Jak wybrać odpowiedni hosting?

W dzisiejszych czasach strony internetowe okazują się ważnym narzędziem wykorzystywanym przez firmy czy osoby prywatne. W ten sposób jedno miejsce staje się źródłem marketingu i komunikacji z potencjalnymi klientami. Jednak, aby skutecznie prowadzić stronę internetową, warto wiedzieć, jak wybrać dobry hosting.

  • Redakcja politykabezpieczenstwa.pl
  • /
  • 25 września 2023

Artykuł sponsorowany

Czym jest hosting?

Stworzenie własnej strony nie musi być skomplikowane, jak to opisują. Obecnie mamy do wykorzystania wiele najnowszych technologii, które pozwalają nam rozpocząć tę przygodę w kilka minut. Zanim jednak się za to zabierzemy, warto zapoznać się z kilkoma określeniami z tym związanymi. Wyróżniamy zatem trzy elementy, czyli projekt witryny, domenę internetową oraz hosting. My skupimy się na tym ostatnim.

Hosting to usługa polegająca na udostępnianiu miejsca na serwerze dla plików, treści i danych związanych ściśle z naszą stroną WWW. Mamy do niego dostęp online 24/7, a więc mamy pewność, że w każdej chwili możemy wprowadzić zmiany, a stroną będzie funkcjonowała przez cały ten czas. Odpowiedni hosting www może wpływać na wydajność, dostępność, a zarazem bezpieczeństwo naszej witryny.

Hosting WWW – na co zwrócić uwagę?

Podejmując się poszukiwań usługodawcy hostingu, warto kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami. Na ich bazie stworzymy własny ranking, który pozwoli nam porównać poszczególne oferty. W ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów, a jednocześnie będziemy pewni otrzymywanej jakości usług. Dotyczy to zarówno ofert takich jak wordpress hosting czy hosting www. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tym kryteriom.

1. Wydajność

Wydajność to nic innego jak szybkość ładowania strony. Hosting, w którego ofercie znajdziemy szybkie dyski SSD, mocne procesory czy wystarczającą ilość RAM sprawią, że wszystko zadziała sprawnie. Warto także zwrócić uwagę na skład naszego indywidualnego projektu, jakim jest witryna i porównać zasoby serwera usługodawcy. Ten parametr pozwala otrzymać stronę internetową wywołującą pozytywne reakcje użytkowników, a tym samym zwiększyć na niej ruch.

2. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo witryny powinno być naszym priorytetem. Wybierajmy zatem hosting, w którego zasobach pojawiają się narzędzia oraz funkcje zabezpieczające przed atakami typu DDoS czy malware. Istotnym elementem okazują się również regularne kopie zapasowe danych. Dzięki nim unikniemy utraty istotnych informacji i zapewnimy ochronę odwiedzającym naszą stronę.

3. Skalowalność

Warto pamiętać, że projekt witryny może się stale rozwijać. Po jakimś czasie możemy stwierdzić, że potrzebujemy kolejnej zakładki, czy wpadną nam nowe produkty to wystawienia na sklepie. Warto decydować się zatem na ofertę hostingu WWW, która pozwala na bezproblemowe dostosowywanie się do rosnących potrzeb. W ten sposób unikniemy konieczności przenoszenia witryny na inny serwer.

4. Obsługa techniczna

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wyjątkowym atutem hostingu okazuje się kompleksowa obsługa techniczna. Szczególnie doceniamy to, gdy funkcjonuje ona 24/7, a w jednym z tych decydujących dni pojawiają się niespodziewane problemy. W przypadku awarii mamy zatem pewność, że usterką zajmie się doświadczony zespół i ostatecznie w niedługim czasie będziemy znów cieszyć się z wysokiej jakości strony internetowej.

Rodzaje hostingów – jaki mam wybór?

Opcji hostingu jest wiele, jednak nie każdy sprawdzi się akurat w naszym przypadku. Do wyboru mamy między innymi hosting współdzielony. Jego zaletą okazuje się atrakcyjna cena, lecz w tym przypadku duża liczba klientów na jednym serwerze skutkuje większym ryzykiem przeciążeń. Serwer dedykowany to wybór idealny na duże inwestycje. Bez problemu dopasujemy go do naszych potrzeb. Jest on jednak serwerem fizycznym. 

Pośrednim rozwiązaniem okazuje się VPS, czyli Virtual Private Server. Przyjmuje on formę odrębnej części serwera, która jest nam udostępniona. Najciekawszym rozwiązaniem naszych czasów okazuje się Cloud Server, zwany również serwerem w chmurze. Wyjątkowa odporność na awarie oraz duża elastyczność przyciągają inwestorów. Wybór odpowiedniego hostingu WWW lub WordPress okazuje się decyzją, która wpłynie na długotrwały sukces. Wybierajmy zatem oferty spełniające nasze oczekiwania i podejmujmy świadome kroki w tworzeniu własnej strony internetowej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!