Atak na konto Netflix? Należy uważać, gdzie przekazujemy dane

Coraz więcej osób pada ofiarą kradzieży kont na Netfliksie. Cały Darknet jest pełen ofert sprzedaży takich kont. Co zrobić, jeśli podejrzewamy że nasz konto zostało zhakowane?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 marca 2022

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość kradzieży takiego konta. Pierwszy symptom to kwestia powiadomienia o zmianie adresu mailowego.

Adres e-mail konta Netflix został zmieniony bez zgody

Netflix poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa kont. Jeśli wysłaliśmy do Ciebie wiadomość e-mail z informacją, że Twój adres e-mail został zmieniony, choć nie prosiłeś(-aś) o zmianę adresu, skontaktuj się z nami – czytamy na stronie Netfliksa. Wtedy firma spróbuje odzyskać nasz konto, względnie je skasować, a następnie będziemy musieli założyć sobie nowe. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi innych kroków, jakie można podjąć, by zwiększyć bezpieczeństwo konta Netflix.

Jak uniemożliwić innym osobom korzystanie ze swojego konta

Jeśli ktoś korzysta z Twojego konta bez Twojej zgody, wykonaj opisane poniżej czynności, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do Twojego konta Netflix w przyszłości.- Zmień hasło do serwisu Netflix.

Serwis zaleca wybranie hasła, które:- nie jest używane w żadnych innych witrynach czy aplikacjach oprócz serwisu Netflix- składa się z co najmniej 8 znaków- jest kombinacją wielkich i małych liter, cyfr i symboli- jest trudne do odgadnięcia (unikaj haseł w stylu „hasło”, „12345” lub zawierających dane osobowe, np. imię, datę urodzenia, adres)

Serwis Netflix proponuje rozważenie skorzystania z menedżera haseł, który może ułatwić zapamiętywanie unikalnych haseł. Niestety nie jest to idealne rozwiązanie. Nie wszystkie firmy tworzące tego typu menedżery działają uczciwie, w sieci jest wieli aplikacji, którą mogą być niebezpieczne i wykradać nasze dane. Lepiej zachować hasło w pamięci, niż w programie.

Warto też wylogować się na wszystkich urządzeniach powiązanych z kontem i zablokować karty płatnicze wykorzystywane do jego opłacania.

Kiedy pierwsze wyłączenie naziemnej telewizji w starym standardzie?Kiedy pierwsze wyłączenie naziemnej telewizji w starym standardzie?Michał Górecki

Po wylogowaniu się na wszystkich urządzeniach od konta zostaną odłączone wszystkie urządzenia powiązane z Twoim kontem Netflix. Użycie nowego hasła będzie wymagane do zalogowania w serwisie Netflix na każdym urządzeniu, na którym chcesz korzystać z serwisu.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jeśli nie możesz zresetować hasła albo jeśli po wykonaniu opisanych wyżej czynności nadal widzisz podejrzaną aktywność na koncie, skontaktuj się z Netfliksem.

Jak zgłosić kradzież urządzenia?

Jeśli twoje urządzenie zostało skradzione, zalecamy odwiedzenie strony Urządzenia: ostatnia aktywność na koncie, na której znajdują się informacje na temat daty i godziny transmisji, kraju i regionu, w których wyświetlano treści, a także adresu IP i rodzaju wykorzystywanego urządzenia. Informacje o lokalizacji są szacunkowe i określane na podstawie miejsca rejestracji zidentyfikowanego adresu IP. Aby uzyskać informacje na temat adresu IP oraz lokalizacji skradzionego urządzenia, nie wylogowuj się na tym urządzeniu.

Jeśli ktoś używa Twojego konta w serwisie Netflix do oglądania materiałów na skradzionym urządzeniu, możesz przekazać adres IP wyświetlony na stronie Urządzenia: ostatnia aktywność na koncie organom ścigania, aby pomóc im w prowadzonym dochodzeniu.

Jeśli będą wymagane dodatkowe informacje, Netflix będzie współpracować z organami ścigania w maksymalnym zakresie dopuszczalnym przez prawo. Wnioski o udostępnienie informacji dotyczących konta w serwisie Netflix musi złożyć właściwy organ ścigania. W niektórych jurysdykcjach może być wymagane zachowanie procedur prawnych. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami.

Źródło: Netflix

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!