie na adres: Departament Cyberbezpieczeństwa MON, Al. Niepodległości 218, 00-911 Warszawa lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected].

Jakie przewidziano nagrody dla najlepszych autorów prac? 

W Konkursie nagrodami w kategorii I są:

 • I nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 10 000,00 zł,
 • II nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 7 000,00 zł,
 • III nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 5 000,00 zł.

Czym jest aplikacja Czym jest aplikacja 'Żołnierz RP'?Anna Petynia-Kawa

Nagrodami w kategorii II są:

 • I nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 15 000,00 zł,
 • II nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 11 000,00 zł,
 • III nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 8 000,00 zł.

Przewidziano także szereg nagród dodatkowych, które samodzielnie mogą sobie wybrać laureaci konkursu. Są to między innymi wizyta na terenie garnizonu Dęblin, szkolenie na „Symulatorze lotów na otwartej czaszy” w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego, realizowane przez 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej, przejazd czołgiem Leopard, realizowany przez 1 Brygadę Pancerną i szkolenie ratownicze po awaryjnym lądowaniu na wodzie, realizowane przez Ośrodek Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć klikając TUTAJ.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!