Gdzie znajdę wniosek na zakup dekodera DVB-T2/HEVC. Jak go złożyć?

Gdzie można pobrać wniosek o dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora i w jaki sposób otrzymać bon, który nam umożliwi tańsze zakupy? Od kiedy wnioski będą dostępne? Gdzie i kiedy można je złożyć? Jak zrealizować?

  • Monika Świetlińska
  • /
  • 17 marca 2022

Komu przysługuje dofinansowanie?

Z dofinansowania może skorzystać każde gospodarstwo domowe, przy czym wniosek będzie mogła złożyć tylko jedna osoba z gospodarstwa domowego. Świadczenie, w formie dofinansowania do zakupu dekodera wyniesie 100 zł.

Naziemna telewizja cyfrowa: Jakiej wartości będzie bon na zakup telewizora?Naziemna telewizja cyfrowa: Jakiej wartości będzie bon na zakup telewizora?Mikołaj Frączak

Zatem, jeśli, np. dekoder będzie kosztował 120 zł, kupujący 20 zł pokrywa z własnej kieszeni. Dofinansowanie na zakup telewizora wynosi 250 zł — resztę pokrywa kupujący. 

Jak otrzymać dofinansowanie do zakupu dekodera DVB-T2/HEVC?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Aby otrzymać świadczenie, osoba składająca wniosek musi złożyć oświadczenie, że ze względu na swoją sytuację materialną nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu nowego sprzętu.

Gdzie znajdę wniosek o dofinansowanie?

Wnioski będą dostępne na terenie całej Polski od 21 marca. Na dzień dzisiejszy fizycznie nigdzie ich nie znajdziemy.

Od poniedziałku (21.03.2022) wnioski będą dostępne na platformie gov.pl oraz na placówkach Poczty Polskiej. 

W przypadku chęci złożenia wniosku przez internet, od poniedziałku 21 marca będzie można w serwisie gov.pl kliknąć w widoczny tam przycisk “złóż wniosek” i serwis pokieruje nas we właściwe miejsce. Należy przygotować swoje podstawowe dane, w tym poprawny adres mailowy. Będzie też trzeba oświadczyć, że sytuacja materialna nie pozwala nam na zakup dekodera lub telewizora. 

Tak samo będzie w placówkach Poczty Polskiej. Z papierowych wniosków będą mogły skorzystać osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą zrobić tego elektronicznie. Wnioski będą dostępne na pocztach dopiero od 21 marca. Pracownik poczty, jeśli będzie taka potrzeba, będzie miał obowiązek pomóc nam przy wypełnieniu wniosku czy poinstruowaniu nas, jak prawidłowo wypełnić dokument i co zrobić dalej. Kiedy wypełnimy wniosek, otrzymamy bon (kod), z którym będziemy mogli udać się do sklepu po dekoder/telewizor.

Co dalej? Co po złożonym wniosku?

Po złożeniu wniosku otrzymamy bon (kod), z którym udajemy się do sklepu na zakupy. Bon w postaci kodu otrzymamy na adres mailowy, dlatego ważne, by podać poprawne dane. W przypadku składaniu wniosku w formie papierowej, bon w postaci kodu otrzymamy na wydruku.

Zanim zdecydujemy, w którym sklepie chcemy kupić sprzęt, musimy sprawdzić, który z nich bierze udział w programie dofinansowania. Tylko w tych sklepach, których lista znajduje się również na stronie gov.pl (by sklepy wzięły udział w programie, same muszą zgłosić chęć), będzie można kupić tańszy dekoder czy telewizor dzięki bonom (kodom). Sprzęt będzie można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych i internetowych, jak i za pośrednictwem internetowych platform sprzedażowych, typu Allegro czy porównywarki cen.

Program będzie realizowany do końca 2022 roku.

TU MOŻESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!