Xiaomi wprowadza nowe smartfony we współpracy z Leica

Xiaomi wprowadza trzy nowe smartfony z serii Xiaomi 12S – pierwsze przygotowane w współpracy z firmą Leica. Modele Xiaomi 12S Ultra i 12S Pro dodatkowo wyposażone są w unikalne układy Xiaomi Surge.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 5 lipca 2022

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało nową serię Xiaomi 12S wykorzystującą technologię Leica. Smartfony wykorzystują obiektywy Leica Summicron i obsługują profile obrazowania Leica.

Jakość obrazu Leica

Xiaomi i Leica wspólnie stworzyły nowy standard dla fotografii mobilnej. Seria smartfonów Xiaomi 12S wykorzystującą technologię Leica jest wynikiem współpracy obu firm i oferuje wyjątkową jakość obrazu i kolorów. Główny aparat Xiaomi 12S Ultra ma asferyczny obiektyw 8P, który rozwiązuje typowe problemy, takie jak flara, „ghosting” i aberracja chromatyczna. Moduł aparatu Xiaomi 12S Ultra ma również powłoki przeciwodblaskową i barwioną na krawędziach soczewek, wykorzystuje kopolimer olefinowy i filtr światła podczerwonego z nową technologią powlekania.

Oprócz zaawansowanej konstrukcji optycznej, Xiaomi 12S Series wykorzystuje profile obrazowania Leica odtwarzając ton i estetykę Leica z pomocą najnowocześniejszych algorytmów. Dla użytkownika końcowego oznacza to dostęp do dwóch stylów fotograficznych: „Leica Authentic Look” i „Leica Vibrant Look”, oba oferują większą swobodę twórczą dla fotografa.

Profesjonalny aparat szerokokątny z matrycą o przekątnej 1 cala

Xiaomi 12S Ultra jest wyposażony w 1-calowy czujnik IMX989 firmy Sony, z matrycą Quad-Bayer z pikselami o rozmiarze do 1,6 μm. Dzięki grupowaniu (ang. pixel binning) piksel osiąga 3,2 μm, co redukuje szumy, rozszerza zakres dynamiczny, zwiększa ilość przechwytywanego światła, a także uzyskuje ogólnie lepszy obraz w warunkach słabego oświetlenia. Xiaomi 12S Ultra jest pierwszym urządzeniem z systemem Android, które obsługuje nagrywanie i odtwarzanie wideo Dolby Vision HDR. Oznacza to żywe kolory, wysoki współczynnik kontrastu i bogatsze szczegóły.

Xiaomi 12S Ultra wykorzystuje stabilizację optyczną HyperOIS, co ma szczególne znaczenie dla nagrywania wideo. HyperOIS wykorzystuje przerwę między dwiema klatkami, aby uruchomić stabilizację i skorygować położenie optyki. Dzięki temu obraz jest stabilny i ma naturalny charakter, bez artefaktów i nienaturalnego ruchu. Xiaomi 12S i Xiaomi 12S Pro wykorzystują sensor IMX707 od firmy Sony (1/1,28 cala, piksele 2,44 μm po grupowaniu).

Facebook i wyłudzenia na Blik. Kolejne oszustwo w sieciFacebook i wyłudzenia na Blik. Kolejne oszustwo w sieciMikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Dzięki technologiom Xiaomi AI Image Solution i Xiaomi ProFocus, matryca ta szybko się uruchamia i sprawnie rejestruje obraz w trybie ciągłym. W obu tych smartfonach zaimplementowano funkcję „All-Scene Snapshot”, ułatwiającą uchwycenie w kadrze optymalnego momentu.Seria Xiaomi 12S wykorzystująca technologię Leica została zaprojektowana tak, aby była bardziej przyjazna fotografom w postprodukcji. Cała seria obsługuje 10-bitowy format RAW skalibrowany przez Adobe Labs, z metadanymi korekcji kolorów osadzonymi w plikach. Jeśli korzystamy z programu Adobe Lightroom, to metadane automatycznie wczytają się z RAW-em, co ułatwi korekcję obrazu.

Jeden smartfon, dwa chipy

Xiaomi SurgeXiaomi 12S Ultra wykorzystujący technologię Leica jest pierwszym flagowym modelem wyposażonym w dwa chipy Xiaomi Surge. Zastosowano w nim chipset szybkiego ładowania Xiaomi Surge P1 i chipset zarządzania baterią Xiaomi Surge G1. Oznacza to bardzo szybkie ładowanie i inteligentne zarządzanie zużyciem energii.

Flagowa wydajność, flagowy wyświetlacz

Seria Xiaomi 12S wykorzystująca technologię Leica jest napędzana nowym chipsetem Snapdragon 8+ Gen 1 Mobile Platform, zbudowanym w procesie 4 nm. W porównaniu do Snapdragona 8 Gen 1, rdzenie Snapdragon 8+ Gen 1 są o 21% mniejsze, przy czym zarówno CPU jak i GPU są o 10% wydajniejsze i o 30% bardziej energooszczędne. To nie tylko znacznie zmniejsza zużycie energii w trybie czuwania, ale także pozwala na mniejsze nagrzewanie się urządzenia i niższe zużycie energii przy dużym obciążeniu.

Źródło: Xiaomi

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!