iPadOS 16 zwiększy możliwości iPada

iPadOS 16 jeszcze bardziej zwiększa wszechstronność iPada dzięki nowym, potężnym funkcjom zwiększającym produktywność i współpracę.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 czerwca 2022

Firma Apple zaprezentowała iPadOS 16, główną aktualizację, która sprawia, że korzystanie z iPada jest jeszcze bardziej wszechstronne. Wykorzystując moc układu M1, Stage Manager zapewnia nowy sposób wielozadaniowości z wieloma nakładającymi się oknami i pełną obsługą zewnętrznego wyświetlacza.

Współpraca i kooperacja jest łatwiejsza niż kiedykolwiek dzięki nowym sposobom integracji z innymi osobami w aplikacjach w całym systemie, za pomocą Wiadomości, a nowa aplikacja Freeform zapewnia elastyczną przestrzeń do wspólnej burzy mózgów. Nowe narzędzia w Mail zwiększają produktywność użytkowników, Safari dodaje współdzielone grupy kart do przeglądania sieci razem z innymi, a klucze dostępu sprawiają, że przeglądanie jest jeszcze bezpieczniejsze.

Nowa aplikacja Weather w pełni wykorzystuje oszałamiający wyświetlacz iPada, a Live Text teraz współdziała z tekstem w wideo. Nowe funkcje profesjonalne — w tym tryb referencyjny i powiększenie wyświetlacza — sprawiają, że iPad jest jeszcze potężniejszym mobilnym studiem. W połączeniu z mocą krzemu Apple, iPadOS 16 przyspiesza i ułatwia wykonywanie większej liczby zadań na iPadzie.

Nowe sposoby udostępniania i łączenia się w wiadomościach

Nowe funkcje Wiadomości ułatwiają rozpoczęcie współpracy i zarządzanie udostępnioną zawartością w plikach, Keynote, Numbers, Pages, Notatki, Przypomnienia i Safari, a także w aplikacjach innych firm. Gdy użytkownicy wyślą zaproszenie do współpracy za pośrednictwem Wiadomości, wszyscy w wątku zostaną automatycznie dodani do dokumentu, arkusza kalkulacyjnego lub projektu.

Gdy ktoś wprowadzi zmianę w udostępnionym pliku, każdy może zobaczyć aktualizacje u góry wątku Wiadomości. A gdy użytkownik pracuje nad wspólnym projektem, może łatwo przejść do powiązanej rozmowy w Wiadomościach lub po prostu stuknąć, aby rozpocząć rozmowę FaceTime ze swoimi współpracownikami.

Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Mikołaj Frączak

iPadOS 16 sprawia, że codzienne wiadomości są jeszcze lepsze. Użytkownicy mogą teraz edytować lub przywoływać ostatnio wysłane wiadomości, odzyskiwać ostatnio usunięte wiadomości i oznaczać rozmowy jako nieprzeczytane, aby móc do nich wrócić później. Dodatkowo użytkownicy mogą teraz rozpocząć sesję SharePlay za pośrednictwem aplikacji Wiadomości, dzięki czemu mogą wybrać współdzieloną aktywność — jak film, program telewizyjny, trening lub gra — i ciesz się nimi razem zsynchronizowane podczas rozmowy przez Wiadomości.

Przestrzeń współpracy w czasie rzeczywistym przy użyciu Freeform

Freeform, nowa, zaawansowana aplikacja do współpracy z elastyczną kanwą, daje użytkownikom możliwość przeglądania, udostępniania i współpracy w jednym miejscu, bez martwienia się o układy i rozmiary stron, a także z pełną obsługą Apple Pencil.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Użytkownicy mogą przeglądać wpisy innych osób podczas dodawania treści lub wprowadzania zmian, a wszystko to przy jednoczesnym korzystaniu z przestrzeni współpracy w czasie rzeczywistym. Freeform, który pojawi się na iPadzie jeszcze w tym roku, pozwala współpracownikom rozpocząć sesję z FaceTime i zobaczyć aktualizacje od innych bezpośrednio w wątku Wiadomości.

Poczta wprowadza nowe inteligentne narzędzia

Zwiększenie produktywności jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki nowym narzędziom wprowadzonym w programie Mail. Użytkownicy mają chwilę na anulowanie dostarczenia wiadomości, zanim dotrze ona do skrzynki odbiorczej odbiorcy2, zaplanowanie wysłania wiadomości e-mail w idealnym momencie i przeniesienie wysłanych wiadomości e-mail na górę swojej skrzynki odbiorczej, aby szybko wysłać kontynuację.

Wiadomości mogą być również wyświetlane w dowolnym dniu i czasie dzięki funkcji Przypomnij później, a użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia, jeśli zapomną o dołączeniu ważnej części wiadomości, takiej jak załącznik lub odbiorca. Ponadto całkowicie nowe środowisko wyszukiwania zapewnia pełniejsze i dokładniejsze wyniki dzięki poprawianiu literówek i używaniu synonimów wyszukiwanych haseł, a także pozwala użytkownikom zobaczyć bogatszy widok kontaktów, udostępnionej zawartości i nie tylko.

Udostępniona biblioteka zdjęć iCloud

Udostępniona biblioteka zdjęć iCloud to najłatwiejszy sposób na bezproblemowe i automatyczne udostępnianie zdjęć nawet sześciu członkom rodziny, dzięki czemu każdy może współpracować i cieszyć się kolekcją we Wspomnieniach, Polecanych zdjęciach i widżecie Zdjęcia. Użytkownicy mogą udostępniać wszystkie swoje wcześniejsze zdjęcia lub korzystać z narzędzi konfiguracyjnych, aby dodać określone zdjęcia na podstawie daty rozpoczęcia lub osób na zdjęciach.

Zdjęcia można dodawać do kolekcji ręcznie, zbliżeniowo przez Bluetooth lub udostępniać sugestie w aplikacji Dla Ciebie. Gdy ktoś w Bibliotece udostępnionej dodaje, edytuje lub usuwa zdjęcia, biblioteka jest aktualizowana dla wszystkich.

Źródło: Apple

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!