Allegro wesprze kupujących dekodery DVB-T2. Będą musiały spełniać wymagania techniczne

Sprzedajesz dekodery? Zadbaj o to, żeby spełniały wymagania techniczne – informuje sprzedawców na swojej platformie firma Allegro. To może uchronić kupujących przed ewentualnymi pomyłkami czy nawet oszustwami.

  • Michał Górecki
  • /
  • 3 lutego 2022

Allegro wspiera kupujących, informuje sprzedawców

- Jeśli sprzedajesz dekodery DVB-T2, zadbaj o to, żeby spełniały wymagania techniczne, określone w rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji z 7 października 2019 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 515) – informuje Allegro w komunikacie skierowanym do sprzedawców.

Opis oferty ma być zgodny ze stanem faktycznym

- W opisie oferty poinformuj klientów, że dekoder (tuner) działa w standardzie wideo H.265/HEVC, standardzie audio MPEG-2 Audio Warstwa 2 i Dolby E-AC-3/Dolby Digital Plus. Należy tez poinformować, że w przypadku odbiornika posiadającego możliwość podłączenia do internetu dekoder obsługuje telewizję hybrydową w standardzie HbbTV w wersji przynajmniej 2.0.1.

Celem dodatkowych komunikatów Allegro są zmiany przepisów prawa mające bezpośredni wpływ na treść regulaminu i zapobieganie nadużyciom (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litery a, g).

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Allegro a zgłoszenie do GIODOAllegro a zgłoszenie do GIODORafał Stępniewski

Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej

W tym roku nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, poprzez zastąpienie dotychczasowego systemu DVB-T/MPEG-4 bardziej efektywnym DVB-T2/HEVC. Rząd zaproponował dofinansowanie do zakupu urządzenia.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, przedłożony przez Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Janusza Cieszyńskiego.

Zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej

W tym roku nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, poprzez zastąpienie dotychczasowego systemu DVB-T/MPEG-4 bardziej efektywnym DVB-T2/HEVC. Wprowadzenie tego rozwiązania jest obowiązkowe w całej Unii Europejskiej. Rząd chce dofinansować osobom najuboższym zakup dekodera do telewizora, który umożliwi odbiór bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie.

Ponad 2 miliony Polaków bez dostępu do telewizji?

Z badań przeprowadzonych przez Krajowy Instytut Mediów wynika, że w Polsce 2,27 mln gospodarstw nie jest przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Zmiana systemu na DVB-T2/HEVC będzie wiązała się dla nich z koniecznością wymiany odbiornika telewizyjnego na nowszy, przystosowany do zmiany standardu model lub doposażenia obecnie użytkowanego odbiornika w dekoder naziemnej telewizji cyfrowej. Nowy standard telewizji naziemnej to więcej bezpłatnych programów telewizyjnych, w lepszej jakości obrazu i dźwięku.

Jak otrzymać dofinansowanie do zakupu dekodera?

Świadczenie, w formie dofinansowania do zakupu dekodera wyniesie 100 zł. Pozwoli to w całości lub w części na pokrycie kosztu zakupu urządzenia umożliwiającego dalszy odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!