watchOS 9 – konfiguracja tarczy zegarka i ulepszone aplikacje

rnwatchOS 9 zapewnia nowe sposoby pozostawania w kontakcie, aktywności i zdrowia – informuje Apple.

  • Michał Górecki
  • /
  • 7 czerwca 2022

Firma Apple zaprezentowała dzisiaj system watchOS 9, który wprowadza nowe funkcje i ulepszone wrażenia do wiodącego na świecie systemu operacyjnego do noszenia. Użytkownicy Apple Watch będą teraz mieli do wyboru więcej tarcz zegarka, z bogatszymi komplikacjami, które zapewniają więcej informacji i możliwość personalizacji.

W zaktualizowanej aplikacji Trening zaawansowane wskaźniki, widoki i doświadczenia treningowe inspirowane przez sportowców osiągających wysokie wyniki pomagają użytkownikom przenieść swoje treningi na wyższy poziom. watchOS 9 przenosi etapy snu do aplikacji Sleep, a nowa, zatwierdzona przez FDA funkcja historii AFib zapewnia głębszy wgląd w stan użytkownika. Nowa aplikacja Leki ułatwia użytkownikom wygodne i dyskretne zarządzanie, zrozumienie i śledzenie leków.

Nowe wizualizacje tarcz zegarka

Doświadczenie Apple Watch zaczyna się od tarcz zegarka, które dają użytkownikom możliwość wyrażenia własnego stylu, jednocześnie łącząc ich z istotnymi informacjami na pierwszy rzut oka za pomocą komplikacji. watchOS 9 wprowadza cztery nowe twarze:

- Księżycowy, który przedstawia związek między kalendarzem gregoriańskim a kalendarzem księżycowym, używanym w wielu kulturach, takich jak chińska, islamska i hebrajska;

- Czas odtwarzania, dynamiczne dzieło sztuki, unikalne dla Apple Watch i stworzone we współpracy z artystą Joi Fultonem;

- Metropolitan, klasyczna tarcza zegarka oparta na typach, w której styl zmienia się wraz z obracaniem Digital Crown;

oraz Astronomy, oryginalną twarz, która została całkowicie zremasterowana i zawiera nową mapę nieba oraz aktualne dane dotyczące chmur.

Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Mikołaj Frączak

watchOS 9 wprowadza ulepszone i zmodernizowane komplikacje na niektórych z najbardziej klasycznych tarcz zegarka, takich jak Utility, Simple i Activity Analog, wraz z edycją kolorów tła dla Modular, Modular Compact i X-Large w celu dodatkowej personalizacji.

Nowa tarcza Portrety pokazuje efekt głębi na większej liczbie zdjęć, w tym kotów, psów i krajobrazów, podczas gdy chińskie skrypty zostały dodane jako opcje dla tarcz zegarka California i Typograph. Fokus pozwala teraz użytkownikom wybrać twarz Apple Watch, która ma się automatycznie pojawiać po uruchomieniu określonego Fokusa na iPhonie, na przykład twarzy Zdjęcia podczas Osobistego Fokusa, pomagając użytkownikom pozostać w danej chwili.

Aktualizacje aplikacji treningowych

Aplikacja Trening, jedna z najpopularniejszych aplikacji na Apple Watch, została zaktualizowana, aby zapewnić bogatsze dane do pomiaru wydajności, a także nowe możliwości treningowe, które pomogą użytkownikom osiągnąć cele fitness. Znajomy wyświetlacz podczas sesji wykorzystuje teraz Digital Crown do obracania się między łatwymi do odczytania widokami treningu, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć ważne dane dla różnych stylów treningu.

Strefy tętna, które można tworzyć ręcznie lub automatycznie obliczać na podstawie spersonalizowanych danych dotyczących zdrowia, można wykorzystać do monitorowania intensywności treningu. Trening interwałowy jest ważną częścią każdego planu treningowego, a w watchOS 9 aplikacja Workout wprowadza niestandardowe treningi, które można wykorzystać do stworzenia zorganizowanego treningu, który może obejmować interwały pracy i odpoczynku. Nowe alerty, w tym tempo, moc, tętno i rytm, można dodać, aby prowadzić użytkowników przez cały trening.

Dla triathlonistów aplikacja Trening obsługuje teraz nowy typ treningu Multisport, który automatycznie przełącza się między dowolną sekwencją treningów pływania, jazdy na rowerze i biegania, wykorzystując czujniki ruchu do rozpoznawania wzorców ruchu. Po zakończeniu każdego treningu przeprojektowana strona podsumowania w aplikacji Fitness oferuje dodatkowe szczegóły wraz z interaktywnymi wykresami umożliwiającymi bardziej precyzyjną analizę.

Źródło: Apple

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!