Apple: aktualizacja iOS 16.1.2 dla iPhone’ów

Producent iPhone’ów, firma Apple wydała kolejną aktualizację systemu operacyjnego iOS. Tym razem, zgodnie z kolejnością pod numerem 16.1.2. Nie ma wątpliwości, że każdy posiadacz telefonów z jabłkiem, powinien uzbroić swoje urządzenie właśnie w tę wersję. 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 2 grudnia 2022

Aktualizacja nieduża, ale z ważnymi poprawkami

To już szósta poprawka do systemu iOS 16, który zadebiutował przecież całkiem niedawno. Inżynierowie i programiści z Cupertino mocno dbają o to, aby z jednej strony na bieżąco publikować poprawki, które są ważne z punktu widzenia użytkowania urządzenia, jak również wpływają na jego bezpieczeństwo.

Na pierwszy rzut oka, patrząc na wielkość aktualizacji, można ją w pierwszej chwili zaliczyć do tych kosmetycznych, jednak jak się okazuje, w najnowszej paczce znalazły się kolejne potrzebne ulepszenia.

Poprawki zabezpieczeń

Tym razem, Apple informuje o „ważnych poprawkach zabezpieczeń”. Jednocześnie, jak zwykle bywa w takich komunikatach, nie dowiemy się, co autorzy mają na myśli. Pozostaje im zaufać i potraktować to całkiem serio.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wiele wskazuje na to, że na wersji 16.1.2 nie zakończą się tegoroczne aktualizacje dla systemu iOS. Specjaliści spodziewają się, że jeszcze przed Nowym Rokiem pojawi się oczekiwana, bardziej znacząca aktualizacja 16.2.

Czy iPhone po aktualizacji będzie lepiej działał?

W obecnie wypuszczonej aktualizacji znalazły się również ulepszenia dla urządzeń. Tu Apple jest bardziej szczegółowy i wskazuje m.in. na „większą zgodność z operatorami sieci komórkowych”. Po drugie poprawiono funkcję wykrywania wypadków w najnowszej linii produktowej wszystkich iPhone’ów oznaczonych numerem „14”. 

iOS 16 – od dzisiaj można ściągać nowy system na iPhone’y!iOS 16 – od dzisiaj można ściągać nowy system na iPhone’y!Anna Malinowska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!