Francja buduje Sieć Radiową Przyszłości (RRF). Samsung wchodzi do gry

Francuski oddział Samsunga ogłosił, że został wybrany jako partner konsorcjum, do którego należy Airbus i Capgemini, a którego pracami kieruje tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Obszarów Zamorskich. Chodzi o opracowanie drugiego etapu Sieci Radiowej Przyszłości (RRF). Co to takiego?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 9 listopada 2022

Czym jest Sieć Radiowa Przyszłości RRF?

Francja pracuje nad wdrożeniem tzw. bezpiecznej sieci dużych prędkości. Działania wokół tego projektu odbywają się pod nadzorem rządu w Paryżu. Chodzi o modernizację komunikacji takich kluczowych obszarów jak służby ratownicze oraz zajmujące się bezpieczeństwem wewnętrznym. 

 

Prawie pół miliona urządzeń mobilnych dla służb

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Obecny etap przewiduje wyposażenie około… 400 tysięcy użytkowników sieci we wzmocnione urządzenia Samsung. Mowa tutaj o smartfonach z serii Galaxy XCover6 Pro oraz tablety Galaxy Tab Active3. 

Wzmocnione urządzenia mobilne

Koreański producent chwali się, że jego wzmocnione urządzenia są w stanie przetrwać najtrudniejsze warunki. Zostały stworzone m.in. z myślą o pracy policjantów, strażaków czy funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo cywilne. 

Flota sprzętu udostępniona w ramach projektu pozwoli m.in. na sprawne zarządzanie całością w takich aspektach jak konserwacja, aktualizacja oprogramowania, czy zabezpieczanie sprzętu. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!