Wiedźmin 3 nie na konsole nowej generacji? Przynajmniej na razie

Kolejny raz CD PROJEKT Red „nie dowozi” terminu pojawienia się gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na next-genowe konsole.

  • Michał Górecki
  • /
  • 14 kwietnia 2022

CDP Red na przesuwa premierę na Twitterze

Grupa CD Projekt odroczyła premierę next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na konsolach PS5 i XSX/S. O swojej decyzji poinformowała na serwisie Twitter. — Zdecydowaliśmy, że nasz wewnętrzny zespół programistów przeprowadzi pozostałe prace nad kolejną generacją Wiedźmina 3: Dziki Gon. Obecnie oceniamy zakres prac do wykonania i w związku z tym musimy odłożyć publikację gry na next-genowe konsole w II kwartale 2022 roku do odwołania – czytamy w oświadczeniu.

Wiedźmin jeszcze nie, a Cyberpunk?

Więcej szczęścia miał Cyberpunk 2077. Aktualizacja Cyberpunka 2077 na konsole nowej generacji jest już dostępna. CD PROJEKT RED ogłosił kilka tygodni temu pojawienie się najnowszej aktualizacji gry Cyberpunk 2077, usprawniającej tytuł na wszystkich dostępnych platformach, a także wprowadzającej szereg ulepszeń w wersji na konsole nowej generacji Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Dzięki Aktualizacji 1.5 Cyberpunk 2077 jest w stanie wykorzystać dodatkową moc najnowszych konsol, oferując ulepszenia wizualne i techniczne, m.in.: elementy ray tracingu i rozdzielczość 4K z dynamicznym skalowaniem na Xbox Series X i PlayStation 5, oraz szybsze czasy ładowania. Dodatkowo, na PlayStation 5 tytuł zaoferuje wsparcie dla unikatowych funkcjonalności kontrolera DualSense, w tym haptyki oraz adaptacyjnych triggerów.

Tego jeszcze nie było. Fałszywe reklamy Orlenu wykupione w Google, lepiej uważaćTego jeszcze nie było. Fałszywe reklamy Orlenu wykupione w Google, lepiej uważaćMikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Poza ulepszeniami wprowadzonymi z myślą o nowej generacji konsol, Aktualizacja 1.5 wprowadza również liczne usprawnienia dedykowane wszystkim wersjom gry. Wśród nich są: poprawki stabilności i wydajności, zmiany w rozgrywce, ekonomii, w lokacjach, a także działaniu i funkcjonalnościach mapy. Szeregu modyfikacji doczekały się również interakcje dotyczące romansów oraz system zleceń, które gracze otrzymują od fixerów. W ramach aktualizacji Cyberpunk 2077 otrzymał również darmową zawartość dodatkową: nowe bronie, elementy modyfikacji wyglądu postaci, apartamenty, które V może wynająć i nie tylko.

Wiedźmin 4 nadchodzi? Nie, ale Redzi zapowiadają nową wiedźmińską grę

Nowa wiedźmińska saga zapowiedziana. Studio CD PROJEKT RED będzie tworzyć gry na silniku Unreal Engine 5 w ramach strategicznej współpracy z Epic Games. CD PROJEKT RED ogłosiło dzisiaj, że pracuje nad kolejną odsłoną serii gier Wiedźmin. To początek nowej sagi w ramach franczyzy, a także współpracy technologicznej z Epic Games — twórcami silnika Unreal Engine 5, na którym rozwijana jest gra.

Dzisiejsze ogłoszenie stanowi pierwsze oficjalne potwierdzenie, że powstaje kolejne pełnoprawne RPG dla jednego gracza w ramach serii Wiedźmin. Ostatnia z dotychczas wydanych odsłon serii — wydana w 2015 roku gra Wiedźmin 3: Dziki Gon — zdobyła łącznie ponad 250 nagród Gry Roku. Tytuł doczekał się również dwóch dodatków fabularnych: Serca z Kamienia oraz Krew i Wino.

Obraz udostępniony z zapowiedzią nowej sagi przedstawia medalion oraz słowa: “Rozpoczyna się nowa saga”. Poza potwierdzeniem, że nowa gra z serii Wiedźmin powstaje, studio nie podało żadnych dodatkowych szczegółów na jej temat.

Źródło: CD Projekt Red.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!