Czym są karty eSIM i który operator je oferuje?

eSIM – czyli wirtualne karty SIM – stosowane są coraz częściej przez producentów sprzętu mobilnego i cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów. Do niedawna były tylko w Orange. Tym razem pojawiły się w ofercie T-Mobile.

  • Michał Górecki
  • /
  • 27 kwietnia 2022

Jak informuje biuro prasowe T-Mobile eSIM się nie zniszczy, jego użycie pozwala zredukować produkcję plastiku, można go aktywować lub zamienić na inny dosłownie w jedną chwilę. Co więcej, w części smartfonów wirtualna karta, wgrana obok tradycyjnej, umożliwia korzystanie z dwóch numerów na raz (DualSIM). Teraz eSIMy są dostępne dla wszystkich naszych klientów – zarówno tych biznesowych, jak i indywidualnych, w każdym z aktualnych głosowych planów abonamentowych T‑Mobile.

- Technologię wirtualnych kart SIM, ze względu na ich ogromną funkcjonalność i wygodę, rozwijamy w T-Mobile już od kilku lat – informuje telekom. Jednym z pierwszych etapów było wprowadzenie usługi multiSIM, umożliwiającej korzystanie z wirtualnej kopii już posiadanej karty po to, by móc używać jej w smartwatchu. Następnym krokiem było stworzenie usługi eSIM dla klientów korporacyjnych, dzięki czemu administratorzy IT nie musieli już instalować klasycznych SIMów nawet w dziesiątkach urządzeń jednocześnie.

Teraz usługa jest dostępna dla klientów abonamentowych usług głosowych w T-Mobile – zarówno indywidualnych, jak i dla firm. Wszyscy oni mogą od dziś bezproblemowo i bezpłatnie wymienić kartę SIM na eSIM i korzystać w pełni z możliwości jakie daje ta technologia na każdym kompatybilnym smartfonie.

Jak wymienić kartę SIM na eSIM?

Wymianę karty SIM na eSIM można w T-Mobile zamówić na dwa sposoby – udając się do jednego z salonów lub łącząc się z telefoniczną obsługą klienta. Instrukcję instalacji karty wraz ze specjalnym kodem QR klient otrzyma na podany przez niego e-mail, a jednocześnie na jego telefon dotrze wiadomość SMS zawierająca hasło niezbędne do otwarcia plików.

Premiera POCO F4 GT. Nowy poziom wydajnościPremiera POCO F4 GT. Nowy poziom wydajnościMichał Górecki

- Sama czynność nie jest skomplikowana i bez problemu powinien poradzić z nią sobie każdy użytkownik, postępując zgodnie z podanymi wskazówkami. Warto wyświetlić je na oddzielnym urządzeniu, by cały czas mieć dostęp do informacji – informuje T-Mobile.

Inny operator już od dawna oferuje eSIM

Do niedawna jedynym operatorem będącym hegemonem na rynku kart eSIM w Polsce był Orange. W urządzeniach klientów Orange w lipcu 2021 roku działało już ponad 100 tys. aktywnych, wirtualnych kart eSIM. Były instalowane w smartfonach, zegarkach, tabletach i laptopach.

- W sprzedaży mieliśmy lub mamy ponad 40 modeli różnych urządzeń z funkcją eSIM. Nadal jednak producenci smartfonów wypuszczają z funkcją eSIM głównie flagowce. Brakuje telefonów ze średniej półki i budżetowych, co spowalnia upowszechnienie tego wygodnego i w pełni cyfrowego standardu karty – mogliśmy przeczytać na blogu Orange Polska.

Z bloga mogliśmy się dowiedzieć również, że w Orange karty eSIM są dostępne na dwa sposoby jako: karta główna, czyli eSIM działa na jednym urządzeniu i z jednym numerem oraz „Ekstra karta eSIM” – oferująca kolejne karty z tym samym numerem telefonu, działające równolegle na kilku urządzeniach.

Spośród urządzeń, na które pobierano karty główne eSIM, najliczniejszą grupę stanowią iPhone’y. Co ciekawe eSIm oferował także Truphone. To z kolei aplikacja niezbędna dla każdego, kto potrzebuje globalnej transmisji danych na telefonie obsługującym technologię eSIM.

Źródło: Orange, T-Mobile

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!