Air Glass od OPPO. Jak działają nowe inteligentne okulary i czym jest system aR?

OPPO pokazało niedawno nowe inteligentne okulary Air Glass. Urządzenie aR (assisted Reality) zostało wyposażone w autorski mikro projektor – Spark Micro Projector, najnowszą technologię Micro LED oraz dyfrakcyjny wyświetlacz z falowodami optycznymi.

  • Michał Górecki
  • /
  • 18 stycznia 2022

Inteligentnymi okularami można sterować na cztery sposoby: poprzez dotyk, głos oraz gestami głowy i rąk, umożliwiając tym samym użytkownikom szybszy i łatwiejszy dostęp do potrzebnych informacji. Zaprezentowany produkt wpisuje się w strategię marki OPPO „Inspiration Ahead”, którą podczas pierwszego dnia INNO DAY 2021 ogłosił Tony Chen, założyciel i CEO OPPO.

OPPO Air Glass — Wyświetlanie pogody

Projektanci urządzenia inspirowali się wyglądem pióra, dzięki czemu panel dotykowy ma „lekki” wygląd, jest smukły i zakrzywiony. Natomiast konstrukcja monokla czerpała z wyglądu skrzydła cykady, dzięki czemu projektanci odeszli od konwencjonalnych kształtów przypominających typowe zakrzywione lub prostokątne okulary. Soczewka jest przymocowana do ramki, w której znajdują się wszystkie komponenty, w tym układ Qualcomm Snapdragon Wear 4100.

Air Glass można ładować za pomocą złącza magnetycznego, które znajduje się po wewnętrznej stronie ramki. Po pełnym naładowaniu urządzenie działa do 40 godzin w trybie czuwania lub trzy godziny regularnego użytkowania. Pod względem łączności OPPO Air Glass obsługuje zarówno Bluetooth, jak i Wi-Fi. W przyszłości aktualizacje będą pobierane poprzez łączność Wi-Fi.

Ramka OPPO Air Glass została stworzona przy pomocy technologii CNC, co przekłada się na wysoką jakość wykonania detali. Dzięki swojemu designowi urządzenie świetnie sprawdzi się również jako codzienny dodatek do garderoby.

OPPO Air Glass — Doświadczenia aR na wyższym poziomie

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Dzięki zastosowanym technologiom – autorskiemu rozwiązaniu Micro Projector, zaawansowanej technologii Micro LED oraz technologii falowodów, obrazy wyświetlane za pomocą OPPO Air Glass są wyraźne i ostre, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

OPPO Air Glass — Nawigacja

Sercem systemu wyświetlania OPPO Air Glass jest, opracowany przez OPPO, Spark Micro Projector. Jeden z najbardziej kompaktowych systemów projekcyjnych w branży ma zaledwie 0,5 cm3, czyli jest mniej więcej rozmiaru ziarna kawy. Projektor i falowód dyfrakcyjny są odpowiedzialne za tworzenie obrazu, który użytkownik widzi przed oczami. Główną rolą projektora jest wyświetlanie obrazu z Micro LED na zewnętrzny obszar oglądania. Pobiera on pionowo zorientowane informacje o świetle z Micro LED i konwertuje je na informacje zorientowane pod kątem, które przepływają przez falowód i trafiają do pola widzenia użytkownika.

OPPO Find N. Oto, jak wygląda pierwszy składany smartfon producentaOPPO Find N. Oto, jak wygląda pierwszy składany smartfon producentaMikołaj Frączak

OPPO Air Glass — Łatwe sterowanie

OPPO Air Glass mogą być sterowane za pomocą aplikacji Smart Glass zainstalowanej na OPPO Watch 2 lub na jakimkolwiek smartfonie OPPO z systemem ColorOS 11 (lub wyższej wersji). Inteligentne okulary mogą być sterowane przez cztery interakcje – dotyk, głos oraz gesty głowy lub ręki.

Gdy Air Glass jest sparowany z OPPO Watch 2, użytkownicy mogą również używać gestów dłoni do potwierdzania, anulowania i przełączania kart aplikacji. Ponadto nowe inteligentne okulary rozpoznają ruchy głowy. Na przykład delikatne kiwanie lub potrząsanie głową może otwierać i zamykać powiadomienia.

OPPO Air Glass — Teleprompter

Funkcja tłumacza sprawdzi się w relacjach międzykulturowych. Po sprawowaniu dwóch urządzeń, informacja głosowa jednego użytkownika jest tłumaczona i wyświetlana na ekranie drugiego. Na początku Air Glass będą w stanie tłumaczyć w dwie strony język chiński i angielski. Później zostanie wprowadzona możliwość tłumaczenia języka chińskiego na japoński i koreański.

Innym innowacyjnym zastosowaniem Air Glass jest teleprompter, który umożliwia wyświetlanie tekstu, dzięki czemu prowadzenie prezentacji może stać się jeszcze prostsze.

Dostępność

OPPO Air Glass zadebiutują w Chinach w pierwszym kwartale 2022 roku. Dostępne będą w dwóch kolorach – czarnym i białym wraz z dwoma akcesoriami na ramkę.

Źródło: OPPO

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!