OPPO Watch Free. Inteligentny zegarek, który zadba o sen

rnOPPO Watch Free, inteligentny zegarek wyposażony w rozbudowany system monitorowania snu OSleep debiutuje w Polsce.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 27 kwietnia 2022

Smartwatch, oprócz nowoczesnego i stylowego wzornictwa, oferuje również zaawansowane funkcje monitorowania postępów w trakcie ćwiczeń oraz podstawowych parametrów dotyczących zdrowia.

Z OPPO Watch Free w końcu porządnie się wyśpisz

Dobry sen wpływa na naszą kondycję zdrowotną i produktywność. Jednak coraz więcej osób w różnym wieku ma problemy z nocnym wypoczynkiem. Nastolatkowie (14-17 lat) powinni spać średnio 8-10 godzin, natomiast dorośli (18-64 lat) – ok. 7 do 9 godzin, osoby powyżej 65 roku życia – 7-8 godzin. Z badań przeprowadzonych przez UCE RESEARCH wynika, że blisko 40 proc. społeczeństwa polskiego nie jest zadowolone z jakości swojego snu. To zwłaszcza w tej grupie swoich odbiorców może znaleźć OPPO Watch Free, w którym zaimplementowana została funkcja OSleep. W kompleksowy sposób monitoruje ona sen oraz nasze aktywności przed i po położeniu się do łóżka. OSleep został wyposażony również w opcję oceny ryzyka związanego z chrapaniem. Wspierany przez czujniki i algorytmy, może skutecznie wykrywać problemy ze snem i proponować rozwiązania.

Funkcja OSleep w OPPO Watch Free

Jest to istotne tym bardziej, że chrapanie może prowadzić do tzw. bezdechu sennego (SAS). Tego typu schorzenie jest często przeoczane lub bagatelizowane. Projektując nowy smartwatch, marka postanowiła więc ułatwić użytkownikom diagnozę. OPPO Watch Free wykorzystuje autorską funkcję oceny ryzyka chrapania. Składają się na nią algorytm oceny chrapania OPPO, zaawansowane ciągłe monitorowanie saturacji za pomocą optycznego czujnika SpO2, wykrywanie zmienności tętna za pomocą optycznego czujnika tętna i rejestracja chrapania za pomocą telefonu. Aby pomóc w szybkim wykryciu problemów z oddychaniem podczas snu, OPPO Watch Free wyświetla wskaźniki, takie jak średni poziom tlenu we krwi podczas snu, sumaryczna liczba chrapnięć oraz maksymalna liczba decybeli chrapania.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Premiera POCO F4 GT. Nowy poziom wydajnościPremiera POCO F4 GT. Nowy poziom wydajnościMichał Górecki

OPPO Watch Free nie jest urządzeniem medycznym

OPPO Watch Free – 100 trybów sportowych i zaawansowany monitoring aktywnościFunkcje OPPO Watch Free pomagają także w szybszym zasypianiu i poprawiają jakość snu. Smartwatch, na podstawie różnych parametrów snu, informuje użytkownika, kiedy ma iść spać, a następnie analizuje latencję snu, czas jego trwania oraz fazy za pomocą takich funkcji, jak analiza głębokiego i lekkiego snu oraz monitorowanie szybkich ruchów gałek ocznych (ang. REM — rapid eye movement).

OPPO Watch Free pomaga w szybszym zasypianiu

Urządzenie pomoże ponadto zadbać o zdrowe nawyki w kontekście aktywności fizycznej. Aby pomóc w treningach, OPPO Watch Free został wyposażony w 6-osiowy czujnik ruchu i optyczny czujnik tętna, obsługujące ponad 100 trybów sportowych. Specjalne algorytmy wykrywają wybrane, najpopularniejsze tryby sportowe, więc nie trzeba nawet pamiętać, by je włączyć. Wszystkie aktywności wykonywane w ciągu dnia mogą być sprawdzone w specjalnym dzienniku (Daily Activity), natomiast dla początkujących biegaczy zostały stworzone programy treningowe, które pomogą im utrzymać dobrą kondycję lub zrzucić zbędne kilogramy.

OPPO Watch Free obsługuje ponad 100 trybów sportowych

Ponadto, dzięki smartwatchowi OPPO, można monitorować tętno przez całą dobę. Jeśli jest ono zbyt wysokie, zegarek zacznie wibrować. Oprócz tego specjalne funkcje poinformują, by zrobić przerwę w trakcie pracy, a także zasugerują aktywności, które pomogą się rozciągnąć lub zrelaksować. Funkcje te szczególnie docenią pracownicy siedzący cały dzień przy biurkach.

14 dni na jednym ładowaniu

OPPO Watch Free to również szereg przydatnych funkcji, takich jak: powiadomienia o wiadomościach z aplikacji, połączeniach, kontrola muzyki, czy opcja wskazania lokalizacji smartfona. Dzięki baterii o pojemności 230 mAh można korzystać z zegarka nawet przez dwa tygodnie na jednym ładowaniu. Jeśli jednak ktoś zapomni podłączyć go do ładowarki, wystarczy podłączyć smartwatcha do prądu na 5 min by móc korzystać z urządzenia przez cały dzień. Na wygodę użytkowania wpływa ponadto niewielka waga OPPO Watch Free, która wynosi zaledwie 33 gramy. Co równie ważne, zegarek został wyposażony w 1,64-calowy wyświetlacz AMOLED HD.

Dostępność i cena

OPPO Watch Free jest dostępny w sprzedaży w kolorze czarnym w cenie 399 zł.

Źródło: OPPO

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!