Struktury danych w superpozycji kwantowej - seminarium online

NASK zaprasza na seminarium online “Tower. Struktury danych w superpozycji kwantowej” w ramach cyklu NASK SCIENCE. Podczas niego wystąpi światowej klasy ekspert Charles Yuan. Podczas wydarzenia zostaną poruszone zagadnienia związane z językiem Tower oraz tym, jakie ma on cechy. Ponadto omówione zostaną zasady poprawnego działania struktur w propozycji kwantowej. Wydarzenie odbędzie się w środę, 8 marca, w godz. 15:30-16:30. Rejestracji można dokonać klikając TUTAJ.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 7 marca 2023

Kim jest Charles Yuan? 

Charles Yuan to doktorant na MIT, jest współpracownikiem Michaela Carbina. Jego zainteresowania badawcze dotyczą w szczególności języków programowania dla obliczeń kwantowych. Został on doceniony nagrodą SIGPLAN Distinguished Artifact Award na SPLASH 2022, prezentował ją na prestiżowych konferencjach ACM SIGPLAN POPL i OOPSLA.

Nie potwierdzaj numeru telefonu. Możesz stracić dostęp do konta bankowegoNie potwierdzaj numeru telefonu. Możesz stracić dostęp do konta bankowegoMichał Górecki

Co będzie tematem seminarium? 

W swoim wystąpieniu Charles zaprezentuje Tower, język, który umożliwia programowanie kwantowe ze strukturami danych, na których opierają się powstające algorytmy kwantowe w celu wykazania przewagi obliczeniowej. Istotne jest, że aby poprawnie działać w superpozycji, struktura danych musi spełniać trzy właściwości: 

  • odwracalność, 
  • niezależność od historii, 
  • wykonanie działania w ograniczonym czasie. 

Standardowe implementacje, takie jak reprezentacja zestawu jako tablica mieszająca, nie spełniają tych właściwości, co wymaga narzędzi do opracowywania wyspecjalizowanych implementacji. Tower to język, który umożliwia programistom implementację struktur danych w postaci połączonych danych opartych na wskaźnikach. Boson to pierwszy alokator pamięci, który obsługuje odwracalną, niezależną od historii i stałą alokację pamięci dynamicznej w superpozycji kwantowej. Za ich pomocą wdrażamy Ground, pierwszą kwantową bibliotekę struktur danych, zawierającą wykonalną i wydajną implementację zbiorów.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Do czego służy teleskop Webba?Do czego służy teleskop Webba?Mikołaj Frączak

NASK SCIENCE — co to jest?

NASK SCIENCE to cykl spotkań, który jest nową inicjatywą edukacyjną Instytutu NASK. Jej głównym celem jest otwarte dzielenie się ciekawą oraz merytoryczną wiedzą z szeroką publicznością. Ekspertami na spotkaniach są osoby z Polski i zagranicy. Charakteryzują się oni bogatym naukowym portfolio, interesującymi wynikami badań oraz chęcią ich krytycznej oceny, konfrontacji z publicznością.

grafika — źródło Nask.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!