Huawei zapowiada premierę ultrasmukłej opaski Huawei Band

Huawei Consumer Business Group zaprezentował dziś nową odsłonę popularnej opaski sportowej.

  • Michał Górecki
  • /
  • 20 czerwca 2022

Smartband Huawei Band 7

Opaska wyposażonajest w ekran AMOLED o przekątnej 1,47 cala oraz ultramocną baterię, dzięki której może działać aż 14 dni na jednym ładowaniu. Opaska pozwala użytkownikom na dokładne monitorowanie swojego zdrowia, dzięki wskaźnikowi zdolności biegowej oraz 96 trybom sportowym. Huawei Band 7 dostępny będzie w Polsce w 3 wariantach kolorystycznych: klasycznej czerni, pastelowym różu oraz intrygującej zieleni. Urządzenie zadebiutuje 27 czerwca w cenie 249 zł, natomiast w dniach 14 26 czerwca prowadzona będzie jego przedsprzedaż w cenie 199 zł.

Nowe podejście do konstrukcji

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Nowa generacja opaski Huawei Band została zaprojektowana z myślą o osiągnięciu jak najbardziej zwartej konstrukcji. Huawei Band 7 posiada najsmuklejszy wyświetlacz FullView AMOLED w portfolio marki, dzięki czemu urządzenie ma mniej niż 10 mm grubości i waży zaledwie 16 g (bez paska). Ergonomicznie zakrzywiona opaska elegancko wygląda na nadgarstku oraz idealnie dopasowuje się do ręki użytkownika. Smartband został wykonany z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu to drobne urządzenie jest bardzo wytrzymałe. To wszystko sprawia, że Huawei Band 7 jest idealnym dodatkiem dla każdego.

Imponujący wyświetlacz i mocna bateria

Huawei Band 7 jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,47 cala o rozdzielczości 194x368 pikseli z ekstremalnie szerokimi kątami widzenia. Charakteryzują go także wąskie ramki wokół wysokiej jakości zakrzywionego, szklanego ekranu 2,5D o współczynniku proporcji ekranu do obudowy wynoszącym 64,88 proc.. Pomimo niewielkich rozmiarów, Huawei Band 7 wyposażony jest w mocną baterię, dzięki czemu urządzenie może pracować do dwóch tygodniu na jednym ładowaniu.

Atak phishingowy na klientów Santandera. Nie daj się nabrać na fałszywe nagrodyAtak phishingowy na klientów Santandera. Nie daj się nabrać na fałszywe nagrodyMikołaj Frączak

Po sparowaniu opaski ze smartfonem Huawei Band 7 obsługuje sterowanie muzyką, zdalne wyzwalanie migawki aparatu, a także wyświetla powiadomienia o nowych SMSach, e mailach oraz notyfikacje z aplikacji społecznościowych. Ponadto daje wygodny dostęp do pogody, budzika, stopera, minutnika, latarki, opcji znalezienia telefonu, asystenta głosowego oraz szybkich odpowiedzi na SMS. To wszystko idealnie sprawdza się w urządzeniu, które użytkownik ma zawsze przy sobie.

Zdrowe nawyki są najważniejsze

Huawei Band 7 wspiera swoich użytkowników w codziennym rozwijaniu zdrowych nawyków. Oferuje najważniejsze funkcje monitorowania zdrowia, takie jak pomiar poziomu natlenienia krwi SpO2, monitoring snu, stresu, cyklu menstruacyjnego oraz tętna. W celu monitorowania snu wykorzystuje autorską technologię HUAWEI TruSleepTM, która dokładnie identyfikuje sześć typowych problemów ze snem, dzięki czemu użytkownicy mogą analizować swój odpoczynek i poprawić jego jakość.

Huawei Band 7 jest wyposażony także w TruRelaxTM, algorytm pozwalający na całodobowe śledzenie tętna i monitorowanie poziomu stresu. Gdy jest on zbyt wysoki, smartband przypomina o wykonywaniu ćwiczeń oddechowych. Co więcej, Huawei Band 7 monitoruje natlenienie krwi SpO2 przez cały dzień, umożliwiając ustawienie automatycznych przypomnień o niskim poziomie tlenu we krwi, zapewniając 24-godzinne, inteligentne monitorowanie stanu zdrowia.

Opaska Huawei Band 7 jest wyposażona w zaktualizowaną technologię monitorowania tętna Huawei TruSeen 4.0, która stale, szybko i dokładnie śledzi tętno użytkownika. Ponadto Huawei Band 7 posiada autorski program Zdrowe życie, który zapewnia spersonalizowane zarządzanie zdrowiem poprzez wyznaczanie różnych, dziennych celów. Wypełniając je każdego dnia, posiadacze mogą wzmacniać swoje zdrowe nawyki.

Profesjonalny asystent

Analiza danych treningowych to jedna z podstawowych funkcji inteligentnych opasek. Huawei Band 7 działa w oparciu o opracowane przez Huawei algorytmy TruSport™, które mierzą każdy wskaźnik treningu i przekazują instrukcje, jak polepszyć kondycję. Z kolei wskaźnik zdolności biegowych służy do pomiaru poziomu wytrzymałości biegacza i określenia technicznej sprawności biegowej. System ten oblicza osiągi biegowe w oparciu o zapisane wcześniej dane z poprzednich biegów — tętno, tempo i inne wielowymiarowe dane — w celu dokładnej klasyfikacji umiejętności biegaczy, umożliwiając użytkownikom wizualizację postępów w treningu.

Huawei Band 7 oferuje również ulepszoną funkcję monitorowania treningu, zapewniając łącznie 96 trybów sportowych, w tym bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, skakanie po linie i jazdę na rolkach. Huawei Band 7 będzie dostępny w Polsce w 3 wariantach kolorystycznych: klasycznej czerni, pastelowym różu oraz intrygującej zieleni. Kolory te zostały precyzyjnie dopasowane do polimerowego korpusu urządzenia, by zapewnić mu nowoczesny design.

Źródło: Informacja prasowa HUAWEI

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!