Motorola edge 30 pro. Przewaga dzięki przełomowej wydajności

Do rodziny urządzeń klasy premium marki Motorola dołącza motorola edge 30 pro.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 lutego 2022

Smartfon wprowadza nową jakość na rynku urządzeń mobilnych dzięki przodującemu w branży procesorowi, niezwykle zaawansowanemu systemowi aparatów fotograficznych oraz imponującemu wyświetlaczowi. Niedawno Motorola jako pierwszy producent ogłosiła smartfon z ultrawydajnym procesorem Snapdragon 8 Gen 1, a obecnie technologia ta trafia do rąk jeszcze większego grona użytkowników.

Przełomowa wydajność

Nowy smartfon z rodziny edge działa z procesorem Snapdragon8 Gen 1. Jest to najbardziej zaawansowana platforma firmy Qualcomm Technologies dla urządzeń mobilnych umożliwiająca działanie najnowocześniejszych funkcji łączności 5G, sztucznej inteligencji, gier, aparatów fotograficznych, Wi-Fi oraz Bluetooth®.

Radiowy układ Snapdragon X65 Modem RF-System łączy smartfon z sieciami 5G z oszałamiającą szybkością. Urządzenie wykorzystuje też pełny potencjał nowego pasma Wi-Fi 6 GHz i działa jeszcze szybciej w bezprzewodowych sieciach gigabitowych w standardzie Wi Fi 6E. Za pośrednictwem smartfona można również korzystać z udoskonaleń szesnastej odsłony dla standardu 5G, która zapewnia jeszcze lepsze wrażenia użytkownikom sieci nowej generacji.

Aplikacje działają nawet 4 razy szybciej

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Na nowym urządzeniu aplikacje działają nawet 4 razy szybciej, a sztuczna inteligencja wspiera wszystkie funkcje: od fotografii po gry oraz łączność i optymalizuje działanie aplikacji, wydłuża czas działania baterii, a także zwiększa wydajność. Dzięki nowej architekturze o niskim poborze mocy można oszczędzać jeszcze więcej energii.

Bateria

Żywotność baterii jest priorytetem dla użytkowników, dlatego nowy model edge ma akumulator o pojemności 4800 mAh, co sprawia, że można korzystać z szybkiej łączności w sieciach 5G bez konieczności doładowywania telefonu. Użytkownicy mogą także spodziewać się najszybszego ładowania w technologii TurboPower. Korzystając z mocy do 68 W, baterię można naładować do ponad 50% już w 15 minut. Dostępna jest też funkcja bezprzewodowego ładowania TurboPower z mocą 15 W. Wygodną funkcją nowego modelu edge jest również bezprzewodowe udostępnianie zasilania innym urządzeniom.

OPPO Find N. Oto, jak wygląda pierwszy składany smartfon firmyOPPO Find N. Oto, jak wygląda pierwszy składany smartfon firmyMikołaj Frączak

Spektakularne zdjęcia z trzech aparatów o wysokiej rozdzielczości

Najnowszy edge ma fotograficzny sprzęt i oprogramowanie w pełni przystosowane do robienia imponujących zdjęć oraz nagrań wideo. Ulepszono w nim ostrzenie i stabilizację w aparacie głównym oraz znacznie zredukowano szumy i poprawiono tryb nocny w aparacie przednim.

System aparatów w edge 30 pro obejmuje dwa aparaty o rozdzielczości 50 MP oferujące niezwykle szczegółowe zdjęcia ultraszerokokątne lub w ekstremalnym zbliżeniu. Urządzenie umożliwia błyskawiczne ustawianie ostrości przy użyciu wszystkich pikseli, a jest ich 32 razy więcej. Zdjęcia robi się szybciej i z większą wiernością odwzorowania kolorów w dowolnym oświetleniu, a nowo udoskonalona funkcja optycznej stabilizacji obrazu eliminuje skutki niepożądanych drgań, dzięki czemu zdjęcia są zawsze wyraźne.

Nagrywanie filmów

Mobilnych filmowców ucieszy możliwość rejestrowania w edge 30 pro spektakularnych nagrań wideo spełniających rygorystyczne standardy HDR10+ pod względem wierności i zakresu kolorów, jasności oraz kontrastu. Urządzenie zachwyca realistyczną rozdzielczością 8K z wykorzystaniem ponad 26 milionów pikseli — to najwyższa rozdzielczość wideo dostępna obecnie w smartfonach.

Nowy model edge rozwiązuje dwa największe problemy związane z aparatami ultraszerokokątnymi: szczegółowość i jakość zdjęć przy słabym oświetleniu. Innowacyjne funkcje umożliwiają robienie ultraszerokokątnych zdjęć o rozdzielczości 50 MP i oszałamiającej szczegółowości przy świetle dziennym. Dzięki połączeniu wielu pikseli w jeden duży, matryca do zdjęć ultraszerokokątnych zwiększa jasność i ostrość także przy słabym oświetleniu. Smartfonem można też robić zdjęcia w ekstremalnym zbliżeniu — obiektyw Macro Vision umożliwia 4-krotnie większe zbliżenie do obiektu w porównaniu z obiektywem standardowym. To jednak jeszcze nie wszystko! Urządzenie ma też 60-megapikselowy aparat do selfie, którym można robić imponujące autoportrety o ultrawysokiej rozdzielczości przy użyciu technologii Quad-Pixel.

Dostępność i ceny

Model motorola edge 30 pro (12/256 GB) od 25 lutego br. dostępny będzie w sprzedaży w dwóch kolorach: białym oraz granatowym w rekomendowanej cenie detalicznej 3799 zł. Smartfon będzie można nabyć w największych sieciach sklepów z elektroniką oraz sprzętem RTV i AGD oraz u wybranych operatorów, jak i na stronie motorola.com.

Zestaw smartfon motorola edge 30 pro wraz inteligentnym rysikiem i etui na polskim rynku pojawi się w marcu w sieci Plus oraz na stronie motorola.com w rekomendowanej cenie detalicznej 3999 zł.

Źródło: Motorola

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!