Smartfon zamiast kluczyków do auta? Samsung ma rozwiązanie

rnSamsung Electronics i Hyundai Motor Group ogłosiły, że pojazd samochód elektryczny GV60 Genesis będzie pierwszym, współpracującym z ultraszerokopasmowymi (UWB) kluczami cyfrowymi ze smartfonów Galaxy.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 20 maja 2022

Samochody GV60 Genesis właśnie otrzymały zaawansowaną aktualizację. W klucze te wyposażonych będzie siedem najnowszych smartfonów Samsung Galaxy. Można więc zapomnieć o uciążliwym poszukiwaniu klucza w torbach i kieszeniach. Teraz można otworzyć samochód smartfonem, po prostu podchodząc do niego, a zamknąć ponownie dotknięciem czujnika w drzwiach.

Jak nowa technologia zmienia smartfon w cyfrowy klucz?

Bezprzewodowa łączność ultraszerokopasmowa pozwala smartfonowi komunikować się z samochodem bezpośrednio. Po zarejestrowaniu klucza cyfrowego samochód GV60 będzie rozpoznawał sparowany smartfon Galaxy i otwierał drzwi, gdy znajdzie się w pobliżu.

Klucz cyfrowy jest dostępny w aplikacji Samsung Pass służącym do przechowywania podpisów cyfrowych, identyfikatorów i haseł. Jednak jeszcze w tym roku ta funkcja zostanie dodana do aplikacji Samsung Wallet, która również umożliwia bezpieczne przechowywanie i zarządzanie identyfikatorami cyfrowymi, kartami pokładowymi, kuponami i kartami kredytowymi w telefonie. Ten wirtualny portfel pomaga przechowywać wszystko, czego potrzebujesz na co dzień w jednym bezpiecznym, praktycznym i wygodnym miejscu.

Jak użyć klucza cyfrowego ze smartfonu?- Zainstaluj w systemie informacyjno-rozrywkowym samochodu aplikację Genesis Connected Service i uruchom ją.- Wybierz menu „Pojazd”.- Na ekranie aplikacji Genesis Connected wybierz menu „Klucz cyfrowy” i polecenie „Zarejestruj”.

To wszystko. Aplikacja Samsung Pass w smartfonie powinna rozpocząć automatyczną rejestrację klucza w obydwu aplikacjach.

Cyberprzestępcy podszywają się pod znany bankCyberprzestępcy podszywają się pod znany bankMikołaj Frączak

Nowe sposoby otwierania samochodu

W zależności od ustawień samochodu, mogą być dostępne dwa sposoby odblokowania go kluczem UWB. Możesz otworzyć drzwi, pociągając klamkę, gdy telefon znajduje się w torbie lub kieszeni, lub możesz automatycznie odblokować go, po prostu zbliżając się do samochodu za pomocą smartfonu.Tryby te można stosować zamiennie.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

W aplikacji Samsung Pass istnieje również kilka przydatnych funkcji, z których można korzystać zdalnie – na przykład włączenie klaksonu lub uruchomienie samochodu przed wejściem do pojazdu dotknięciem ikony silnika.

Udostępnianie klucza cyfrowego rodzinie i znajomym

Możesz udostępnić swój klucz cyfrowy trzem osobom, wybierając je z listy kontaktów i wybierając polecenie „Wyślij klucz cyfrowy”. Spowoduje to wysłanie wiadomości tekstowej, która poinstruuje odbiorcę, jak skonfigurować klucz cyfrowy w jego smartfonie Galaxy. Po udostępnieniu mu klucza i po dodaniu go do swojej aplikacji Samsung Pass odbiorca może natychmiast zacząć z niego korzystać. Możesz nawet zdecydować, jak długo inna osoba będzie mieć dostęp do klucza, a w razie potrzeby odwołać.

Klucz cyfrowy jest bezpieczny dzięki zespołowi układów scalonych zapewniającemu aplikacji Samsung Pass wysoki poziom ochrony. Proces uwierzytelniania aplikacji zapewnia, że zawsze masz kontrolę nad tym, kto i kiedy może korzystać z klucza do samochodu.

Źródło: Samsung

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!