Comarch ERP Optima: jak zwiększyć swoją konkurencyjność dzięki inteligentnym rozwiązaniom?

Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, sprawne zarządzanie nim zaczyna sprawiać coraz więcej problemów. Stoi za tym nie tylko większa liczba pracowników, faktur lub realizowanych projektów, ale i konieczność nadążania za zmianami prawnymi czy reagowania na niespodziewane zmiany. Jeśli chcesz zapanować nad informacjami oraz ułatwić pracę sobie i innym, postaw na system ERP Optima, stworzony przez Comarch.

  • Redakcja politykabezpieczenstwa.pl
  • /
  • 3 lipca 2023

W jakim celu stosuje się system Comarch ERP Optima?

Systemy ERP (ang. Enterprice Resources Planning) to oprogramowanie, służące do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Pozwalają na zarządzanie różnymi działami i zadaniami organizacji za pomocą jednego narzędzia. Jest to możliwe poprzez oparcie jej działania na wspólnej bazie danych, do której „dopina” się poszczególne moduły, takie jak księgowość, magazyn, produkcja, sprzedaż czy kadry i płace. 

Jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań na polskim rynku jest system Comarch ERP Optima. Dzięki niemu możesz z poziomu jednej aplikacji wystawiać faktury i księgować dokumenty, rozliczać się z urzędami, naliczać wypłaty, obsługiwać magazyn i prowadzić sklep internetowy. Wykorzystywanie nowoczesnego rozwiązania przełoży się na zyski Twojej firmy, a wszystko to dzięki większej konkurencyjności. Jak to możliwe?

Comarch ERP Optima – jak wpłynie na konkurencyjność firmy?

Mówi się, że konkurencja nigdy nie śpi. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Zwłaszcza teraz – w dobie ogromnej rywalizacji na rynku. Bez względu na to, czy jesteś dużym graczem, czy dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem staraj się być zawsze o krok dalej niż Twoja konkurencja. Umożliwi Ci to system Comarch ERP Optima, którego kompleksowym wdrożeniem może zająć się firma Kotrak. Jak zastosowanie oprogramowania do zarządzania zasobami wpłynie na konkurencyjność?

Przede wszystkim system zbierze i usystematyzuje wszystkie najważniejsze informacje o Twojej firmie – np. wartość zamówień, koszty pracy czy czas realizacji zleceń. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na wprowadzanie tych samym danych do różnych programów. Zyskasz również dostęp do przejrzystych raportów, na podstawie których wyciągniesz wnioski i podejmiesz decyzje o dalszych działaniach firmy. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Kolejna cecha, która pozytywnie wyróżnia system Comarch ERP Optima to aktualizacja. Oprogramowanie na bieżąco otrzymuje poprawki związane m.in. ze zmianami prawa. Nie musisz więc sam śledzić wszystkich nowinek i zastanawiać się, jak je zastosować, gdyż aplikacja zrobi to za Ciebie.

Ile kosztuje wdrożenie systemu ERP?

Wielu przedsiębiorców zwleka z wdrożeniem systemu ERP ze względu na koszta lub konieczność dostosowania (lub wręcz stworzenia od podstaw) właściwej infrastruktury. Obawy są jednak niesłuszne, gdyż koszta implementacji można sfinansować w atrakcyjny dla przedsiębiorcy sposób – np. w formie leasingu. 

Rozkładając inwestycję na miesięczne lub kwartalne raty, cennik Comarch ERP Optima z pewnością stanie się jeszcze ciekawszą opcją! Szczególnie gdy zauważymy pierwsze pozytywne efekty wdrożenia. System dostępny jest również w abonamentowej wersji SaaS. Wówczas dostęp do niego możliwy jest z każdego komputera z dostępem do internetu.

Wybierając oprogramowanie marki Comarch, zyskujemy dostęp do pomocy specjalistów. Instruktaże i poradniki zawiera Indywidualna Strona Klienta Comarch ERP Optima. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na wdrożenie oprogramowania przez firmę Kotrak możesz liczyć na dodatkowe wsparcie techniczne i merytoryczne.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!