2(23) 2024 SECURITY MAGAZINE

To już ostatnie wydanie! Ostatnie jako PDF. Oznacza to, że od marca wszystkie nowe wydania będą dostępne na stronie www.securitymagazine.pl. Chcemy, by Czytelnicy mieli szybki i łatwy dostęp do wydań, a także, by interakcja treści ze społecznością magazynu była szersza. To wydanie jest bogate w ciekawe ekspertyzy, pojawiła się również publicystyka. Gorąco zachęcamy Cię do lektury. 

 • Rafał Stępniewski
 • /
 • 12 lutego 2024
POBIERZ

Przedstawiamy najnowsze wydanie „Security Magazine”, które z pewnością zainteresuje każdego entuzjastę cyberbezpieczeństwa, profesjonalistów branży, osoby zarządzające firmami i decydujące o ich rozwoju. W tym numerze skupiamy się na aktualnych wyzwaniach, innowacjach i praktycznych aspektach zabezpieczeń w dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie technologii.

Zaczynając od podsumowania dwóch lat „Security Magazine” i zmian, jakie nastąpiły w branży, przez prognozy na 2024 rok, aż po najważniejsze cyberataki 2023 roku, to wydanie jest kompendium wiedzy o stanie cyberbezpieczeństwa. Nie zabrakło również tematów specjalistycznych takich jak procedura zamówienia ESET dla jednostek publicznych, rola systemów kontroli dostępu, a także ochrona urządzeń mobilnych i szyfrowanie. 

Podjęliśmy również kwestie awarii SSD, niszczenia danych i ochrony środowiska, konieczności posiadania managera haseł, oraz reakcji na incydenty bezpieczeństwa zgodnie z prawem.

Pojawiła się także publicystyka. Gorąco zachęcamy do lektury artykułu “Hakerzy, czyli korsarze XXI wieku?”.

Nasz magazyn to nie tylko artykuły. To również ludzie – eksperci i praktycy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem:

 • Andrzej Mendak (UNICARD SA),
 • Paweł Kaczmarzyk (Serwis komputerowy Kaleron),
 • Beata Łaszyn (Alert Media Communications),
 • Łukasz Zajdel (Perceptus),
 • Przemysław Kania (Cisco w Polsce),
 • Jacek Starościc (Perceptus),
 • Piotr Brogowski (Orion Instruments Polska),
 • Krzysztof Bryła (2BeAware),
 • Adrian Sroka,
 • Tomasz Filipów (DISKUS Polska ProDevice),
 • Mateusz Jakubik (Bonnier Business Polska),
 • Aleksander Wojdyła (Securitum),
 • Oliver Dedowicz (Cyber Security Lab),
 • Marta Siekacz (Perceptus),
 • Miłosz Jarząb (Aon Polska),
 • Rafał Stępniewski (Security Magazine, Rzetelna Grupa)

Te nazwiska gwarantują, że treści, które znajdziecie w naszym magazynie, są na najwyższym poziomie merytorycznym i poziomie aktualności. Oferujemy zarówno analizy zagrożeń, jak i praktyczne porady, które mogą pomóc w zabezpieczeniu waszych danych i infrastruktury IT.

„Security Magazine” to nie tylko źródło cennych informacji, ale również inspiracja do dyskusji i wymiany doświadczeń. Zapraszamy do lektury i dołączenia do naszej społeczności ekspertów, by razem kształtować bezpieczniejszą przyszłość w cyfrowym świecie.

Dodatkowo, chcemy podkreślić, że to wydanie „Security Magazine” ma wyjątkowy charakter, ponieważ jest ostatnim, które ukazuje się jako PDF. Redakcja magazynu zdecydowała o zmianie formatu co oznacza, że od marca wszystkie nowe wydania będą dostępne na stronie www.securitymagazine.pl. 

Ta zmiana jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie czytelników na szybki i łatwy dostęp do informacji. Tym samym dziękujemy swoim czytelnikom za dotychczasowe zainteresowanie (grubo ponad 500 tysięcy pobrań w ciągu dwóch pierwszych lat, to zobowiązanie do rozwijania magazynu) i zapraszamy do kontynuowania przygody z „Security Magazine” w nowym formacie. 

Zmiana to nie tylko krok naprzód w dostarczaniu najnowszych wiadomości i analiz z branży cyberbezpieczeństwa, ale także możliwość na jeszcze szerszą interakcję z treścią i społecznością magazynu. 

Wszystkie dotychczasowe wydania pozostaną dostępne na stronie securitymagazine.pl, a ekipa redakcyjna obiecuje, że nowa platforma będzie jeszcze bogatsza w profesjonalne artykuły, ekspertyzy i case studies, które nasi Czytelnicy docenili. 

"Security Magazine" możesz czytać bezpłatnie na trzy sposoby:

  1. na platformie ISSUU — magazyn dostępny jest poniżej
  2. pobierając magazyn bezpośrednio na Twoje urządzenie (smartfon, laptop, tablet) — klikając w tym artykule w "POBIERZ"
  3. pobierając magazyn bezpośrednio na Twoje urządzenie — link do pobrania dostępny jest na naszych kanałach social media (LinkedIn, Facebook, TikTok).

   POBIERZ

   Najnowsze tematy

   WSPÓŁPRACA

   Blogi tematyczne

   Prawo konsumenckie 2021
   Blog prawa e-commerce
   Prawo konsumenckie
   Security Magazine
   Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
   Kliknij aby wrócić do strony głównej

   Newsletter

   Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!