Dobrej jakości szafa rack - zakup, na który Cię stać

Wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka jakość rozwiązań technicznych różnego typu, koniecznie trzeba sięgać po profesjonalne rozwiązania, które nie zawiodą nas podczas realizacji danych zadań. W przypadku serwerów LAN, systemów alarmowych, czy też systemów audio-wideo, itp., niezbędnym komponentem jest z pewnością dobra szafa rack. Zaopatrzenie się w solidnie wykonane oraz w pełni bezpieczne szafy rack, nie powinno być większym problemem. Jeśli więc w polu naszych potrzeb znajdują się szafy rack, to najłatwiej będzie nam je znaleźć za pośrednictwem Internetu. Warto więc tutaj poczytać nieco więcej o szafach rack, by postawić na sprawdzone szafy, posiadające odpowiednią konstrukcję oraz dobrej jakości filtry szafy, niezbędne do tego, by mogła ona zapewnić pełne funkcjonowanie, znajdującym się w niej urządzeniom

  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 12 lipca 2022

Dobrej jakości szafy rack — gdzie szukać sprawdzonych modeli takich szaf?

Solidna szafa rack to inwestycja w to, by w naszym przedsiębiorstwie serwer LAN czy też nowoczesny system alarmowy, itp., działały zawsze bez zarzutu. Szafa rack jest znormalizowanym urządzeniem, które występuje w standardzie 10'' albo 19'', które są masowo wykorzystywane do projektowania tego typu rozwiązań, niezbędnych np. dla sieci teleinformatycznych. Jej ściany może stanowić blacha stalowa walcowana, a przeszklone drzwi przednie pozwolą nam obserwować, czy nasz serwer działa bez zarzutu. Szafy stojące mogą także posiadać, np. drzwi tylne, które ułatwią nam dostęp do szafy IT, np. w przypadku awarii. Mogą się w nich znajdować, np. listwy zasilające, moduły keystone, systemy zasilania awaryjnego, patch panele, serwery, komputery oraz wiele innych urządzeń, bez których ciężko by było sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie wielu firm. Jeśli więc szafa rack 19'', zaopatrzona w dobrej jakości drzwi przednie, np. drzwi perforowane, powinna pojawić się w naszym przedsiębiorstwie, to koniecznie musimy poszukać odpowiednich rozwiązań już dziś. 

Szafy serwerowe rack, okablowanie strukturalne, obudowy TPR a także wiele innych produktów — wszystko w jednym miejscu

Dobrej jakości szafa rackowa do samodzielnego montażu to zakup, na który warto postawić. Kompleksową propozycję w tym zakresie znajdziemy w witrynie internetowej: www.netrack.store/pl/. Firma Netrack działa na polskim rynku od 2007 roku, dostarczając sprawdzone rozwiązania techniczne, jeśli chodzi o sprzęt sieciowy. W naszej ofercie znajdą się więc nie tylko szafy rack 19'' czy 10'', ale także dodatkowe akcesoria, które są niezbędne w większych firmach informatycznych. Znajdziemy tam także: narzędzia instalatorskie, obudowy serwerowe, okablowanie strukturalne, czy też kable łączeniowe. W dobrze dobranej szafie zaopatrzonej, np. w drzwi metalowe i szklane spokojnie zmieści się serwer, a listwa zasilająca zostanie odpowiednio zamontowana w tylnej części tego mebla. Odpowiednio dobrane parametry, takie jak typ złącza czy rodzaj urządzenia znajdującego się w szafie, itp., zapewnią jego bezpieczeństwo przez wiele lat. Szafa taka oraz inne rozwiązania mogą się także przydać np. w rozgłośniach radiowych czy też studiach nagraniowych. Warto więc dokładnie rozpoznać własne potrzeby oraz sięgnąć po szafy rack i inne akcesoria niezbędne do ich funkcjonowania. Jeśli chcesz zapytać jaka powinna być wysokość montażowa szafy w Twoim biurze, czy też masz inne wątpliwości, to koniecznie skontaktuj się z wyżej wymienioną firmą. Z pewnością będzie to dobra decyzja, dzięki której wybierzesz takie rozwiązanie, jakiego naprawdę potrzebujesz.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!