Jaki jest najszybciej ładujący się smartfon na świecie?

50 procent naładowania baterii w zaledwie 5 minut. realme ogłasza najszybciej ładujący się smartfon na świecie

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 1 marca 2022

realme GT NEO3

realme GT NEO3 będzie najszybciej ładującym się smartfonem na świecie, pozwalającym na uzyskanie 50 procent baterii w ciągu zaledwie 5 minut z mocą 150W. Ponadto, marka wprowadzi pierwszą na świecie architekturę ładowania urządzeń inteligentnych o mocy 100W — 200W — UltraDart Charging Architecture (UDCA), zapewniając kompleksowe rozwiązanie w zakresie szybkości, bezpieczeństwa i żywotności baterii.

Najszybsza na świecie technologia ładowania smartfonów

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Szybkie ładowanie jest jedną z najbardziej znaczących innowacji ostatnich lat, która odmieniła nawyki korzystania ze smartfonów. Poprzednie modele realme były wyposażone w technologię dart charge lub super dart charge, zapewniając moc ładowania od 18W do 65W, a tym samym pozwalając na pełne naładowanie urządzenia w 35 minut. Nowo proponowane rozwiązanie przenosi technologię ładowania na jeszcze wyższy poziom – wraz z realme 150W osiągnięcie 50 procent naładowania to kwestia zaledwie 5 minut.

Pierwsza na świecie architektura ładowania urządzeń inteligentnych o mocy 100W — 200W

UltraDart Charging Architecture, zwana również po prostu UDCA, to nowy, przełomowy produkt techniczny realme, a także pierwsza na świecie architektura ładująca. UDCA umożliwia ładowanie urządzeń o mocy od 100W do 200W dzięki trzem zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym: szybkości, bezpieczeństwu i żywotności baterii.

Czym jest Steam Deck i jak działa?Czym jest Steam Deck i jak działa?Michał Górecki

Przede wszystkim, UDCA zapewnia ultraszybkie ładowanie. W tym celu wykorzystuje pompy ładujące Multi Boost Charge Pumps zwiększając prąd ładowania, dzięki czemu smartfon może zostać ładowany szybciej. Oprócz szybkości, UDCA zapewnia również bezpieczeństwo i żywotność baterii.

To jednak nie wszystko, technologia UDCA pomaga smartfonowi utrzymywać idealną temperaturę podczas ładowania. Dzięki funkcji Ultra Heat Management i algorytmowi zarządzania temperaturą UDCA utrzymuje temperaturę urządzenia poniżej 43°C. W ten sposób użytkownicy mogą w pełni bezpiecznie cieszyć się ulubioną rozrywką.

Co istotne, UDCA zapewnia smartfonom niezawodną ochronę baterii (tzw. Ultra Battery Protection). W przypadku innych technologii szybkiego ładowania dostępnych na rynku, wysoka prędkość ładowania często odbywa się kosztem żywotności baterii. Jednak UDCA firmy realme wykorzystuje wiodące w branży baterie litowe, które zachowują 80 procent pojemności baterii przy ponad 1000 pełnych cyklów ładowania. Zapewnia to dłuższą żywotność baterii przy wyższym maksymalnym naładowaniu.

Innowacyjna technologia ładowania oraz model realme GT Neo 3 wyposażony w UDCA i nową baterię o mocy 150W już wkrótce będę dostępne na rynku.

Realme oficjalnie zaprezentowała też serię GT 2

Model realme GT 2 Pro to pierwszy w Europie smartfon wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 1, dodatkowo wspierany przez wydajny system chłodzenia. Model realme GT 2, podobnie jak GT 2 Pro, charakteryzuje się unikalnym oraz ekologicznym designem, a także systemem potrójnego aparatu – w tym pierwszym na świecie 150-stopniowym obiektywem ultraszerokokątnym.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!