ChatGPT napisał poselską interpelację. Jak sobie poradził?

Przemysław Słowik, radny Szczecina i współprzewodniczący partii Zieloni pyta prowokacyjnie: „Czy sztuczna inteligencja zastąpi w polskiej polityce sztucznych inteligentów?” Skorzystał on z pomocy czatbota podczas pisania interpelacji do władz samorządowych. Jak zaznaczył, sztuczna inteligencja poradziła sobie według niego lepiej, niż znani mu politycy.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 17 kwietnia 2023

Chat GPT4 pisze interpelację 

Chat GPT oraz inne istniejące czatboty wykorzystujące sztuczną inteligencję przebojem wdarły się do naszego społeczeństwa. Wykorzystywane są na całym świecie, a rząd USA zaczyna myśleć o regulacjach prawnych, które mogłyby by usystematyzować ich używanie. Coraz częściej wykorzystują go w codziennej pracy wybrane grupy zawodowe, np. osoby pracujące w branży reklamowej. Dla niektórych jest on wciąż ciekawostkną i źródłem rozrywki.

ChatGPT — co to takiego? Jak z niego skorzystać?ChatGPT — co to takiego? Jak z niego skorzystać?Monika Świetlińska

Zamiast pisać całą treść dokumentu, polityk przekazał czatowi krótkie polecenie. W odpowiedzi na nie wygenerował on pełną treść apelacji z wprowadzeniem, pytaniami oraz podsumowaniem. Chat-GPT4 umiejętnie zawarł w treści opinie, nadając tytuł, określając przedział czasowy nowej perspektywy unijnej oraz interpretując rolę radnego miasta.

Jest to o tyle imponujące, że Chat-GPT4 potrafi skutecznie budować złożone zdania, interpretować i tworzyć długie wypowiedzi, co wyraźnie przewyższa zdolności niektórych znanych polityków.

Co napisał chat GPT4?

W interpelacji czytamy „Ja, Przemysław Słowik, jako radny Rady Miasta Szczecin, zwracam się z interpelacją dotyczącą planów rozwoju dróg rowerowych w naszym mieście, w kontekście możliwości pozyskania środków finansowych z nowej perspektywy unijnej”. Chat GPT-4 świetnie poradził sobie z zadaniem.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Oszustwa nowej generacji z wykorzystaniem Chat GPTOszustwa nowej generacji z wykorzystaniem Chat GPTAnna Petynia-Kawa

Chat GPT. Co to jest? 

Najbardziej podstawowa wersja chatbota firmy Open AI jest dostępna dosłownie dla każdego pod adresem https://chat.openai.com/chat. Chat GPT (Generative Pre-trained Transformer) to duży model językowy oparty na sztucznej inteligencji, który został opracowany przez OpenAI. Jego zadaniem jest generowanie naturalnie brzmiących tekstów, które są podobne do ludzkich wypowiedzi. Chat GPT wykorzystuje technologię uczenia maszynowego, aby nauczyć się języka naturalnego i zrozumieć kontekst wypowiedzi. 

Model ten jest w stanie generować odpowiedzi na zadane pytania, opisywać obrazy, tłumaczyć języki i wiele więcej. Chat GPT jest jednym z najnowocześniejszych modeli językowych na świecie i jest używany w wielu aplikacjach internetowych, takich jak chatboty, asystenci wirtualni czy programy do tłumaczenia tekstu.

Czat GPT Microsoftu vs Bard GoogleCzat GPT Microsoftu vs Bard GoogleAnna Petynia-Kawa

Jedną z ciekawych cech Chat GPT jest to, że został on wytrenowany na bardzo dużym zbiorze danych tekstowych, w tym na całej Wikipedii. W ten sposób model uczy się języka naturalnego poprzez analizę ogromnej ilości tekstów z różnych dziedzin. Pozwala to na uzyskanie bardzo wszechstronnego i zróżnicowanego zrozumienia języka.

Ponadto, Chat GPT posiada bardzo dużą liczbę parametrów (nawet do 175 miliardów w najnowszej wersji GPT-3). Umożliwia mu to generowanie bardzo złożonych i naturalnie brzmiących tekstów. To jeden z powodów, dla których model ten jest tak popularny w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!