Google zmienia Gmail. Pomoże politykom

Google wprowadza do poczty Gmail nową opcję. Informacje polityczne związane z prowadzeniem kampanii wyborczej nie będą traktowane jako spam. Zmiana wprowadzona będzie w całym świecie.

  • Michał Górecki
  • /
  • 16 sierpnia 2022

Nie ma się co oszukiwać. Jeden z lepszych systemów antyspamowych, które działają w poczcie Gmail, schodzi z piedestału. Google postanowiło wprowadzić opcję, która pozwoli politykom prowadzącym kampanie wyborcze omijać filtry antyspamowe.

Firma Cisco przyznaje, że została zhakowanaFirma Cisco przyznaje, że została zhakowanaAnna Malinowska

Zmiana miała być najpierw wprowadzona w Stanach Zjednoczonych ale firma szybko podjęła decyzję o tym, że będzie rozszerzona na cały świat. W Polsce ma to o tyle duże znaczenie, że zbliżają się wybory.

Nowe zasady SPAM-u w Gmail

Nowa zasada powoduje, że filtr SPAM-u będzie przepuszczał wszystkie wiadomości od autoryzowanych komitetów kandydatów, komitetów partii politycznych i liderów politycznych komitetów akcji. W odniesieniu do każdego kraju będzie to organ powołany do rejestracji partii politycznych i komitetów wyborczych.

Warto jednak zaznaczyć, że Google będzie mógł wciąż blokować treści, jeśli będą one łamać zasady ustalone dla poczty Gmail. Chodzi tu przede wszystkim o nielegalne treści, phising lub wiadomości, które zawierają złośliwe oprogramowanie. Mówiąc wprost. Google chce się ochronić przed tym, za co i tak ponosi odpowiedzialność

Maile wyborcze

Zapowiedź udostępnienia poczty Gmail komitetom wyborczym nie oznacza automatycznie, że będziemy bombardowani elektronicznymi przesyłkami od polityków. Choć Google zapowiada, że opcja będzie dostępna na całym świecie, to na razie projekt jest dopiero w fazie testów. Jak czytamy w oświadczeniu firmy Google, pilotaż ma na celu ocenę alternatywnych sposobów rozwiązywania problemów z masowych nadawców, dając jednocześnie użytkownikom jasną kontrolę nad ich skrzynkami odbiorczymi, aby zminimalizować niechciane wiadomości e-mail.

Google chce sprawdzić, na ile odbiorcy będą w stanie wytrzymać otrzymywanie politycznych wiadomości od partii politycznych. Może się bowiem okazać, że poziom irytacji będzie tak duży, że Google szybko zawiesi projekt i nie będzie go kontynuować. Co jednak istotne Google niechętnie zrezygnuje z takiej opcji. Wszystko przez to, że Gmail dziś jest równoznaczny z kontem Google. Bez niego nie da się skorzystać ze znacznej większości smartfonów i tabletów z Androidem ani laptopów z Chrome OS. Podobnie z kontem YouTube.

Źródło: AndroidPolice

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!