Czy zawieszki anty-5G są radioaktywne?

Zawieszki anty-5G szkodliwe dla zdrowia. Tak przynajmniej twierdzi Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Przeciwpromiennej (ANVS).

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 20 grudnia 2021

Urząd w Holandii wydał specjalne ostrzeżenie dla dziesięciu produktów, zastrzegając, że nie można wykluczyć szkodliwych skutków innych podobnych produktów dostępnych na rynku. Czy masz zawieszkę „Quantum Pendant” anty-5G lub biżuterię z „jonami ujemnymi” lub maskę do spania chroniąca przed promieniowaniem 5G? Jeśli tak, przechowuj go w bezpiecznym miejscu – informuje ANVS.

Urząd radzi, aby zaprzestać ich noszenia, przechowywać je w bezpiecznym miejscu i czekać na instrukcje dotyczące ich zwrotu. Badanie zlecone przez ANVS i przeprowadzone przez holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM) wykazało, że te konkretne produkty emitują promieniowanie jonizujące.Mierzony poziom promieniowania jest niski, podobnie jak ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych.

Nie można jednak całkowicie wykluczyć, że noszenie tych produktów bez przerwy przez dłuższy czas może w dłuższej perspektywie okazać się szkodliwe dla zdrowia. ANVS poinformował wszystkich znanych sprzedawców tych produktów w Holandii, że ich sprzedaż jest zabroniona i muszą natychmiast zaprzestać handlu tymi produktami.

Unikaj wszelkiego ryzyka

Testowane produkty konsumenckie zawierają materiały radioaktywne, a zatem stale emitują promieniowanie jonizujące, narażając w ten sposób użytkownika. Narażenie na promieniowanie jonizujące może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia, jakie stwarzają, te produkty konsumenckie zawierające materiały radioaktywne są zatem prawnie zabronione.

Technologia 5G — kiedy zostanie w pełni wdrożonaTechnologia 5G — kiedy zostanie w pełni wdrożonaMikołaj Frączak

Promieniowanie jonizujące może uszkodzić tkankę i DNA oraz spowodować np. zaczerwienienie skóry. W przypadku tych konkretnych produktów zmierzono jedynie niski poziom promieniowania. Jednak osoba, która nosi tego rodzaju produkt przez dłuższy czas (rok 24 godziny na dobę), może narazić się na poziom promieniowania, który przekracza rygorystyczny limit narażenia skóry, który obowiązuje w Holandii. Aby uniknąć wszelkiego ryzyka, ANVS apeluje do właścicieli takich przedmiotów, aby od teraz ich nie nosili.

Jaki produkty anty-5G są niebezpieczne?

ANVS wie o dziesięciu produktach, które zostały zidentyfikowane jako emitujące promieniowanie jonizujące. Nie można wykluczyć szkodliwych skutków innych podobnych produktów dostępnych na rynku. Jeśli posiadacie produkt, który twierdzi, że wykorzystuje „efekt jonów ujemnych”, należy przechowywać go bezpiecznie. To ostrzeżenie nie dotyczy jonowych oczyszczaczy powietrza, ponieważ wiadomo, że nie zawierają materiałów radioaktywnych.

Zdaniem ANVS zagrożone promieniowaniem jonizującym mogą być: Maska do spania Energy Armor, czarno-biały naszyjnik Energy Armor, bransoletki, naszyjniki czy wisiorki.Posiadane produkty anty-5G trzeba przechowywać bezpiecznieANVS odradza noszenie tych produktów oraz zaleca bezpieczne przechowywanie. Najlepiej przechowywać je w opakowaniu lub w worku, który został zamknięty lub zapieczętowany; należy je następnie umieścić w zamkniętej szafce. Nie wolno wyrzucać tych produktów razem z odpadami domowymi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!