X testuje różne opcje jakości przesyłania wideo

Nadchodzi kolejny element przejścia X na wideo. Serwis należący obecnie do Elona Muska planuje uruchomić opcję, dzięki której twórcy będą mogli wybrać jakość wideo, w jakiej chcą przesyłać.

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 12 grudnia 2023

Możliwość zablokowania pobierania treści

 Jak pokazano w tym przykładzie opublikowanym przez projektantkę X, Andreę Conway, wraz z przełącznikiem umożliwiającym lub uniemożliwiającym pobieranie ich treści. Twórcy będą mogli również wybrać zmienną jakość przesyłania, co może ułatwić osobom chcącym udostępniać swoje filmy szybko na platformie lub w sytuacjach braku danych.

12(21) 2023 SECURITY MAGAZINE12(21) 2023 SECURITY MAGAZINE Monika Świetlińska

Może to być rzadkie zjawisko w przypadku użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych, ponieważ wiele osób, które korzysta z serwisu X na rynkach rozwijających się, nadal nie znajduje się w sytuacji umożliwiającej im przesyłanie treści w jakości Full HD ze względu na przepustowość sieci, plany transmisji danych itp.

Niższa jakość, szybsze przesyłanie

Chociaż według właściciela X, Elona Muska, użytkownicy na tych rynkach nie są główną motywacją. „Niższe rozdzielczości są przeznaczone dla osób przesyłających wideo, w przypadku których ważny jest czas, za pośrednictwem wolnego lub kosztownego połączenia internetowego” — napisał Elon Musk.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

No cóż, być może, ale główną motywacją jest przyspieszenie czasu przesyłania wideo, jeśli jest to wymagane, aby użytkownicy X byli na bieżąco z najnowszymi informacjami. Może to być przydatna opcja, a biorąc pod uwagę, że X chce położyć większy nacisk na treści wideo, zgodnie z szerszymi trendami w konsumpcji treści, zapewnienie większej liczby opcji to kolejny sposób na zwiększenie wykorzystania i, w idealnym przypadku, zwiększenie atrakcyjności X dla twórców wideo.

Opcja ostrzeżenia

Zauważysz także opcję ostrzeżenia o treści na dole. To już jest aktywne, a X próbuje nakłonić użytkowników do dodawania własnych etykiet w tym zakresie, szczególnie w przypadku treści zawierających przemoc i niepokojących. W ostatnich dniach nabrało to większego znaczenia, gdy do systemu X napływały treści wideo z różnych stref działań wojennych. Mając mniejszą liczbę moderatorów do zarządzania takimi treściami, X coraz częściej stara się nałożyć na użytkowników obowiązek ograniczania ryzyka, zarówno poprzez dodawanie etykiet do przesyłanych plików, jak i udostępnianie narzędzi umożliwiających użytkownikom zarządzanie korzystaniem z aplikacji.

Integracja TikToka z Salesforce Marketing CloudIntegracja TikToka z Salesforce Marketing CloudJoanna Gościńska

Problem z tym podejściem polega na tym, że wiele osób, szczególnie nowi użytkownicy, prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy, że w celu uzyskania takich oficjalnych aktualizacji powinny śledzić konto „Bezpieczeństwo” lub że takie ustawienia w ogóle istnieją. Dlatego właśnie poprzednie kierownictwo Twittera wprowadziło więcej ograniczeń w tym zakresie, ale pod rządami Muska X stara się przyjąć podejście bardziej swobodne, ponownie oszczędzając na kosztach pracy, a jednocześnie dostosowując się do własnego etosu wolności słowa.

Szkodliwe sytuacje 

Może to prowadzić do szkodliwych sytuacji, w których użytkownicy przypadkowo zostaną narażeni na szczególnie brutalne nagrania wojenne. Z jednej perspektywy może to mieć sens, ponieważ ludzie powinni być świadomi tego, co się dzieje, ale może również sprawić, że użytkownicy będą bardziej niechętni do używania X do śledzenia takich wydarzeń, w zależności od ich tolerancji na materiały graficzne.

Jednak Elon jest zdeterminowany, aby uczynić X najlepszym źródłem prawdy o tym, co się dzieje w dowolnym momencie, co będzie wymagało pozostawienia określonych treści, nawet jeśli niektórzy użytkownicy uznają to za niepokojące.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!