PKO BP ma oddział w Metaverse (FILM)

PKO BP uruchomił swoją placówkę w Metaverse. Wykorzystuje przy tym wizerunek swojego najpopularniejszego oddziału, czyli stołecznej Rotundy. Wirtualny oddział jest dostępny na platformie Decentraland. 

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 10 października 2022

Rotunda PKO BP w Metawersum

PKO BP przeniósł jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich budynków do wirtualnego świata Metaverse – poinformował bank. Od teraz, użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzić wirtualny oddział PKO BP, w którym można zwiedzić cyfrową wystawę polskiej sztuki współczesnej. PKO Bank Polski wykorzysta swoją obecność w Metaverse do zdobywania doświadczenia i testowania rozwiązań technologicznych, które posłużą mu do rozwoju nowego kanału komunikacji z klientami oraz jego wykorzystania biznesowego w dalszej przyszłości” – napisano w komunikacie. 

Czy Metawerse jest impulsem rozwojowym?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Bank ocenia, że Metaverse może w perspektywie dekady stać się w światowej gospodarce impulsem rozwojowym, porównywalnym do pojawienia się w przeszłości komputera osobistego, sieci www oraz smartfonów.  Chciałbym, aby PKO Bank Polski był gotowy wykorzystać związane z tym szanse, a gdy Metaverse już dojrzeje – aby tak jak dotychczas, nadawał rytm w rozwoju technologicznym krajowego sektora bankowego i polskiej gospodarki. Droga do realizacji tego celu wiedzie przez gromadzenie wiedzy i doświadczeń budowanych podczas obecności w metaświecie. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej bankowej ikony, PKO Rotundy, do świata Metaverse i uruchomienie tam naszej pierwszej placówki” – ocenił wiceprezes PKO BP Paweł Gruza.

Wirtualna rotunda w Metaverse

Warszawska rotunda została przeniesiona do wirtualnego świata przy uwzględnieniu współczesny trendów projektowania w środowisku Metaverse. Bank zapewnia, że zastosowano takie rozwiązania, by nawigacja po wirtualnym oddziale była łatwa oraz intuicyjna dla użytkownika. 

Wirtualna PKO Rotunda na platformie Decentraland znajduje się pod tym linkiem.

PKO BP zachwycone Metaverse

PKO BP wyjaśnia, że Metaverse to cyfrowa platforma nowej generacji. „Integruje technologie takie jak rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona, blockchain, sztuczna inteligencja i wiele innych. Pozwala użytkownikom poruszać się po świecie cyfrowym w sposób bardziej immersyjny niż dostępny we współczesnych platformach internetowych czy mobilnych”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!