3(12) 2023 SECURITY MAGAZINE

253000 — tyle razy nasi Czytelnicy pobrali "Security Magazine" w ciągu pierwszych 11 miesięcy funkcjonowania na rynku mediów naszego e-pisma. Wiedzą na 1079 stronach podzieliło się 70 autorów — ekspertów z branży security, zarówno jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo, jak i o bezpieczeństwo fizyczne w firmie. Dziękujemy wszystkim, którzy są razem z nami i doceniają wartość wiedzy, którą przekazujemy. Koniecznie sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w 12. wydaniu. Zachęcamy Cię też do udziału w głosowaniu na "Artykuł Roku Security Magazine" w naszych social mediach.

 • Monika Świetlińska
 • /
 • 6 marca 2023
POBIERZ

To już rok!

"Security Magazine" kontynuuje misję przekazywania Wam zupełnie za darmo najświeższych informacji i wiedzy dotyczącej zagrożeń bezpieczeństwa oraz najlepszych praktyk w zakresie ochrony zarówno przedsiębiorstw, jak i sektora publicznego. W ciągu ostatniego roku byliśmy świadkami wielu znaczących incydentów, które pokazały, że żaden podmiot nie jest nietykalny wobec cyberprzestępstw.

Dotychczas nasz magazyn skupił wokół siebie 70 autorów, w tym 21 z nich opublikowało swoje teksty minimum 2 razy. W sumie, 11 wydań, które zamykają się w pierwszym roku naszego funkcjonowania, zawiera 1079 stron, w tym 51 stron z reklamami. Na łamach wszystkich tych magazynów ukazało się 129 artykułów oraz 18 opisów startupów w ramach serii "Security Startup".

Warto zaznaczyć, że wydawnictwo zyskało uznanie wśród różnych organizatorów wydarzeń — w sumie objęliśmy dotychczas patronatem medialnym 10 najważniejszych w Polsce wydarzeń dotyczących bezpieczeństwa, nie tylko tego cyber.

Na dzień dzisiejszy do końca tego roku firmy zarezerwowały już kolejnych 10 patronatów. Jeśli chcesz, byśmy wsparli medialnie Twoją inicjatywę (konferencje, targi, spotkania, webinary, szkolenia, premiera książki) — napisz do nas. Adres mailowy znajdziesz m.in. na łamach "Security Magazine".   

Ostatnią statystyką, jaką chcemy przekazać, jest ta związana z liczbą pobrań. Wszystkie numery łącznie zostały pobrane 253 000 razy, a liczba ta stale rośnie.

Największą popularnością cieszyły się numery 10 (styczeń 2023) i 7 (październik 2022), z pobraniami odpowiednio 31 000 i 29 900. 

Podziękowania

- Jesteśmy dumni z faktu, że publikacje w naszym magazynie cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników. Dzięki zaufaniu, jakim nas obdarzacie, będziemy dalej rozwijać naszą ofertę i dostarczać Wam najnowsze informacje i najlepsze praktyki z zakresu bezpieczeństwa. Zachęcamy więc nie tylko Czytelników do śledzenia kolejnych naszych wydań, ale również ekspertów — do współpracy - powiedział Rafał Stępniewski, redaktor naczelny "Security Magazine".

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

- Chciałbym przesłać również słowa podziękowania w imieniu zespołu Security Magazine wszystkim ekspertom, którzy publikowali na naszych łamach. Wasze profesjonalne, unikalne i rzetelne teksty wnoszą cenny wkład w nasze wydawnictwo. Wasze ekspertyzy i wiedza w dziedzinie bezpieczeństwa stanowią nieoceniony wkład w rozwój branży i pomagają naszym czytelnikom zrozumieć coraz bardziej złożone zagadnienia - dodał Rafał Stepniewski: - Cieszymy się, że mamy przyjemność współpracować z tak wybitnymi specjalistami.

Co w wydaniu rocznicowym?

Konkurs "Artykuł Roku "Security Magazine", który trwał będzie do 5 kwietnia 2023 roku. Składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie jury wybrało 8 artykułów spośród 100 dotychczas opublikowanych, biorąc pod uwagę kryteria, takie jak:

 • wartość merytoryczna,
 • jakość informacji,
 • jasność i przejrzystość prezentowanych idei
 • oraz oryginalność.

W drugim etapie jury wybrało 4 spośród 8 artykułów, biorąc pod uwagę kryteria z pierwszego etapu oraz dodatkowo wpływ i praktyczność artykułu.

W trzecim etapie, czterech finalistów bierze udział w głosowaniu Czytelników, które odbywa się za pomocą platform społecznościowych Facebook i LinkedIn.

W postach konkursowych znajdują się tytuły czterech finałowych artykułów, nazwa firmy, nazwisko autora oraz numer wydania, w którym artykuł się ukazał. Wszystkie cztery konkursowe artykuły zostały ponownie opublikowane w 12. wydaniu "Security Magazine".

Głosowanie trwa do 3 kwietnia 2023 poprzez naciśnięcie reakcji "Kciuk w górę" — tylko taka reakcja jest liczona jako głos. Komentarze również nie są głosem, aczkolwiek zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat artykułów i propozycjami, jakiego rodzaju tematy będą pomocne w rozwiązywaniu problemów Twojej firmy. 

Artykuły naszych ekspertów

W wydaniu rocznicowym zajdziesz, jak zawsze, inspirujące i solidnie opracowane treści. Zapraszamy więc do lektury tekstów:

 • "Działania security awareness w organizacji" - Aleksandra Kornecka, inżynier ds. cyberbezpieczeństwa
 • "Pamięci zmiennofazowe" - Paweł Kaczmarzyk, Serwis komputerowy Kaleron
 • "Podstawowe metody hakowania a wzmacnianie ochrony tożsamości" — Kris Durski, Vault Security
 • "Jak ataki z wykorzystaniem e-mail wpływają na sprawność biznesową firm?" — we współpracy Mateusz Ossowski, Barracuda
 • "Zagrożenia i kryzysy wizerunkowe w sieci w 2023"- Beata Łaszyn, Alert Media Communications
 • "Kobiety ratunkiem dla cyberbezpieczeństwa" — we współpracy Christian Putz, Vectra AI

Ponadto nasi redaktorzy przygotowali materiały:

 • "Jak zmieniło się podejście firm do cyberbezpieczeństwa?"
 • "Weryfikacja klientów i utrzymanie sieci IT"

Zapraszamy również do udziału w wydarzeniach:

 • Rising Star in Cyber-security
 • Międzynarodowe Targi POLSECURE
 • CyberTek Tech Festival
 • CodeFrenzy

"Security Magazine" możesz czytać na kilka sposobów:

 1. na platformie ISSUU — poniżej
 2. pobierając magazyn bezpośrednio na Twoje urządzenie (smartfon, laptop, tablet) po kliknięciu w "POBIERZ" poniżej.
 3. pobierając magazyn bezpośrednio na Twoje urządzenie (smartfon, laptop, tablet) — klikając w link: bit.ly/SecurityMagazine12-2023

POBIERZ

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!