Xiaomi 12 i 12 Pro już są. Nowe flagowce od Xiaomi oficjalnie na rynku

Xiaomi rozpoczęło oficjalnie sprzedaż swoich najnowszych flagowców z serii 12. Na razie tylko w Chinach. Cena najdroższego modelu to ponad 3,4 tys. złotych.

  • Michał Górecki
  • /
  • 29 grudnia 2021

Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro wyposażone są w najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 1, jak również w wiodące w branży wyświetlacze DisplayMate A+ OLED i potężne możliwości obrazowania.

Sztandarowa wydajność dzięki Snapdragon 8 Gen 1

Zarówno Xiaomi 12, jak i Xiaomi 12 Pro są wyposażone w najbardziej zaawansowany dotychczas chipset od Qualcomm, platformę mobilną Snapdragon 8 Gen 1 z architekturą Armv9, która jak zapewnia Xiaomi, wyznacza poprzeczkę dla komputerów nowej generacji. Możliwości GPU zostały zwiększone o 30 proc. pod względem renderowania grafiki, a wydajność energetyczna wzrosła o 25 procent.Zarówno Xiaomi 12, jak i Xiaomi 12 Pro są wyposażone w pamięć RAM LPDDR5, która obsługuje transfer do 6400Mbps.

Wydajność pamięci masowej nowej generacji UFS 3.1 pozwala na osiągnięcie prędkości zapisu sekwencyjnego do 1450 MB na sekundę — to znaczny wzrost w porównaniu z poprzednią generacją. Aby zapewnić płynną i stabilną pracę, Xiaomi 12 zawiera system chłodzenia z bardzo dużą płytą o powierzchni 2600 mm² w lekkiej i kompaktowej obudowie.

Przełomowe możliwości obrazowania

Jak zapewnia firma w informacji prasowej, seria Xiaomi 12 osiągnęła przełom w zakresie możliwości obrazowania dzięki całkowicie nowemu algorytmowi przetwarzania obrazu, znacznie poprawiając szybkość przechwytywania, zapewniając szybką i stabilną wydajność obrazowania. W ciągu dwóch lat Xiaomi unowocześniło przetwarzanie obrazu i architekturę, a heterogeniczne przetwarzanie równoległe znacznie skraca interwał zdjęć seryjnych i poprawia wrażenia podczas fotografowania w trybie seryjnym.Opóźnienie migawki zostało również znacznie zmniejszone, co zapewnia szybkie i responsywne ogólne wrażenia z aparatu.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Aparaty Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro mają inteligentne funkcje śledzenia wizualnego, co oznacza, że ​​urządzenia mogą jednocześnie identyfikować ludzkie oczy i sylwetki, a także zwierzęta domowe, zapewniając stabilne i dokładne ustawienie ostrości.Zaawansowany algorytm uczenia maszynowego pozwala systemowi na szybką analizę cech obiektu, na którym ma być ustawiona ostrość, nawet w przypadku zmiany kształtu, kąta lub koloru. Zapewnia to stabilne i płynne śledzenie poruszających się obiektów po dwukrotnym dotknięciu.

Jakie aparaty we flagowcach Xiaomi?

Jeśli chodzi o sprzęt, Xiaomi 12 jest wyposażony w główny aparat Sony IMX766 z czujnikiem o rozmiarze 1/1,56", ultraszerokokątny aparat 13 MP i aparat telemakro 5 MP. Xiaomi 12 Pro jest wyposażony w najnowocześniejszy układ potrójnych aparatów, każdy z nich ma 50 MP. Główny aparat to Sony IMX707 z ultradużym czujnikiem 1/1,28", który wykorzystuje piksele 4 w 1 2,44 μm.

Ta zaawansowana konfiguracja systemu kamer poprawia możliwości rejestrowania światła o 49 procent w porównaniu z poprzednią generacją. Xiaomi 12 Pro doskonale sprawdza się w ekstremalnych sytuacjach przy słabym oświetleniu i pozwala na ostrzejsze zdjęcia. Dwie pozostałe kamery wykorzystują czujnik 50MP JN1, ultraszeroki z polem widzenia 115 stopni oraz teleobiektyw 2x zapewniający czystsze zdjęcia portretowe. Co więcej, tryb nocny jest dostępny w obu tych kamerach, oferując sprawną kamerę do scenariuszy o słabym oświetleniu przy każdej ogniskowej.

