Allegro wprowadza nową metodę płatności

One Kurier by Allegro wprowadza innowacyjną metodę płatności przy odbiorze przesyłki.

  • Michał Górecki
  • /
  • 17 maja 2022

Kartą lub smartfonem przy odbiorze

Klienci Allegro korzystający z metody dostawy One Kurier zapłacą przy odbiorze przesyłki kartą lub smartfonem — natychmiast i bezpiecznie.

Do transakcji zbędny jest tradycyjny terminal płatniczy. Kurier, opłatę za przesyłkę zamówioną za pobraniem, przyjmie na terminalu kurierskim, służącym jednocześnie do zarządzania przesyłkami. Jest to jedno z pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii w Europie.

Technologia PIN on Glass może być szerzej wykorzystywana na urządzeniach z systemem Android — takich jak telefon czy tradycyjny tablet.

Cały proces odbywa się na jednym urządzeniu

Rozwijając usługi logistyczne Allegro One stawiamy na rozwiązania innowacyjne i poprawiające wygodę, by wyprzedzać oczekiwania naszych klientów. Od kwietnia oferujemy usługi kurierskie z dostawą tego samego dnia, a teraz jako pierwsi w branży logistycznej w Polsce wprowadzamy nowy standard płatności. Dzięki temu, że cały proces odbywa się na jednym urządzeniu, płatność przebiega szybciej a dostawca nie jest obciążony przechowywaniem gotówki — co ma duże znaczenie szczególnie przy zakupach za wyższe kwoty które, nadal często zamawiane są za pobraniem – informuje Jacek Powałka — odpowiedzialny za rozwój usług One by Allegro.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wskazówki jak dać się oszukać? Tak działają cyberprzestępcyWskazówki jak dać się oszukać? Tak działają cyberprzestępcyMichał Górecki

Większy wybór metod płatności

Powszechne zastosowanie przez kurierów Allegro tego rozwiązania pozwoli nie tylko przyspieszyć proces odbioru i płatności za przesyłkę, ale także daje klientowi większy wybór metod płatności. Jednocześnie kurierzy, dla których płatności gotówkowe wiążą się z dodatkowym obciążeniem, nie tylko bezpiecznie pobiorą należność, ale także, poruszając się w ramach zintegrowanych programów do obsługi kurierskiej i płatności, cały proces przeprowadzą na jednym urządzeniu.

- OpenNet.pl — odkąd pamiętam — szukaliśmy alternatywy dla płatności gotówkowych w procesie kurierskim. PIN on Glass to jednak więcej niż alternatywa — to rewolucja! Wygoda dla kuriera — koniec z dodatkowym drogim terminalem płatniczym, który trzeba zawsze nosić, dbać, naładować. Klienci mogą jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo zakupów w internecie, szczególnie przy droższych produktach! – zauważa Marcin Ciećwierz – Prezes Zarządu OpenNet.pl Sp. z o.o.

Jak wskazują wyniki Raportu Polaków portfel własny “Bezpieczni na e-zakupach 2022”, aż 41 proc. deklaruje, że według nich płatność przy odbiorze to najbezpieczniejsza forma zapłaty za zakupy w sieci. Jednocześnie wygodniejszym — tak dla klienta jaki kuriera — sposobem na opłacenie przesyłki pobraniowej jest metoda bezgotówkowa.

CZYTAJ TEŻ Tablet graficzny — urządzenie, na które warto postawić już dziś

PIN on Glass, czyli co?

PIN on Glass (SoftPOS) to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia kurierom przyjmowanie płatności zbliżeniowych na każdym urządzeniu z systemem Android (telefon, tablet, urządzenie kurierskie — Zebra) wyposażonym w moduł NFC i mającym dostęp do Internetu.

Obsługa transakcji zbliżeniowych jest możliwa dzięki integracji aplikacji kurierskiej MobiCourier od OpenNet.pl z aplikacją SoftPOS od PayTel.

Do realizacji transakcji nie jest wymagane dodatkowe urządzenie w postaci terminala płatniczego. Po zainstalowaniu obu aplikacji na urządzeniu kurierskim, urządzenie to automatycznie zmieni się w terminal płatniczy, na którym można wykonać transakcje zbliżeniowe kartą, smartphonem, smartwatchem czy smartbandem.

Źródło: Allegro

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!