MWC 2022: Ładowanie smartfona w 9 minut

OPPO na targach MWC 2022 pokazała technologię szybkiego ładowania 240W SUPERVOOC.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 2 marca 2022

OPPO zaprezentowało technologię szybkiego ładowania 150W, która zwiększa żywotność baterii nawet dwukrotnie, w porównaniu do średniej rynkowej. Technologia ta zadebiutuje komercyjnie w drugim kwartale 2022 roku. Technologia szybkiego ładowania 240W SUPERVOOCTM ustanowiła nowy rekord w branży, ładując baterię od 1 proc. do 100 proc. w 9 minut.

Podczas pierwszego dnia odbywających się targów MWC 2022, OPPO zaprezentowało kilka nowości m.in. 150W SUPERVOOCTM pracujący na technologii Battery Health Engine, która podwaja czas życia baterii, 240W SUPERVOOCTM, dzięki któremu baterię o pojemności 4500mAh można naładować od 1% do 100% w 9 minut oraz router OPPO 5G CPE T2 wprowadzający WiFi na zupełnie inny poziom szybkości. Oprócz tego, zwiedzający mogli zapoznać się, po raz pierwszy, z nową serią Find X5. Firma przypominała również o nowościach zaprezentowanych podczas INNO DAY 2021 – OPPO Air Glass, NPU MariSilicon X czy wysuwnym aparacie umieszczonym w smartfonie.

 Dłuższe życie baterii oraz rekord szybkości ładowania

W 2014 roku, po raz pierwszy, OPPO zaprezentowało technologię SUPERVOOC. Dane z listopada 2021 roku pokazują, że korzysta z niej już 220 mln użytkowników. Podczas MWC 2022, OPPO oficjalnie zaprezentowało kolejną generację tego standardu szybkiego ładowania o mocy 150W. Dzięki rozwiązaniu, bateria o pojemności 4500mAh może zostać naładowana od 0 do 50% w około 5 minut, a w pełni w niecałe 15 minut.

W 150W SUPERVOOC został zaimplementowany system Battery Health Engine, który zadebiutował w serii OPPO Find X5. Technologia ta pozwala utrzymać pojemność baterii na poziomie 80% nawet po 1600 cyklach ładowania, czyli dwa razy dłużej niż średnia rynkowa. Cały system Battery Health Engine składa się ze specjalnego procesora zarządzającego optymalną pracą baterii oraz dwóch autorskich technologii Smart Battery Health Algorithm i Battery Healing. W ten sposób zostanie wydłużona żywotność baterii i samego urządzenia, a system zadba o bezpieczeństwo i odpowiednią płynną pracę. Technologia 150W SUPERVOOC będzie dostępna komercyjnie w drugim kwartale 2022 roku.

Czym jest Steam Deck i jak działa?Czym jest Steam Deck i jak działa?Michał Górecki

Rekord w branży

Podczas MWC 2022, OPPO zaprezentowało również 240W SUPERVOOC, technologię, dzięki której osiągnęło najlepsze wyniki na świecie na polu szybkiego ładowania. Pozwala ona na naładowanie baterii o pojemności 4500mAh od 1 proc. do 100 proc. w około 9 minut.

OPPO podeszło do projektu 240W SUPERVOOC w sposób holistyczny, biorąc pod uwagę zarówno samą ładowarkę, jak i kabel oraz komponenty smartfona. Firma minimalizuje potencjalne zagrożenia, zapewniając bezpieczne rozwiązania:

- 240W SUPERVOOC wykorzystuje pięć różnych zabezpieczeń, a także specjalnie dostosowany inteligentny układ sterujący, który kontroluje napięcie i natężenie prądu oraz temperaturę.

- Specjalny inteligentny układ monitoruje, czy bateria nie została uszkodzona przez czynniki zewnętrzne.

- 13 czujników zaimplementowanych w smartfonie monitoruje temperaturę, dzięki czemu cały system chroni urządzenie przed przegrzaniem.

Firma pokazała też nowy router OPPO 5G CPE T2, który jeszcze pełniej wykorzystuje możliwości sieci 5G.

OPPO to czwarty największy dostawca smartfonów na świecie oraz drugi największy, pod względem dostaw smartfonów 5G z Androidem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!