Kiedy pierwsze wyłączenie naziemnej telewizji w starym standardzie?

Pierwsze przełączenie na nowy standard telewizji już 28 marca! Sprawdź, kiedy nastąpi w twojej gminie.

  • Michał Górecki
  • /
  • 24 marca 2022

Pierwsze przełączenie na nowy standard telewizji już 28 marca

Pierwsze przełączenie na nowy standard telewizji już 28 marca! Sprawdź, kiedy w Twojej gminie nastąpi zmiana standardu nadawania darmowej telewizji naziemnej! KPRM Cyfryzacja uruchomiła wyszukiwarkę terminów przełączeń darmowej naziemnej telewizji cyfrowej, za pośrednictwem której sprawdzisz, kiedy dokładnie nastąpi przełączenie na nowy standard sygnału DVB-T2/HEVC w Twojej gminie.

Co mogę sprawdzić ?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Termin przełączenia darmowej naziemnej telewizji cyfrowej w mojej gminie z podziałem na multipleksy.

Co to są multipleksy?

Multipleksy darmowej naziemnej telewizji cyfrowej (MUX) to pakiety programów telewizyjnych i dodatkowych usług TV, które obejmują następujące programy telewizyjne:

MUX-1: Eska TV, TTV, Polo TV, Antena HD, TV Trwam, StopklatkaTV, FokusTV, TVP ABC;

MUX-2: Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVN 7, Puls 2, TV6, Super Polsat;

MUX-3: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Historia, TVP Sport HD, TVP Info HD.

Jak działa wyszukiwarka?

W okienko wyszukiwarki wpisz nazwę gminy, którą chcesz wyszukać. Następnie kliknij w przycisk “Pokaż filtry” i w rozwiniętym pustym oknie „nazwa gminy” wpisz jeszcze raz nazwę szukanej gminy. System automatycznie poda wynik poniżej okien wyszukiwania.

Klikając w przycisk „zobacz szczegóły” możesz również sprawdzić na terenie jakiego obszaru nadawania znajduje się wyszukiwana gmina. Obszary te mogą być różne dla multipleksów 1 i 2 oraz 3 i różne mogą być terminy przełączeń. Dlatego też dla wyszukiwanej gminy zawsze otrzymasz dwie informacje o dacie przełączenia, osobno dla MUX-1 i MUX-2 oraz osobno dla MUX-3.

Masz Netflix „na spółkę”, zapłacisz więcej. Współdzielenie konta dodatkowo płatne?Masz Netflix „na spółkę”, zapłacisz więcej. Współdzielenie konta dodatkowo płatne?Michał Górecki

Sprawdź datę przełączenia w swojej gminie za pośrednictwem wyszukiwarki dostępnej na stronie.

Jeśli Twój telewizor nie odbiera nowego sygnału nadawania darmowej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a Twoja sytuacja materialna nie pozwala Ci na samodzielne poniesienie kosztów zakupu nowego sprzętu do odbioru darmowej telewizji naziemnej, możesz skorzystać z rządowego programu dofinansowania do zakupu dekodera lub telewizora.

Już ponad 350 przedsiębiorców dołączyło do rządowego programu dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego, co daje obywatelom możliwość realizacji świadczenia w 1750 punktach sprzedaży.

Gdzie zrealizować świadczenie?

Wyszukiwarka sklepów, w których możesz zrealizować świadczenie, dostępna jest na stronie https://dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka

Co należy zrobić, aby otrzymać dofinansowanie?

W dniu 21 marca 2022 r. ruszył nowy rządowy program dofinansowania w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej. Każde gospodarstwo domowe, które ma sprzęt niedostosowany do nadchodzących zmian, a którego sytuacja materialna nie pozwala na poniesienie kosztów wymiany sprzętu może otrzymać dofinansowanie na ten cel.

Komu przysługuje dofinansowanie?

Dofinansowanie przysługuje na gospodarstwo domowe, które ze względu na swoją sytuację materialną nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu nowego sprzętu. Wniosek o przyznanie świadczenia może złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego. Aby otrzymać świadczenie, osoba składając wniosek będzie musiała złożyć oświadczenie, iż bez dofinansowania nie ma możliwości dostosowania sprzętu odbiorczego do zmiany standardu nadawania sygnału telewizyjnego.

źródło: Gov.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!