Masz Netflix „na spółkę”, zapłacisz więcej. Współdzielenie konta dodatkowo płatne?

Netflix testuje dodatkowe płatności dla kont, które wykorzystywane są przez więcej niż jednego klienta — gospodarstwo domowe.

  • Michał Górecki
  • /
  • 17 marca 2022

Współdzielenie kont na Netfliksie jest bardzo powszechne wśród Polaków, jak również na całym świecie. Zamiast płacić kilkadziesiąt złotych za jeden dostęp, można tę kwotę podzielić na kilka osób. Niestety nie jest to zgodne z regulaminem Netfliksa. Dlatego firma „wychodzi naprzeciw oczekiwaniom” klientów, aby więcej osób mogło zgodnie z regulaminem korzystać z usługi, bez zagrożenie zablokowania konta. W życiu nie ma jednak nic za darmo.

Netflix proponuje całkiem legalne współdzielenie konta z kimkolwiek chcemy, ale trzeba będzie za to zapłacić. Wasi znajomi mogą oglądać Netfliksa za pomocą wspólnego konta, ale trzeba będzie uiścić dodatkową opłatę.

Testy na kilku rynkach

Netflix testuje podwyżki na razie w Ameryce Południowej, m.in. w Chile, Kostaryce i Peru. Klienci będą mieli do wyboru dwie opcje umożliwiające dodanie dodatkowego członka lub przeniesienie profilu na nowe konto. Oczywiście nie podjęto żadnej ostatecznej decyzji w sprawie kont Netflix udostępnianych na całym świecie, ale znając firmę to tylko kwestia czasu.

Popularny serwis ogłoszeniowy znika z rynkuPopularny serwis ogłoszeniowy znika z rynkuMichał Górecki

Netflix tłumaczy swoją decyzję

W specjalnym komunikacie Netflix tłumaczy się z nowej oferty: Zawsze ułatwialiśmy osobom mieszkającym razem udostępnianie swojego konta Netflix dzięki takim funkcjom, jak oddzielne profile i wiele transmisji strumieniowych w naszych planach Standard i Premium. Chociaż były one niezwykle popularne, spowodowały również pewne zamieszanie dotyczące tego, kiedy i jak można udostępniać Netflix.

W rezultacie rachunki są dzielone między gospodarstwa domowe, co wpływa na naszą zdolność do inwestowania w nowe wspaniałe programy telewizyjne i filmy dla naszych członków.

Dlatego przez ostatni rok pracowaliśmy nad sposobami, aby umożliwić członkom, którzy dzielą się treścią poza gospodarstwem domowym, łatwo i bezpiecznie to robić, jednocześnie płacąc nieco więcej. W ciągu najbliższych kilku tygodni uruchomimy i przetestujemy dwie nowe funkcje dla naszych członków w Chile, Kostaryce i Peru.

Członkowie naszych planów Standard i Premium będą mogli dodać konta podrzędne dla maksymalnie dwóch osób, z którymi nie mieszkają — każde z własnym profilem, spersonalizowanymi rekomendacjami, loginem i hasłem.

Członkowie planów Basic, Standard i Premium mogą też umożliwić osobom, które dzielą swoje konto, przeniesienie informacji o profilu na nowe konto lub konto podrzędne Extra Member — zachowując historię oglądania, Moją listę i spersonalizowane zalecenia.

- Zdajemy sobie sprawę, że ludzie mają wiele możliwości wyboru rozrywki, dlatego chcemy, aby wszelkie nowe funkcje były elastyczne i przydatne dla członków, których subskrypcje finansują wszystkie nasze wspaniałe programy telewizyjne i filmy. Będziemy pracować nad zrozumieniem użyteczności tych dwóch funkcji dla członków w tych trzech krajach, zanim wprowadzimy zmiany w dowolnym innym miejscu na świecie – tłumaczy Netflix.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!