WhatsApp pozwoli się ukryć. Już nie będzie widać, kiedy byliście dostępni

Informacja o tym czy i kiedy ktoś był dostępny na serwisie społecznościowym WhatsApp z różnych względów nie zawsze jest pożądana. Być może wkrótce, ten problem zniknie na zawsze.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 19 kwietnia 2022

Widoczny dla wszystkich? Koniec z tym

Dziś nie mamy możliwości zablokowania dostępu do wiedzy innym naszym znajomym, kiedy ostatni raz byliśmy widziani na serwisie WhatsApp. To oznacza, że każdy może sprawdzić, czy z kimś korespondowaliśmy lub odbieraliśmy jakieś wiadomości. A jeśli nawet nie sprawdzić, to domniemywać, że tak właśnie było. To nie tylko poważna broń z nieuczciwymi partnerami ale i pewnego rodzaju blokada dla wielu użytkowników. No bo niby po co wszyscy mają wiedzieć czy byliśmy na serwisie, czy nie. A co jeśli nasz szef zechce sprawdzić, co robimy w trakcie pracy? Na szczęście te czasy być powoli odchodzą w niepamięć, a to wszystko za pomocą nowej beta wersji aplikacji.

Nowe wersja z poważnymi z zmianami

Jak informuje serwis wabetainfo.com właśnie dla beta testerów pojawiła się nowa aktualizacja aplikacji WhatsApp. Co nowego w tej aktualizacji? WhatsApp w końcu udostępnia zaawansowane ustawienia do zarządzania ustawieniami prywatności. Na razie niektórym beta testerom.

Jeśli otworzymy Ustawienia WhatsApp > Konto > Prywatność > Ostatnio widziane / Zdjęcie profilowe / Informacje, można znaleźć tam nową opcję o nazwie „Moje kontakty z wyjątkiem…”: ta opcja umożliwia wykluczenie niektórych osób z oglądania waszych informacji w WhatsApp. Na przykład można wykluczyć niektóre kontakty z oglądania naszych aktualnych statusów. Czy ta funkcja pojawi się na stałe? Tego nie wiemy, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że aplikacja będzie szła w kierunku większego bezpieczeństwa i ochrony prywatności niż do tej pory.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Asystent głosowy przeanalizuje płatności kartąAsystent głosowy przeanalizuje płatności kartąMikołaj Frączak

WhatsApp zmieni wiadomości głosowe

Każdego dnia użytkownicy WhatsAppa przesyłają średnio 7 miliardów wiadomości głosowych. Jak zapewniła firma, będą jeszcze lepsze.

Wprowadzając wiadomości głosowe w roku 2013, wiedzieliśmy, że mogą one zmienić sposób komunikowania się. Dzięki naszemu prostemu interfejsowi nagrywanie i wysyłanie wiadomości głosowych jest teraz tak szybkie i łatwe jak tworzenie wiadomości tekstowych. Każdego dnia użytkownicy WhatsAppa przesyłają średnio 7 miliardów wiadomości głosowych. Wszystkie są w pełni zaszyfrowane, co zapewnia ich prywatność i bezpieczeństwo.

WA ogłosił nowe funkcje, które sprawią, że przesyłanie wiadomości głosowych na WhatsAppie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Zmiany te obejmują:

- Odtwarzanie poza czatem: możesz odsłuchać wiadomość głosową poza czatem, przy wykonywaniu innych zadań czy też odpowiadaniu na inne wiadomości.

- Wstrzymywanie/wznawianie nagrywania: teraz możesz wstrzymać nagrywanie wiadomości głosowej i wznowić je później, jeśli coś Ci przeszkodzi lub potrzebujesz chwili na zebranie myśli.

— Wizualizacja fali dźwiękowej: przedstawienie dźwięków wiadomości głosowej w formie graficznej, ułatwiające śledzenie nagrania.

- Podgląd wersji roboczej: możesz odsłuchać wiadomość głosową przed wysłaniem jej.

- Pamięć odtwarzania: w przypadku wstrzymania odsłuchiwania wiadomości głosowej możesz wznowić je od tego samego miejsca.

- Szybkie odtwarzanie przekazanych wiadomości: możesz odtwarzać wiadomości głosowe w szybszym tempie, z prędkością 1,5x lub 2x – dotyczy to zarówno standardowych, jak i przekazanych wiadomości.

Źródło: wabetainfo.com, WhatsApp

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!