YouTube usuwa funkcję stories

Ceniłeś sobie funkcję Stories na YouTube? To ciesz się nią póki możesz, ponieważ Google podjął decyzje o usunięciu tej funkcji. W zamian gigant chce się skupić m.in. na rozwijaniu "YouTube Shorts".

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 20 czerwca 2023

To już oficjalne!

Google oficjalnie ogłosiło wprowadzenie zmian na swojej platformie YouTube. Najszerzej popularny serwis wideo na świecie postanowił zrezygnować z funkcji Stories, którą wcześniej skopiował z platformy Snapchat i Instagram. Funkcja ta ma zostać wygaszona 26 czerwca. Taka decyzja  YouTube spotkała się z pewnym rozczarowaniem ze strony wielu użytkowników, jednak firma argumentuje, że oferuje już lepsze zamienniki, które warto wziąć pod uwagę.

Stories, znane również jako "YouTube Stories", były dostępne dla niektórych twórców i użytkowników od 2018 roku. Ta funkcja umożliwiała udostępnianie krótkotrwałych, nietrwałych filmów, które znane są z innych platform społecznościowych. Jednak Google podjął decyzję o usunięciu Stories z YouTube.

Jest lepsze rozwiązanie

Firma twierdzi, że ma już lepsze rozwiązania, które mają zastąpić Stories i przyciągnąć uwagę użytkowników. Jednym z nich jest funkcja"YouTube Shorts". Jest to odpowiedź YouTube na popularność TikToka -krótkie filmy wideo o maksymalnej długości 60 sekund, które mogą być łatwo tworzone i udostępniane przez twórców treści.

Najpopularniejsze filmy na YouTube 2022Najpopularniejsze filmy na YouTube 2022Martyna Kowalska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Google stawia na rozwój funkcji YouTube Shorts, które mają zapewnić interaktywną i angażującą platformę wideo dla użytkowników. Firma inwestuje również w rozwój narzędzi edycji i twórczych efektów, które pozwolą użytkownikom jeszcze lepiej wyrażać swoje pomysły i tworzyć oryginalne filmy.

Korzystna zmiana

Choć wiele osób może być zawiedzionych zniknięciem funkcji Stories z YouTube, Google jest przekonane, że wprowadzone zmiany będą korzystne dla społeczności YouTube. Dalszy rozwój funkcji YouTube Shorts i inne ulepszenia mają na celu zwiększenie atrakcyjności platformy i zapewnienie jeszcze lepszych możliwości twórcom treści i widzom.

YouTube to internetowa platforma wideo, która umożliwia użytkownikom oglądanie, udostępnianie i tworzenie treści wideo. Jest jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie i oferuje ogromny wybór filmów w różnych kategoriach, takich jak rozrywka, muzyka, edukacja, vlogowanie, gry wideo, tutoriali, filmy fabularne i wiele innych.

Co znajdziemy na YouTube?

Na YouTube można znaleźć treści zarówno od profesjonalnych twórców, jak i od zwykłych użytkowników, którzy publikują swoje filmy i materiały wideo. Twórcy treści mają możliwość zarabiania na swoich filmach poprzez program partnerski YouTube, który umożliwia wyświetlanie reklam przed w trakcie lub po filmach.

Publikujesz wideo na serwisach YouTube, TikTok, Twitch, Facebook? Sprawdź nowe przepisyPublikujesz wideo na serwisach YouTube, TikTok, Twitch, Facebook? Sprawdź nowe przepisyMichał Górecki

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów YouTube jest system komentarzy, który umożliwia użytkownikom wyrażanie swoich opinii i interakcję z twórcami oraz innymi widzami. Platforma oferuje również funkcje subskrypcji, umożliwiające użytkownikom śledzenie ulubionych kanałów i otrzymywanie powiadomień o nowych filmach.

Na smartfonie i komputerze

YouTube jest dostępny na różnych urządzeniach, w tym na komputerach, smartfonach, tabletach i telewizorach inteligentnych. Użytkownicy mogą korzystać z YouTube za darmo, ale istnieje również opcja subskrypcji płatnej usługi YouTube Premium, która oferuje dodatkowe funkcje, takie jak oglądanie filmów bez reklam, odtwarzanie w tle oraz dostęp do ekskluzywnych treści.

Ogólnie rzecz biorąc, YouTube to globalna społeczność, która umożliwia zarówno oglądanie ciekawych treści wideo, jak i dzielenie się własnymi filmami z innymi użytkownikami na całym świecie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!