Yanosik wprowadza płatności e-TOLL. Spore ułatwienie dla kierowców

We wtorek (8.11) twórcy popularnej aplikacji dla kierowców Yanosik ogłosili uruchomienie funkcji e-TOLL, dzięki której będzie można opłacać przejazdy ma autostradach objętych systemem. Jak będzie działała w praktyce? Wyjaśniamy. 

  • Anna Malinowska
  • /
  • 8 listopada 2022

E-TOLL w Yanosiku

Przypomnijmy, od 1 grudnia 2021 roku kierowcy samochodów osobowych mają obowiązek korzystać z systemu e-TOLL na płatnych odcinkach dwóch polskich autostrad A2 oraz A4. 

Niebawem minie rok, od kiedy zniknęły tam tradycyjne punkty poboru opłat. W ich miejsce wprowadzono całkowicie elektroniczny system polegający na płatnościach elektronicznych lub zakupie biletu autostradowego np. na stacji paliw. Teraz usługa płatności e-TOLL będzie dostępna w aplikacji Yanosik, znanej m.in. z ostrzegania przed radarami oraz niebezpieczeństwami na drodze. 

Jak płacić za autostrady przez Yanosika? 

Postanowiliśmy wesprzeć kierowców, którzy szukali alternatywnych rozwiązań dla rządowej aplikacji czy drukowanych biletów, które można kupić na niektórych stacjach benzynowych” – infromują twórcy Yanosika. Aby skorzystać z tej funkcji można nabyć dedykowane urządzenia takie jak Yanosik XS, S-clusive oraz GTR, które obsługują system opłat autostradowych oraz współpracują z aplikacją Y24. 

W samej aplikacji Yanosik wprowadzona została z kolei funkcja „E-bilet autostradowy”. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

 

Jak działa "e-bilet autostradowy" w Yanosiku?

Twórcy aplikacji deklarują, że nowa funkcja została opracowana w taki sposób, aby była prosta w użyciu i szybka. Kupno e-biletu możliwe jest wyłącznie z pozycji aplikacji. 

Aby dokonać transakcji, należy wejść do menu, wybrać opcję „Bilety autostradowe”, wskazać interesującą nas autostradę, wprowadzić dane o pojeździe. W kolejnym kroku wskazujemy na mapie miejsce wjazdu lub wyjazdu z autostrady. Istnieje możliwość wprowadzenia tych danych ręcznie. Następnie kupujemy e-bilet i możemy spokojnie podążać w stronę autostrady. Co ważne bilet można wygenerować w formacie pdf. Yanosik umożliwia także opcję zwrotu biletu. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Tagi: GPS

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!