Telefon służbowy z Androidem. Jak zwiększyć bezpieczeństwo?

Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym wykorzystywanym w smartfonach czy tabletach. Jak zabezpieczyć telefon służbowy z systemem android?

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 19 grudnia 2022

Bardzo dużo firm wykorzystuje telefony służbowe z Androidem. Żeby zapewnić bezpieczeństwo takiego sprzętu dobrze jest pamiętać o regularnych aktualizacjach systemu. Warto też zainstalować do firmowego sprzętu oprogramowanie antywirusowe. Taki system przyda się do blokowania plików, które próbują instalować użytkownicy. Ściąganie nieautoryzowanych programów daje możliwość zainfekowania sprzętu złośliwym oprogramowaniem.

Bezpieczeństwo telefonu z Androidem

Sam Android ma kilka funkcji, które pomagają zarządzać bezpieczeństwem. Chociażby opcja usprawnienia aplikacji (App Permissions). Funkcja ta pozwala użytkownikowi zezwolić na dostęp do pamięci, jednocześnie zabraniając dostępu do aparatu lub mikrofonu.

Dlaczego warto połączyć Google Ads i SEO? Poznaj nowy superduet marketingowy!Dlaczego warto połączyć Google Ads i SEO? Poznaj nowy superduet marketingowy!Rafał Stępniewski

Inną opcją jest menedżer uprawnień. To on odpowiada za uprawnienia zainstalowanych na urządzeniu aplikacji. Nowe urządzenia z Androidem mają też wbudowany system zabezpieczeń Google o nazwie Play Protect. Jest to rodzaj antywirusa. Gdy system go wykryje albo zauważy inne zagrożenie, informuje o tym użytkownika. Play Protect umożliwia skanowanie telefonu w poszukiwaniu wirusów.

Google Chrome

Warto też pamiętać, że w telefonach z systemem Android domyślnie instaluje się przeglądarkę Chrome. Ma ona sporo dodatkowych funkcji bezpieczeństwa. Chodzi tu np. o bezpieczne przeglądanie. Można włączyć funkcję Bez śledzenia, która pozwala poprawić poziom prywatności podczas przeglądania sieci

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Żeby zabezpieczyć firmowy telefon dobrze jest też ograniczyć dostęp do powiadomień podczas gdy ekran jest zablokowany. Można w telefonie ustawić wariant pokazywania poufnych treści tylko gdy ekran jest odblokowany.

Dane kontaktowe na ekranie blokady

Ciekawą opcją jest dodanie kontaktu na ekranie blokady. Może się przydać na przykład wtedy, gdy telefon się zgubi.

A jakie ty masz pomysły na zabezpieczenie firmowego smartfona?

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!