Threads to nowy Twitter?

Threads to nowa aplikacja firmy Meta (wcześniej Facebook), reklamowana jako „zabójca X”. Wygląda bardzo podobnie do X (dawniej Twitter). Można na niej publikować zdjęcia i filmy o długości do pięciu minut. Użytkownicy mogą odpowiadać, ponownie publikować i cytować posty innych osób. Aplikacja oferuje możliwość udostępniania postów z wątków bezpośrednio w Instagram Stories. Jaka jest więc dokładnie różnica między X a Threads?

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 21 grudnia 2023

Czym Threads różni się od X?

Dzięki X możesz dzielić się swoimi przemyśleniami i uczuciami, a także być na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami. Wątki są bardziej nastawione na sieci społecznościowe. Jeśli chodzi o różnicę między tymi dwoma platformami, to warto zwrócić uwagę na:

  • Limit znaków. Na X możesz używać maksymalnie 280 znaków. Wątki dopuszczają 500 znaków na post.
  • Wiadomości bezpośrednie. X umożliwia komunikację bezpośrednią, ale w Threads nie.
  • Hashtagi. X ma silną obecność hashtagów, ale nie ma ich w Threads.
  • Połączenia. X to niezależna aplikacja, natomiast Threads jest ściśle zintegrowany z Instagramem. Jednym kliknięciem post w wątku może natychmiast stać się historią na Instagramie.
  • Aplikacja: X możesz używać na komputerze stacjonarnym lub w aplikacji mobilnej, natomiast aplikacja Threads jest dostępna tylko w aplikacji mobilnej.
  • Threads umożliwia importowanie informacji o koncie z Instagrama, a nawet obserwowanie tych samych osób, które obserwujesz na Instagramie. Układ Wątków jest podobny do kanału na Instagramie i możesz udostępniać w Wątkach tę samą treść, co na Instagramie.

O integracji z Instagramem

„Wizja stojąca za Threads to stworzenie otwartej i przyjaznej przestrzeni publicznej na rozmowy. Mamy nadzieję wziąć to, co Instagram robi najlepiej i stworzyć nowe doświadczenie wokół tekstu, idei i dyskutowania o tym, o czym myślicie” – napisał w inauguracyjnym wpisie szef Mety Mark Zuckerberg.

12(21) 2023 SECURITY MAGAZINE12(21) 2023 SECURITY MAGAZINE Monika Świetlińska

W ciągu trzech pierwszych godzin konto miliardera zgromadziło ponad 80 tys. obserwujących. Biznesmen poinformował, że w ciągu dwóch godzin działalności serwisu zapisało się do niego 2 miliony użytkowników.  Aplikacja początkowo była dostępna m.in. w USA i Wielkiej Brytanii. Dla użytkowników zamieszkujących teren Unii Europejskiej, w tym i Polski, Meta nową aplikację uruchomiła w połowie grudnia 2023 roku.

Kiedy Meta uruchomiła Threads w lipcu, użytkownicy rejestrowali się za pośrednictwem swoich kont na Instagramie, co pozwoliło Threads zyskać miliony użytkowników. Integracja obu platform nie została jednak powszechnie przyjęta z zadowoleniem i doprowadziła do skarg, iż nie można usunąć profilu w Threads bez jednoczesnego usunięcia konta na Instagramie. Następnie w listopadzie Meta rozluźniła integrację z Instagramem, wprowadzając sposób na osobne usunięcie lub dezaktywację profilu Threads, pozostawiając nienaruszone powiązane konto na Instagramie.

Zarządzanie mediami społecznościowymi w firmie — jak robić to skutecznie?Zarządzanie mediami społecznościowymi w firmie — jak robić to skutecznie?Mikołaj Frączak

Ekspansja na rynek liczący 448 milionów ludzi powinna spowodować znaczny wzrost liczby użytkowników Threads. Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział w październiku podczas ogłaszania wyników finansowych firmy, iż Threads ma w tej chwili „prawie” 100 milionów użytkowników miesięcznie. Od czasu swojej premiery na początku tego roku zyskał aplikację internetową, możliwość wyszukiwania postów i funkcję edycji postów.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!