Świeżą żywność do domów dostarczy Poczta

Poczta Polska będzie doręczać przesyłki z Polski oferowane na platformie Shopee.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 kwietnia 2022

Poczta dostarczy świeżą żywnośćOd kwietnia br. – poszerzając współpracę z jedną z największych platform eCommerce działającą m.in. na rynku europejskim – Poczta Polska będzie doręczać zamawiane za jej pośrednictwem przesyłki z towarami od lokalnych, polskich sprzedawców. Przypominamy, że Poczta Polska została strategicznym partnerem Shoppe pod koniec ubiegłego roku.

– Poprzez rozszerzenie współpracy, dotychczasowe partnerstwo Poczty Polskiej i Shopee stało się kompleksowe. Oferujemy naszemu klientowi rozwiązania dostosowane do charakteru międzynarodowej platformy, umożliwiające korzystanie z bezpiecznego i wygodnego sposobu doręczenia i odbioru przesyłek pochodzących od zagranicznych i naszych rodzimych przedsiębiorców. Wpisujemy się także w potrzeby i oczekiwania kupujących za pośrednictwem Shopee – powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Jak będzie działać dostawa?

Od kwietnia br. kupujący mogą korzystać z doręczania przesyłek za pośrednictwem Poczty Polskiej zarówno dla zakupów pochodzących od sprzedawców zagranicznych, jak i sprzedawców krajowych. Przesyłki od sprzedawców z Polski będą doręczane do punktów odbioru w standardzie D+1 (usługa kurierska Pocztex), czyli w ciągu jednego dnia od ich nadania.

– Shopee to bardzo popularna także w Polsce platforma zakupowa. Rozszerzenie współpracy to dla Poczty Polskiej szereg korzyści – zwiększenie przychodów oraz wzrost popularności naszych usług wśród młodych klientów, którzy najczęściej korzystają z tej platformy zakupowej – mówi Jacek Zimoch, z-ca dyrektora Biura Sprzedaży.

Oppo Find X5 Pro – znamy cenę w PolsceOppo Find X5 Pro – znamy cenę w PolsceMikołaj Frączak

Przesyłki można też odebrać w punkcie

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Przesyłki można będzie zamówić z doręczeniem pod adres lub do jednego z 17 tys. punktów punktu odbioru zlokalizowanych na terenie całego kraju. Gdzie są zlokalizowane – możecie zobaczyć TUW skład największej w Polsce sieci punktów odbioru wchodzą placówki własne Poczty Polskiej oraz punkty sieci partnerskich (m.in. Żabka, Biedronka, Lewiatan, Sklepy ABC, Delikatesy Centrum, punkty Ruch i stacje Orlen). W ramach współpracy z Shopee, Poczta Polska będzie oferować również dostawę do automatów Pocztex. Do końca br. planowane jest uruchomienie 2 tys. urządzeń.

Poczta Polska ostrzega klientów przed kampanią phishingową

CERT Poczty Polskiej ostrzega klientów przed phishingiem. W tle fałszywe domeny.

Zespół CERT Poczty Polskiej otrzymał informację o rejestracji domen internetowych podszywających się pod Pocztę Polską. Spółka podjęła środki zaradcze, ale cyberprzestępcy mogą uruchamiać kolejne strony tego typu. Zarejestrowane domeny to m.in.: poczla-poiska.pl oraz poczta-polska.pt.Podszywanie się pod znane firmy w internecie to częsty sposób cyberprzestępców, by wyłudzić dane lub pieniądze od nieświadomych użytkowników.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!