Wiodący w branży wyświetlacz w dwóch różnych rozmiarach

Zarówno Xiaomi 12, jak i Xiaomi 12 Pro uzyskały najwyższą w historii klasę wydajności wyświetlania A+ od DisplayMate. Xiaomi 12 posiada 6,28-calowy elastyczny ekran OLED o rozdzielczości 2400x1080, o szczytowej jasności 1100 nitów i częstotliwości odświeżania 120 Hz.Z kolei Xiaomi 12 Pro jest wyposażony w 6,73-calowy, energooszczędny wyświetlacz 2K drugiej generacji, który wykorzystuje materiał Samsung E5, technologię LTPO i technologię mikrosoczewek — poprawiając wrażenia wizualne przy jednoczesnym zwiększeniu inteligentnych możliwości oszczędzania energii. Aby zapewnić najlepszą w swojej klasie jakość obrazu, oferuje rozdzielczość 3200 x 1440 i zapewnia szczegółową klarowność obrazu.

Kupujesz telefon? Sprawdź, jak nie dać się oszukaćKupujesz telefon? Sprawdź, jak nie dać się oszukaćMichał Górecki

Stworzony dla audiofilów

Zarówno Xiaomi 12, jak i Xiaomi 12 Pro oferują symetryczne, podwójne głośniki. Xiaomi 12 Pro wykorzystuje schemat podziału częstotliwości, zapewniając doskonałe wrażenia dźwiękowe z plastycznością wysokich częstotliwości wspieraną przez dostosowany głośnik średniotonowy i głośnik wysokotonowy. Wyposażone w wyjątkowy sprzęt i profesjonalnie dostrojony system SOUND BY Harman Kardon, Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro zapewniają żywe, naturalne wrażenia dźwiękowe w trzech wymiarach.Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro obsługują również Dolby Atmos.

Użytkownicy mogą doświadczyć niesamowitej jakości dźwięku pełnego szczegółów, warstw i realizmu. Dzięki słuchawkom lub wbudowanym głośnikom użytkownicy mogą zanurzyć się w trójwymiarowym dźwięku i doświadczyć niesamowitego dźwięku, ciesząc się zawartością Dolby Atmos.Zarówno Xiaomi 12, jak i Xiaomi 12 Pro zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu flagowych wrażeń. Oba urządzenia oferują funkcje NFC i IR Blaster, spełniając codzienne potrzeby użytkowników w zakresie wygody i wydajności.

Ładowanie 120 W i bateria 4500 mAh w kompaktowej obudowie

Xiaomi 12 jest wyposażony w dużą baterię 4500 mAh mieszczącą się w niezwykle kompaktowej obudowie, aby zapewnić całodzienne użytkowanie i żyć bez niepokoju związanego z baterią. Xiaomi 12 Pro jest wyposażony w pierwszą w branży jednoogniwową baterię o mocy 4600 mAh o mocy 120 W. Ta jednoogniwowa bateria, w porównaniu z bateriami dwuogniwowymi, oferuje zwiększoną pojemność o 400 mAh bez zwiększania ogólnego rozmiaru. Ponadto własny układ ładowania Surge P1 firmy Xiaomi oferuje rozwiązanie problemów branżowych związanych z wysoką wydajnością i pojemnością, zaspokajając zapotrzebowanie na akumulatory jednoogniwowe z ładowaniem powyżej 100 W.

Xiaomi 12 będzie oferowany w Chinach w trzech wariantach: 8 GB + 128 GB, 8 GB + 256 GB, 12 GB + 256 GB. Xiaomi 12 Pro również będzie oferowany w trzech wariantach: 8 GB + 128 GB, 8 GB + 256 GB, 12 GB + 256 GB. Oba urządzenia będą dostępne w wariantach ze szkła czarnego, niebieskiego, fioletowego lub zielonej, wegańskiej skóry. W przeliczeniu cena najdroższego modelu przekracza 3400 złotych, choć w Polsce ta cena z podatkami będzie nieco wyższa.

Źródło: Xiaomi

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!