Czym są karty eSIM i który operator je oferuje?
eSIM – czyli wirtualne karty SIM – stosowane są coraz częściej przez producentów sprzętu mobilnego i cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów. Do niedawna były tylko w Orange. Tym razem pojawiły się w ofercie T-Mobile.
- Michał Górecki
- /
- 27 kwietnia 2022
Jak informuje biuro prasowe T-Mobile eSIM się nie zniszczy, jego użycie pozwala zredukować produkcję plastiku, można go aktywować lub zamienić na inny dosłownie w jedną chwilę. Co więcej, w części smartfonów wirtualna karta, wgrana obok tradycyjnej, umożliwia korzystanie z dwóch numerów na raz (DualSIM). Teraz eSIMy są dostępne dla wszystkich naszych klientów – zarówno tych biznesowych, jak i indywidualnych, w każdym z aktualnych głosowych planów abonamentowych T‑Mobile.
- Technologię wirtualnych kart SIM, ze względu na ich ogromną funkcjonalność i wygodę, rozwijamy w T-Mobile już od kilku lat – informuje telekom. Jednym z pierwszych etapów było wprowadzenie usługi multiSIM, umożliwiającej korzystanie z wirtualnej kopii już posiadanej karty po to, by móc używać jej w smartwatchu. Następnym krokiem było stworzenie usługi eSIM dla klientów korporacyjnych, dzięki czemu administratorzy IT nie musieli już instalować klasycznych SIMów nawet w dziesiątkach urządzeń jednocześnie.
Teraz usługa jest dostępna dla klientów abonamentowych usług głosowych w T-Mobile – zarówno indywidualnych, jak i dla firm. Wszyscy oni mogą od dziś bezproblemowo i bezpłatnie wymienić kartę SIM na eSIM i korzystać w pełni z możliwości jakie daje ta technologia na każdym kompatybilnym smartfonie.
Jak wymienić kartę SIM na eSIM?
Wymianę karty SIM na eSIM można w T-Mobile zamówić na dwa sposoby – udając się do jednego z salonów lub łącząc się z telefoniczną obsługą klienta. Instrukcję instalacji karty wraz ze specjalnym kodem QR klient otrzyma na podany przez niego e-mail, a jednocześnie na jego telefon dotrze wiadomość SMS zawierająca hasło niezbędne do otwarcia plików.
Premiera POCO F4 GT. Nowy poziom wydajnościMichał Górecki
- Sama czynność nie jest skomplikowana i bez problemu powinien poradzić z nią sobie każdy użytkownik, postępując zgodnie z podanymi wskazówkami. Warto wyświetlić je na oddzielnym urządzeniu, by cały czas mieć dostęp do informacji – informuje T-Mobile.
Inny operator już od dawna oferuje eSIM
Do niedawna jedynym operatorem będącym hegemonem na rynku kart eSIM w Polsce był Orange. W urządzeniach klientów Orange w lipcu 2021 roku działało już ponad 100 tys. aktywnych, wirtualnych kart eSIM. Były instalowane w smartfonach, zegarkach, tabletach i laptopach.
- W sprzedaży mieliśmy lub mamy ponad 40 modeli różnych urządzeń z funkcją eSIM. Nadal jednak producenci smartfonów wypuszczają z funkcją eSIM głównie flagowce. Brakuje telefonów ze średniej półki i budżetowych, co spowalnia upowszechnienie tego wygodnego i w pełni cyfrowego standardu karty – mogliśmy przeczytać na blogu Orange Polska.
Z bloga mogliśmy się dowiedzieć również, że w Orange karty eSIM są dostępne na dwa sposoby jako: karta główna, czyli eSIM działa na jednym urządzeniu i z jednym numerem oraz „Ekstra karta eSIM” – oferująca kolejne karty z tym samym numerem telefonu, działające równolegle na kilku urządzeniach.
Spośród urządzeń, na które pobierano karty główne eSIM, najliczniejszą grupę stanowią iPhone’y. Co ciekawe eSIm oferował także Truphone. To z kolei aplikacja niezbędna dla każdego, kto potrzebuje globalnej transmisji danych na telefonie obsługującym technologię eSIM.
Źródło: Orange, T-Mobile
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?