Dzień Bezpiecznego Internetu 2023. Działajmy razem!

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest co roku 7 lutego. W Polsce będziemy organizowany już po raz 19. Akcje związane z mądrym i bezpiecznym korzystaniem przez dzieci i młodzież z sieci odbędą się w tysiącach szkół w naszym kraju. Będą trwać do końca marca br. Za koordynację Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce odpowiada NASK Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Te dwie instytucje tworzą Polskie Centrum Programu Safer Internet.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 6 lutego 2023

Konkurs z nagrodami 

Najważniejszą częścią obchodów DBI są różne inicjatywy edukacyjne, które są organizowane w środowisku lokalnym przez szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz inne instytucje i placówki w całej Polsce. Głównym celem wszystkich podejmowanych działań jest promowanie bezpiecznego i mądrego korzystania z internetu przez dzieci oraz młodzież. Najciekawsze inicjatywy zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami.

Jak bezpieczne udostępniać internet?Jak bezpieczne udostępniać internet?Mikołaj Frączak

Co przygotowano dla uczniów i nauczycieli?

Uroczysta gala inauguracyjna programu Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się w Teatrze Palladium w Warszawie. Zaproszono na nią 700 nauczycieli. Pozostali, z całej Polski będą mogli dołączyć do niej online dzięki bezpłatnej transmisji. Można do niej dołączyć na www.dbi.pl

Prelegentami na wydarzeniu będą dr Ilona Kotlewska, prof. Tomasz Grzyb, Aldona Rumińska, prof. Jacek Pyżalski, Kira Suchobioczenko. Ci znamienici eksperci opowiedzą uczestnikom o tym, jaka jest przyszłość internetu oraz przedstawią wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z niego przez dzieci i młodzież.

Część artystyczna będzie z udziałem Agi Zaryan oraz towarzyszących jej muzyków. 

Cztery porady na cyberbezpieczne wakacjeCztery porady na cyberbezpieczne wakacjeMikołaj Frączak

Ponadto, w ramach obchodów DBI organizatorzy wydarzenia przygotowali: 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

  • webinaria dla nauczycieli - zostaną w nich przedstawione nowe kierunki profilaktyki zagrożeń online, nowoczesne narzędzia pomagające w organizacji zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, 
  • lekcje online, w których mogą uczestniczyć całe klasy szkolne, 
  • materiały edukacyjne, które nauczyciele mogą wykorzystać prowadząc zajęcia szkolne. 

Gdzie można znaleźć informacje o Dniu Bezpiecznego Internetu? 

Wszystkie informacje na temat wydarzenia można znaleźć online na stronie www.dbi.pl. Znajdziesz tam wydarzenia ogólnopolskie i lokalne związane z tą tematyką. Głównym partnerem jest Fundacja Orange. Ponadto partnerami są Google, Meta, Librus i TikTok.

Jak w bezpieczny sposób korzystać z publicznej sieci WLAN?Jak w bezpieczny sposób korzystać z publicznej sieci WLAN?Jan Wróblewski

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Ministerstwo Edukacji i Nauki.  

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!