Czym jest aplikacja 'Żołnierz RP'?

Aplikacja Żołnierz RP została stworzona przez Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Jest to nowe narzędzie, które pozwoli na szybkie dotarcie z rzetelnymi informacjami do wszystkich Żołnierzy Wojska Polskiego. Mogą w niej znaleźć między innymi najważniejsze informacje dotyczące służby wojskowej, kalkulator mieszkaniowy i uposażeń. 

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 20 stycznia 2023

Jak działa aplikacja Żołnierz RP? 

Aplikacja Żołnierz RP powstała dzięki inicjatywie i wkładowi merytorycznemu Centrum Operacyjnego Mon. Ma ona przede wszystkim zapewniać rzetelną oraz bezpieczną komunikację między Ministerstwem Obrony Narodowej a samymi żołnierzami. 

Informacje publikowane w aplikacji są dostępne dla większości jej użytkowników. Zalogowane osoby (żołnierze RP) mają możliwość korzystania z dodatkowych funkcji. Dzięki niej do wszystkich wojskowych dotrą spójne informacje. Niezależnie, w którym korpusie służy żołnierz, dzięki aplikacji będzie miał on dostęp do specjalnych komunikatów i aktualności związanych ze służbą wojskową. Ponadto ma on możliwość korzystania ze specjalnego formularza do zadawania pytań.

W polskiej armii będą również cyberżołnierzeW polskiej armii będą również cyberżołnierzeMonika Świetlińska

Aplikację Żołnierz RP można zainstalować na smartfonach z systemem iOS oraz Android. Dla wojska ważne jest, by była dostępna dla każdego, w związku z tym można ją zainstalować nawet, jeśli nie jesteśmy wojskowymi. Zapewni nam ona rzetelne informacje na temat bezpieczeństwa kraju. Ma być również orężem w codziennej walce z dezinformacją. 

Jakie informacje znajdziemy w aplikacji Żołnierz RP? 

Informacje publikowane w aplikacji Żołnierz RP są przygotowane przez Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej. Daje to gwarancję ich rzetelności. Ponadto znajdziemy w niej interpretacje aktualnie obowiązujących przepisów. 

Głównie zagrożenia bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RPGłównie zagrożenia bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RPMartyna Kowalska

Gdy zainstalujesz aplikację na swoim komputerze, będziesz mieć dostęp m.in. do: 

  • odpowiedzi na pytania i wątpliwości, 
  • aktualnych komunikatów MON, 
  • wiedzy, która jest przydatna podczas czynnej służby wojskowej. 

Ponadto, jako uzupełnienie, dla zalogowanych użytkowników jest dostęp do: 

  • kalkulatora uposażeń,
  • kalkulatora WF, 
  • kalkulatora mieszkaniowego, 
  • innych przydatnych funkcji.   

Dane obywateli trafią w ręce wojska?Dane obywateli trafią w ręce wojska?Mikołaj Frączak

Aplikacja wyposażona jest w kilka elementów, między innymi  dział “warte uwagi”, komunikaty, czy “zadaj pytanie. Możliwość zadawania pytań Ministerstwu Obrony Narodowej dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. “Społeczność” odsyła nas do zawartości strony internetowej wojskopolskie.pl oraz oficjalnych kanałów w mediach społecznościowych. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!