Czym są „dryfujące analogi”? Premiera Steam Deck i już pierwsze kłopoty

Nie wiadomo czy to problemy wieku dziecięcego czy większy błąd techniczny. Gracze narzekają jednak na działanie drążków w nowej konsoli.

  • Michał Górecki
  • /
  • 2 marca 2022

Czym jest Steam Deck?

Steam Deck to mobilne urządzenie w postaci niewielkiej konsoli go gier podobnej do Nintendo Switch, która przenosi twoje ulubione gry i funkcje na Steam do wydajnej i wygodnej postaci, którą możesz wziąć razem ze sobą.

Steam Deck to w pełni funkcjonalne przenośne urządzenie do gier o największej mocy na rynku. AMD, które stworzyło dla Steam Decka niestandardowe APU zoptymalizowane pod granie mobilne. Jest to niezwykle wydajna jednostka oparta na architekturze Zen 2 + RDNA 2 oferująca wystarczająco mocy, by grać w najnowsze tytuły z segmentu AAA w kompaktowej obudowie.

Dryfujące analogi

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

W wielu konsola poważnym problemem oprogramowania są tzw. dryfujące analogi. Chodzi o kłopoty z drążkami do sterowania na konsoli. Drążki rejestrują ruch, nawet kiedy gracze ich nie dotykają. Podobne problemy miały między innymi pady do Sony PlayStation 5, czyli Pady DualSense

Valve odpowiada

Firma Valve, producent Steam Decka postanowiła zabrać głos za sprawą projektanta konsoli, Lawrence’a Yunga. — Cześć wszystkim, krótka notka na temat drążków. Steam Deck. Zespół przyjrzał się zgłoszonym problemom i okazało się, że była to martwa strefa po ostatniej aktualizacji oprogramowania układowego. Właśnie wysłaliśmy poprawkę usuwającą błąd, więc upewnijcie się, że jesteście na bieżąco – napisał Young. Warto więc sprawdzić swój egzemplarz.

Informacja o nieudanej aktualizacji aplikacji banku? Uwaga, to oszustwoInformacja o nieudanej aktualizacji aplikacji banku? Uwaga, to oszustwoMichał Górecki

Steam Deck – opis i wyposażenie konsoli

7-calowy ekran dotykowy

Pisz i przesuwaj palcem po interfejsie Steam dzięki wyświetlaczowi pojemnościowemu, który może rejestrować wiele dotknięć palcem jednocześnie.

Panele dotykowe

Graj w gry PC, które nie zostały stworzone z myślą o urządzeniach przenośnych. Dzięki zwiększonej precyzji paneli dotykowych i możliwościom ich dostosowania do potrzeb użytkownika zyskasz przewagę nad konkurencją, szczególnie w przypadku szybkich gier FPS.

Żyroskop

Dzięki wbudowanej inercyjnej jednostce pomiarowej (IMU) i pojemnościowym drążkom, Steam Deck ułatwia celowanie. Dzięki fizycznemu pozycjonowaniu urządzenia można osiągnąć większą precyzję niż przy użyciu samego drążka lub panelu dotykowego.

Szybka pamięć

Wybierz najlepiej odpowiadający twoim potrzebom typ wbudowanej pamięci: 64 GB eMMC, 256 GB SSD typu NVMe (szybsza) lub 512 GB SSD typu NVMe (najszybsza). Jeśli będziesz potrzebować więcej miejsca, możesz użyć karty microSD, na której zmieścisz jeszcze więcej gier.

Dźwięk Hi-Fi

Głośniki Steam Decka mają kopa! Wbudowany procesor DSP zapewnia czystość dźwięku i szeroką scenę dźwiękową, dzięki akcja wciągnie cię do końca. Podłącz swoje ulubione słuchawki lub użyj wbudowanego podwójnego mikrofonu, aby rozmawiać ze znajomymi.

Gdzie kupić Steam Deck

Steam Deck trafił już do wysyłki. Wystarczy zarezerwować swój egzemplarz na stronie Steam. Cena urządzenia już od 1 899zł.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!