WhatsApp nie dla wszystkich. Na części telefonów nie będzie już działać

rnPosiadacze starych smartfonów często stają przed dylematem – kupić nowe urządzenie lub rezygnować z pewnych udogodnień. Tym razem dotyczy to telefonów Apple.

  • Michał Górecki
  • /
  • 24 maja 2022

Masz starego iPhone’a? Nie skorzystasz z WhatsApp

Jak donosi serwis WABetaInfo posiadacze telefonów z nadgryziony jabłuszkiem muszą być gotowi na nowe, minimalne wymagania jakie wprowadzi WhatsApp. Każdy, kto posiada starsze wersje iPhone’a z iOS-em 10 i 11 nie skorzystają już z aplikacji WhatsApp. Wymagania te zostaną wdrożone od 24 października 2022 roku i będą dotyczyć posiadaczy iPhone'a 5 oraz 5C. Co ważne, jeśli ktoś ma nowszą wersję telefonu ale stary system operacyjny, z iOS 11 może go zaktualizować do wersji iOS 12.

Nie warto mieć starego telefonu

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Posiadanie starszych wersji telefonu to nie problemy z jego aktualizacją czy aktualizacją aplikacji. Bardzo często stwarza to zagrożenie łatwiejszego dostępu do telefonu przez cyberprzestępców. Dlatego pomimo sentymentów lepiej odłożyć stary smartfon do szafy, a korzystać z nowszych wersji urządzeń ulubionych marek. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo i możliwość korzystania z najlepszych aplikacji na rynku.

WhatsApp zapowiada zmiany

WhatsApp pozwoli się ukryć. Już nie będzie widać, kiedy byliście dostępni. Informacja o tym czy i kiedy ktoś był dostępny na serwisie społecznościowym WhatsApp z różnych względów nie zawsze jest pożądana. Być może wkrótce, ten problem zniknie na zawsze.

Kolejny atak na klientów banków. W te SMS-y lepiej nie wierzyćKolejny atak na klientów banków. W te SMS-y lepiej nie wierzyćMikołaj Frączak

Widoczny dla wszystkich?

Dziś nie mamy możliwości zablokowania dostępu do wiedzy innym naszym znajomym, kiedy ostatni raz byliśmy widziani na serwisie WhatsApp. To oznacza, że każdy może sprawdzić, czy z kimś korespondowaliśmy lub odbieraliśmy jakieś wiadomości. A jeśli nawet nie sprawdzić, to domniemywać, że tak właśnie było. To nie tylko poważna broń z nieuczciwymi partnerami ale i pewnego rodzaju blokada dla wielu użytkowników. No bo niby po co wszyscy mają wiedzieć czy byliśmy na serwisie, czy nie. A co jeśli nasz szef zechce sprawdzić, co robimy w trakcie pracy? Na szczęście te czasy być powoli odchodzą w niepamięć, a to wszystko za pomocą nowej beta wersji aplikacji.

Nowe wersja z poważnymi z zmianami

Jak informuje serwis wabetainfo.com właśnie dla beta testerów pojawiła się nowa aktualizacja aplikacji WhatsApp. Co nowego w tej aktualizacji? WhatsApp w końcu udostępnia zaawansowane ustawienia do zarządzania ustawieniami prywatności. Na razie niektórym beta testerom.

Jeśli otworzymy Ustawienia WhatsApp > Konto > Prywatność > Ostatnio widziane / Zdjęcie profilowe / Informacje, można znaleźć tam nową opcję o nazwie „Moje kontakty z wyjątkiem…”: ta opcja umożliwia wykluczenie niektórych osób z oglądania waszych informacji w WhatsApp. Na przykład można wykluczyć niektóre kontakty z oglądania naszych aktualnych statusów. Czy ta funkcja pojawi się na stałe? Tego nie wiemy, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że aplikacja będzie szła w kierunku większego bezpieczeństwa i ochrony prywatności niż do tej pory.

Źródło: własne, WhatsApp

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!