Lenovo prezentuje nowego ThinkPada. AI, 5g i bardzo mocna bateria

Pierwszy ThinkPad z procesorem Snapdragon zachwyca pracowników mobilnych dzięki świetnej żywotności baterii, wzmacnianym przez sztuczną inteligencję możliwościom i łączności 5G.

  • Michał Górecki
  • /
  • 4 marca 2022

ThinkPad X13s

Lenovo zaprezentowało ThinkPad X13s. To opracowany we współpracy z Qualcomm Technologies, Inc. i Microsoft, jako pierwszy na świecie laptop, wyposażony w najwyższej jakości platformę obliczeniową Snapdragon 8cx Gen 3, działający pod systemem Windows 11 Pro. Niezwykle smukła, ultralekka konstrukcja bez wentylatora zapewnia kolejny poziom cichego, zawsze aktywnego i podłączonego do sieci komputera, a także niewiarygodny czas pracy baterii liczony w całych dniach roboczych, sięgający nawet do 28 godzin. Akcelerowane przez sztuczną inteligencję doświadczenia i ulepszone opcje łączności 5G w tym mmWave3 i obsługa aplikacji w ramach programu Microsoft App Assure zapewniają wysoką produktywność, bezpieczeństwo i bezproblemowe współdziałanie.

Troska o środowisk0 – mniej plastiku

ThinkPad X13s został zaprojektowany z troską o środowisko. Jego górna i dolna pokrywa składają się w 90 proc. z certyfikowanego recyklingowanego magnezu. To także 97 proc. plastiku PCC w pokryciu płytki drukowanej (PCB) akumulatora i ramie akumulatora oraz nadający się do recyklingu karton i wypełniacze opakowania, w jakim dostarczany jest ThinkPad X13s. Ten niezwykły laptop został zaprojektowany tak, aby zużywać mniej energii.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

ThinkPad X13s jest produkowany przy użyciu metody lutowania niskotemperaturowego Lenovo, która może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przy produkcji nawet o 35 proc.. Dostępne są także konfiguracje z 13,3-calowym wyświetlaczem 16:10 o niskim poborze mocy, z opcjonalnym sterowaniem dotykowym lub technologią Eyesafe gwarantującą niski poziom emisji światła niebieskiego. Zmniejszone zapotrzebowanie na prąd może również pomóc w zmniejszeniu zużycia energii.

Zachwyć użytkowników

Osoby pracujące w trybie hybrydowym, podróżujące po całym świecie, technicy terenowi i pracownicy tzw. pierwszej linii będą zachwyceni tym lekkim laptopem o wadze 1,06 kg i praktyczną eliminacją codziennych problemów z zasilaniem i łącznością podczas przemieszczania się między miejscami pracy. Wi-Fi 6E zapewnia bardziej stabilne połączenie o dużej szybkości, a gdy jest niedostępne lub gdy znajdująca się w pobliżu sieć WiFi nie jest wystarczająco bezpieczna, urządzenie może przełączyć się na bezprzewodową sieć WAN 5G mmWave lub sub6, zapewniając błyskawiczną, bardzo bezpieczną łączność, także w podróży.

ThinkPad X13s posiada wydzielony pasek komunikacyjny z 5-megapikselową kamerą, posiadającą funkcję automatycznego kadrowania w oparciu o sztuczną inteligencję, opcjonalną kamerę na podczerwień (IR) oraz standardowe mikrofony triple-array, które zapewniają inteligentne tłumienie szumów podczas połączeń konferencyjnych.

Informacja o nieudanej aktualizacji aplikacji banku? Uwaga, to oszustwoInformacja o nieudanej aktualizacji aplikacji banku? Uwaga, to oszustwoMichał Górecki

Układ Snapdragon 8cx 3. generacji wprowadza koprocesor Computer Vision, który oferuje znaczące ulepszenia w zakresie obsługi użytkownika, od inteligentniejszego wykrywania obecności człowieka w celu wygodniejszego uwierzytelniania użytkownika, po większe bezpieczeństwo, prywatność i oszczędność energii będącą efektem automatycznego wyłączania lub przyciemniania ekranu, gdy użytkownik odwróci wzrok.

Bardzo długi czas pracy baterii

Platforma obliczeniowa Snapdragon 8cx 3. generacji zapewnia wyjątkową efektywność energetyczną, co przekłada się na bardzo długi czas pracy na baterii przy wydajności oczekiwanej od biznesowego laptopa klasy premium. Snapdragon 8cx 3. generacji to pierwsza na świecie platforma 5 nm dla komputerów z systemem Windows, która sprawia, że jest to najpotężniejsza i najwydajniejsza połączona platforma Qualcomm Technologies.

Zachwyć personel IT

Ponadto ThinkPad X13s jest wyposażony w zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami sprzętowymi i programowymi. Za pośrednictwem kompleksowej platformy zabezpieczeń ThinkShield, a Snapdragon 8cx 3. generacji integruje warstwowe bezpieczne uruchamianie i architekturę Microsoft Pluton zaimplementowaną w procesorze Qualcomm Secure Processing Unit do szerokiej ochrony “od chipu po chmurę”, tożsamości użytkownika, danych i aplikacji na komputerach z systemem Windows 11, które spełniają standard Secured-core PC.

Ceny i dostępność:

ThinkPad X13s będzie dostępny od maja 2022, a jego cena zaczyna się od 1399 euro. Na razie sprzęt nie jest dostępny w Polsce.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!